Covid rychlost?

Anonymní
17.1.21 08:00

Covid rychlost?

Prosim poradte z vlastni zkusenosti, jak rychle se stava clovek infekcni? Je mozne se jeden den nakazit a hned druhy den nakazit nekoho jineho? Co jsem nacetla, tak funguje urcita inkubacni doba vetsinou 5-6 dni a clovek je infekcni 24- max 48 hodin pred priznsky…takze pokud bych se setkala v patek s nakazenym, je jen velmi mala pravdepodobnost, ze bych uz v sobotu ja nakazila nekoho dalsiho, ze? Karantena a pripadbe testy beru jako samozrejmost. Diky za reakce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
835
17.1.21 08:20
@Anonymní píše:
Prosim poradte z vlastni zkusenosti, jak rychle se stava clovek infekcni? Je mozne se jeden den nakazit a hned druhy den nakazit nekoho jineho? Co jsem nacetla, tak funguje urcita inkubacni doba vetsinou 5-6 dni a clovek je infekcni 24- max 48 hodin pred priznsky…takze pokud bych se setkala v patek s nakazenym, je jen velmi mala pravdepodobnost, ze bych uz v sobotu ja nakazila nekoho dalsiho, ze? Karantena a pripadbe testy beru jako samozrejmost. Diky za reakce

To jsi asi nenakazila. Ale ze zkušenosti - po setkání s nakaženým příznaky do 3 dnů. To se asi říká kvůli testům, aby lidi nechodili brzo. Ony ani po těch 5 dnech a s příznakama často ještě nic neukážou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
17.1.21 08:30

Ahoj, vůbec netuším kdy jsem byla infekčminí, každopádně od nakažení k prvním příznakům to u mě byly 3 dny. U muže také. Naštěstí jsme ani jeden nenakazili své příbuzné, a to jsou nemocní a byli jsme v kontaktu v době, než u nás propukly příznaky naplno, tj. 2.den od nakažení. Pak už jsme byli v izolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 08:59

Od nakažení k prvním příznakům 3 dny a říká se, že infekční je člověk i několik dní předem. Takže za mě ano.
Anonym, nechci, aby každý známý věděl, že jsem to prodělala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 09:13
@Anonymní píše:
Prosim poradte z vlastni zkusenosti, jak rychle se stava clovek infekcni? Je mozne se jeden den nakazit a hned druhy den nakazit nekoho jineho? Co jsem nacetla, tak funguje urcita inkubacni doba vetsinou 5-6 dni a clovek je infekcni 24- max 48 hodin pred priznsky…takze pokud bych se setkala v patek s nakazenym, je jen velmi mala pravdepodobnost, ze bych uz v sobotu ja nakazila nekoho dalsiho, ze? Karantena a pripadbe testy beru jako samozrejmost. Diky za reakce

Vlastni zkusennost, prvni priznaky nejdrive po 8 dnech..fakt, pak se to rozjelo rychle ;) i kdyz vlastne bolely me brutal zada o neco drive, ale nevim zda ze stresu nebo korony obe mozne :think: 4 dny po nakazeni jsem byla asi dve hodky v kontaktu s kamaradem, mela jsem respirator on ne a byl vetsinou dal ode me a nastesti to nechytl, testy pcr mel negativni..

• Citovat
  • Nahlásit
76
17.1.21 09:14
@Anonymní píše:
Od nakažení k prvním příznakům 3 dny a říká se, že infekční je člověk i několik dní předem. Takže za mě ano.
Anonym, nechci, aby každý známý věděl, že jsem to prodělala.

Diky, ja jsem nasla 48 hodin pred prvnimi priznaky a tech vic dni se uvadi pro jistotu u lidi, co nemaji priznaky… Spis uvazuju nad tim, ze musi chvilku trvat, kdyz se setkas s virem, tak pokud vubec nemoc propukne a vir se namnozi natolik, aby ho clovek dal sirit..ale u tehle nemoci se da tezko predvidat.. :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4199
17.1.21 09:22

Vyloučit se to samozřejmě nedá, ale ta pravděpodobnost je hodně malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5247
17.1.21 10:29
@Whitedog píše:
Vyloučit se to samozřejmě nedá, ale ta pravděpodobnost je hodně malá.

Přesně tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat