CS 4 ve 32+0 ... zkušenosti ?

36
3.6.20 10:33

CS 4 ve 32+0 ... zkušenosti ?

Ahooj, chtěla bych se zeptat jestli nemáte některá podobnou zkušenost… včera jsem byla u Dr. a byla hotova ze mám ve 32+0 cs 4 a čípek 2cm… zvažovala jestli mě poslat do nemocnice.. nakonec říkala ze týden pockame, mám brát plno magnesia a ležet… nejhorší je, ze na sobě nic nepoznám, ze mám tvrdší bříško jsem neregistrovala.. měla jste to některá podobně? A zlepšilo se vám to? Říkala, ze ty 4tydny to musíme ještě vydrzet… tak nevím jestli se plánuje klidový režim až do porodu ????????????‍♀️????… dr mi to nijak extra nevysvětlila, tak mě zajímá jak jste na tom vy… děkuji za reakce ❤️????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15267
3.6.20 11:00

32+3 jsem měla cs 3/4. Vyfasovala jsem magnézium a klidový režim. Porodila jsem 33+4. Ležet musíš až do 36tt, pak se režim uvolňuje a ty můžeš kdykoliv porodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
3.6.20 11:17
Takže ani klidový režim a magnezko nezabralo? a porod dopadl doufám v pořádku :pray: :pray: :pray:.. moc děkuji za odpověď… nevím prave co čekat :)
@Janli píše:
32+3 jsem měla cs 3/4. Vyfasovala jsem magnézium a klidový režim. Porodila jsem 33+4. Ležet musíš až do 36tt, pak se režim uvolňuje a ty můžeš kdykoliv porodit.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2568
3.6.20 13:03

Lehni si a nohy nahoru. Chod jen na WC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
9.6.20 22:53

@Michalka26 ahoj, já měla jako prvorodicka CS 4 a čípek 2cm v 34-35tt, doktor už mě strašil, že se za týden neuvidíme. 35tt jsem přestala pracovat, ale doma jsme stavěli, tak jsem pomáhala a uklízela a rodila jsem 38+2, vůbec jsem se tedy nešetřila. Možná kdybych ležela, vydržíme déle ;) malý ale měl 3,58kg a 51 cm, tak vše ok :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15267
9.6.20 22:59

@Aisha8 promiň, ale takovou nezodpovědností se chlubíš? Váha nemá se zralostí nic společnýho. Nemám slov… :zed: Co by jsi dělala, kdyby jsi v 35tt porodila dítě, který není schopno samo dýchat, jen proto, že jsi nutně musela uklízet? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
9.6.20 23:32

@Janli miluji tyto diskuze, kde zarputilé dámy nemají nic lepšího na práci, než moralizovat. Pak většinou takhle konci většina diskuzi - a to diskuzi mimo téma.
Takže za 1. Kdyby… Kdyby byly ryby v r.iti, nebyly by v rybníce :potlesk:
A za 2. Mudr mě neupozornil na to a ani mi nic nepřikázal, abych ležela nebo odpočívala. Nic, zůstal mi můj režim a moje pozitivní mysl a to udělá nejvíc.
Toť vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15267
9.6.20 23:49

@Aisha8 já těch „pozitivních myslí“ viděla celkem dost na novorozenecké jipce. Děti narozené v 35tt, kterým popraskaly plíce. Pokud tady napíšeš takovýto příspěvek, vždy hrozí, že si z toho vezme nastávající maminka příklad a dopadne to špatně. Ty jsi měla štěstí, ale každá nastávající matka by měla udělat všechno, aby neporodila předčasně. Tady je jediná rada. Ležet, ležet a ležet. Každé dítě narozené před 38tt je ohrožené na životě a může si do života odnést trvalé následky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
9.6.20 23:57

@Janli ano, s tím souhlasím. Snad je nastávající zakladatelka rozumná budoucí máma a poslechne rady svého lékaře. A taky svoji mysl. Nejlépe opravdu pozitivní. Protože jak píšete, těchto smutných případů je velice moc a aby teď ležela 5 týdnů s hlavou plnou myšlenek na dítě v inkubátoru atd. ji ani mimcu na psychice nepřidá. U mě to bylo takhle, doktor na to nijak nereagoval zákazy a příkazy, jen mě upozornil, že můžu dřív porodit a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
10.6.20 06:30
@Aisha8 píše:
@Janli ano, s tím souhlasím. Snad je nastávající zakladatelka rozumná budoucí máma a poslechne rady svého lékaře. A taky svoji mysl. Nejlépe opravdu pozitivní. Protože jak píšete, těchto smutných případů je velice moc a aby teď ležela 5 týdnů s hlavou plnou myšlenek na dítě v inkubátoru atd. ji ani mimcu na psychice nepřidá. U mě to bylo takhle, doktor na to nijak nereagoval zákazy a příkazy, jen mě upozornil, že můžu dřív porodit a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.

Určitě jsem nic nepodcenila, vše dodrzela. A byla hlavně pod dohledem mé gynekolozky.:) i přesto se po tydnu stav zhoršil.. čípek 1,6cm a cs 6, takže hospitalizace. Pichli mi kortikoidy, aby měla malička vyvinuté plice, mě kapačky magnesia a dle dr. i kdyby se teď něco v nejbližší době dělo - což mě tak trosku straší ze se chystá, tak je malička v rámci možnosti ok a neměly by být větší komplikace. :nevim:…sama dr v nemocnici mi řekla, ze pro mě teď už nemá klidový režim smysl a ať mám normální denní aktivitu… což je podle mě na 33+1 stále hodně brzy… tak uvidím jak to zvládneme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama