Covid pozitivní a není pro něj místo v nemocnici

8
3.4.21 22:28

COVID-RADU PROSÍM

Zdravím, dnes odvezla rychlá nevlastniho otce s covidem do nemocnice, týden horečky 39-40 špatne dychani, několik hodin sedel v čekárně než se ho někdo ujme. Mimo jiné mu zjistili nabeh na zápal plic.. po 3 hodinách mu řekli, že to není dobre, ale ze pro něho nemají místo, že to máme zkusit znovu v pondělí. Dost kapacku recept na atb. V půl 10 večer nám volal, že si ho máme vyzvednout, že ho poslali ven. Prosím máte někdo. zkusenost jestli se dá nějak bránit, jak ho dostat do jiné nemocnice, nebo co můžeme dělat, protože tohle mi přijde jako zlý sen.. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.4.21 22:36

Asi jeho zdravotní stav neodpovídá k nástupu na oddělení. Myslím, že teď hodně třídí lidi a snaží se nechávat lůžka pro vážné pacienty. Nevíš kolik měl saturaci?

• Citovat
  • Nahlásit
8
3.4.21 22:41

To nevím s tou saturací, řekli že to na oddělení je, ale ze nemají místo, že by ho museli odvest do Děčína z Teplic, ale k tomu se neměli a místo toho ho nechali ve 21:15 odejít ať si zavolá odvoz. Prý to máme zkusit znovu v pondělí, ale bojím se čekat. Proto se ptám, jestli když ho odvezeme na urgent do jiné nemocnice, zda ho musí vzít? Protože jsem volala na infekcni do Ústí nad Labem a tam mi Paní řekla, že by musel zavolat doktor z Teplic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
402
3.4.21 22:53

@Anakejka Tahle doba je hrozná. Jsou přeplněné nemocnice, moje kamarádka když měla Covid tak měla horečky, špatně se jí dýchalo a do toho měla nějaký zánět. V nemocnici jí řekli že je to na hospitalizaci ale nemají volné lůžko a to jsme z Prahy, musela to vyléčit doma. Naše babička i přes očkování covid dostala a záchranka jí odvezla do nemocnice a druhý den jí převáželi do Říčan kvůli nedostatku ventilátoru kde po 3 dnech zemřela. Být tebou jestli je to vážné a opravdu nemůže dýchat tak bych opět zavolala záchranku kde bych na dispečinku řekla že nemocnice má plnou kapacitu a ať ho odvezou do jiné, lepší než ho vozit osobně po nemocnicích jestli ho náhodou někde nevezmou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1764
3.4.21 23:05

@Anakejka to je mi líto :( Bohužel, tak to teď je, kapacity v nemocnicích prostě nejsou, spousta nemocnic vyhlásila stav živelné pohromy (nebo tak nějak), to přímo znamená, že nejsou schopny poskytnout péči v požadovaných standardech. Nechte ho doma v klidu, uložte v polosedě, bude se mu lépe dýchat a při jakýchkoliv pochybech volejte rychlou, hotl ho odvezou někam jinam :( držte se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22781
3.4.21 23:19

@Anakejka tak pán dostal recept na atb, možná mu pomohou od horeček i od začínajícího zápalu plic, ono jezdění sem a tam pro člověka v horečkách taky není moc dobré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11119
3.4.21 23:20

Takhle zemřel i Vodňanský, že nebylo lůžko. Bylo mu špatně, ale neměli místo, pak mu nějaké našli, ale bez ventilátoru, jen s kyslíkem, jeho rodina mu sháněla ventilátor, a když jim ho v Motole slíbili, tak už byl na tom tak blbě, že ho převézt nešlo.

Popisoval to jeho syn v pořadu na Českém rozhlasu. Vůbec jsem to nemohla poslouchat, jak to bylo hrozný.

Já bych se v nemocnici dožadovala toho převozu. Že vám nevadí, když bude v Děčíně, jen kdy bude na lůžku. Držím palec, ať to dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5568
3.4.21 23:27
@Anakejka píše:
Zdravím, dnes odvezla rychlá nevlastniho otce s covidem do nemocnice, týden horečky 39-40 špatne dychani, několik hodin sedel v čekárně než se ho někdo ujme. Mimo jiné mu zjistili nabeh na zápal plic.. po 3 hodinách mu řekli, že to není dobre, ale ze pro něho nemají místo, že to máme zkusit znovu v pondělí. Dost kapacku recept na atb. V půl 10 večer nám volal, že si ho máme vyzvednout, že ho poslali ven. Prosím máte někdo. zkusenost jestli se dá nějak bránit, jak ho dostat do jiné nemocnice, nebo co můžeme dělat, protože tohle mi přijde jako zlý sen.. Děkuji za rady.

Mohu se prosím zeptat, kolik je mu let? Jinak bych ho vzala domů a znovu volala záchranku s tím, že z předcházející nemocnice ho vykopli. Pokud taková horečka pretrvává, tak stav se prostě nelepší, navíc s nábehem na zápal plic. Takže bych se zeptala, koho potom zažalovat, až ten zápal plic doopravdy dostane a třeba zemře… Za své blízké bych hodně bojovala, protože on opravdu umřít může. Promiň za upřímnost. Atb.mu mají pomoct konkrétně v čem? Však přeci na virové infekce Atb. nezabírají. Navíc se psalo, že na podání nějakých experimentálních léků, aby zabraly je nutné aby ten člověk skrz covid nebyl téměř na kaši, jinak smůla. Jako vůbec bych si neříkala taková je doba, kdepak. Tady se ten stav skutečně mění z minuty na vteřinu, takže pokud bych viděla opravdu další byť minimální zhoršení, tak prostě okamžitě volat rychlou. Jsme jedni z mála, kteří dodržují kde co, nechtěla bych si vyčítat, že z mých blízkých někdo umřel jen proto, že jsem byla málo urputná, otravná, cokoliv… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 23:40
@Trojlístek píše:
Mohu se prosím zeptat, kolik je mu let? Jinak bych ho vzala domů a znovu volala záchranku s tím, že z předcházející nemocnice ho vykopli. Pokud taková horečka pretrvává, tak stav se prostě nelepší, navíc s nábehem na zápal plic. Takže bych se zeptala, koho potom zažalovat, až ten zápal plic doopravdy dostane a třeba zemře… Za své blízké bych hodně bojovala, protože on opravdu umřít může. Promiň za upřímnost. Atb.mu mají pomoct konkrétně v čem? Však přeci na virové infekce Atb. nezabírají. Navíc se psalo, že na podání nějakých experimentálních léků, aby zabraly je nutné aby ten člověk skrz covid nebyl téměř na kaši, jinak smůla. Jako vůbec bych si neříkala taková je doba, kdepak. Tady se ten stav skutečně mění z minuty na vteřinu, takže pokud bych viděla opravdu další byť minimální zhoršení, tak prostě okamžitě volat rychlou. Jsme jedni z mála, kteří dodržují kde co, nechtěla bych si vyčítat, že z mých blízkých někdo umřel jen proto, že jsem byla málo urputná, otravná, cokoliv… :think:

Atb se dávají na sekundární bakteriální infekce.

Trochu si rypnu, ale kde jsou ti zlehčovači? Kteří všude píšou, že se má rozvolnit a o svědcích covidovych…

Zakladatelko, ve zprávě by otcim měl mít napsanou saturaci. Tam bych se odpichla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5568
4.4.21 00:02
@Lily-of-the-valley píše:
Atb se dávají na sekundární bakteriální infekce.

Trochu si rypnu, ale kde jsou ti zlehčovači? Kteří všude píšou, že se má rozvolnit a o svědcích covidovych…

Zakladatelko, ve zprávě by otcim měl mít napsanou saturaci. Tam bych se odpichla…

Přesně tak. Nejen mnoho lidí okolo. Z mnoha zdejších uživatelek a jejich příspěvků je mi rovněž smutno. A tohle je myslím první taková diskuse, kdy se řeší konkrétní situace na h@vno. A bude jich přibývat. Ale bohužel je mnoho co sem napíší no tak co no, na něco se umřít musí. Tak treba na covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
4.4.21 00:15

Situace je hrozna, sama jsem v unoru nalozila oba rodice a babicku do covidovejch sanitek. I v Praze byl problem hledat jip luzko. Jenze dokud to neprijde lidi delaji, ze to neni. Bylo by dobre mit doma oxymetr, tatu s nim prijela zmerit jeho doktorka a uz vypisovala zadanku na sanitku mel 80 coz byla jeste velice dobra hodnota oproti dnum co nasledovaly na jip, kdyz jsem predavala babicku tak 70 (ta uz se nevratila). Chapu, ze ted je vse bud a nebo a moc rad co delat neni. at odpociva kdyz to jde a kdyz ne tak pres rychlou zase volat. Zkusit srazit teplotu. Drzim moc palce. Jsem tricatnice a urcite netvrdim, ze nam to bere jen nemocne prarodice..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10393
4.4.21 01:14
@Lily-of-the-valley píše:

Bože, Vy s tím naděláte…

Tady Vám i doktorka klidně napíše, že se to zbytečně zveličuje, že lůžka stále jsou, a ty co nejsou, tak nikdy ani pořádně nebyly, roušky a respirátory nefungují a všechny zákazy sdružování se a ježdění sem a tam jsou k ničem a mělo by se to všechno uvolnit. Doporučení ohledně cestování principiálně porušuje a ještě se posmívá, že jede zakládat nová ohniska Covidu! :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1556
4.4.21 08:18
@jege píše:
Bože, Vy s tím naděláte…Tady Vám i doktorka klidně napíše, že se to zbytečně zveličuje, že lůžka stále jsou, a ty co nejsou, tak nikdy ani pořádně nebyly, roušky a respirátory nefungují a všechny zákazy sdružování se a ježdění sem a tam jsou k ničem a mělo by se to všechno uvolnit. Doporučení ohledně cestování principiálně porušuje a ještě se posmívá, že jede zakládat nová ohniska Covidu! :cert:

Vzhledem k tomu, že tady jsou všichni anonymní, tak vážně ty lidé ani nemusí dělat ve zdravotnictví, co se tady vydávají za doktorky. Nebo beztak dělají někde akorát uklízečku :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9653
4.4.21 08:39

Volala jsem příbuzné, co pracuje v kovidáriu, s lůžky už je to lepší, ale na svátky dali spoustě lidí dovolenou. Víc k tomu nemám co říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7438
4.4.21 09:28

Tyjo, to je zlý sen. Přesně v takovým stavu jsem nechala odvézt manžela pár dnů zpět navečer + vykašlával krev a měla jsem strach z plicní embolie, se kterou před cca rokem už v nemocnici skončil. Normálně ho odvezli, už v noci měl vyšetření, zaléčení… Možná by to zvládl doma a možná taky ne 😔 Lehko mi nebylo, mít k tomu tady v bytě dvě malý děti no… Držím pěsti všem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat