CT na chronicky zánět slinivky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 15:11
CT na chronicky zanet slinivky?

Ahoj chtela bych se zeptat posila se s chronickym zaetem slinivky na CT? Manzel zije v zahranici. Po nekolika navstevach u doktora, kdy si stezoval ze ho tlaci na jatrech mu bylo receno, ze je vse v poradku. Je to cca 3tydny ho odvezla rychla z prace s podezrenim na slabsi ifarkt. Druhy den bylo srdce ok, ale neco se jim nezda na slinivce. Mazel musi kazdy tyden na krev a v breznu jde na CT. Po druhych odberech se manzel uzavrel do sebe. Nechce komunikovat, porad spi, neskutecny kruhy pod ocima zmenila se mu i barva kuze a ma nejaky kg dole. Ke vsemu je apatickej, posilala jsem mu fotku utz s tim, ze cekame chlapecka a zadna reakce. Vcera kdyz jsem s nim mluvila, tak jsem se ho lekla :,( Pak prohodil ze az bude teplo, tak tam pojedem a dodal JESTLI TU JESTE BUDU. Teprv dnes mi doslo, ze nevim, jak to myslel. Do toho zacal mit deprese a ja uz si nevim rady. Mam na nej tlacit aby se mnou komunikoval nebo ho mam nechat a cekat aby se vzdy ozval sam? Proste mi prijde, ze mi neco taji :,(
Omlouvam se za anonym

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 11.02.18 15:14

A ten zanet poznali jak? Na UZ?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 15:21

@BaMaK Ano to údajně měli poznat z UTZ s tím, ze je vidět jen kousek tak CT, ale nějaký hodnoty v krvi mu neustále rostou jenže nevím jaký

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 11.02.18 15:30
@Anonymní píše:

Na UZ chronicky zanet slinivky je opravdu videt, otazka zni z ceho by ho mel…nejcasteji alkohol, ale taky mnoho jinych pricin, ale pokud se ti meni pred ocima, tak to moc chronicky nevypada. Jak to ma s pojistenim? Nemuzes ho do stat domu? Tady by mel CT za par dni.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 11.02.18 15:38

Váš muž je Čech? Jestli ano, bylo by záhodno ho nechat vyšetřit zde. Toto se mi nějak nezdá.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 15:39

@BaMaK zrovna vzorný život než jsme se poznali neměl. Na ČT jde příští měsíc. On má pojištění v Německu žije tam už dlouho v ČR má pouze vypomocnou registraci. Mě spis zarazí ty jeho změny během 3 týdnu. zánět se snad pozná z krve a slinivka se dá vyšetřit i gastroskopii tak proč to CT? Proste mi tam něco nesedi :,( a nejhorší je ze já de..bil procitala stránky na netu o nemocech slinivky a když jsem tam viděla popis manzela a tu nemoc…nejradši bych si dala přes drz ku, ze jsem tam lezla

ka2ka
Extra třída :D 12456 příspěvků 1 inzerát 11.02.18 15:41

Zánět slinivky může být životu nebezpečný takže bych urychleně jela domů, pokud je apatický může mít ten zánět hodně vysoký proto nemá energii

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 15:42

@Judithkaj Ano manžel je Čech, ale vše má v Německu tu neplatí vůbec nic. On je pojistenec německé zdravotní pojistovny

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 11.02.18 15:45
@Anonymní píše:
@Judithkaj Ano manžel je Čech, ale vše má v Německu tu neplatí vůbec nic. On je pojistenec německé zdravotní pojistovny

No, ja bych necekala. Bud si tam vydupat drivejsi termin-ale nevim jak to tam chodi, nebo u nas samoplatce-cenu ti povi v kazde nemocnici, termin taky. Presne nevim, ale pocitam kolem 5 tisic.

mroe
Extra třída :D 14103 příspěvků 11.02.18 15:45
@ka2ka píše:
Zánět slinivky může být životu nebezpečný takže bych urychleně jela domů, pokud je apatický může mít ten zánět hodně vysoký proto nemá energii

Kdyby mel akutni zanet slinivky, uz by byl davno v nemocnici nebo po smrti. Vzhledem k tomu, ze neni v CR pojisten, bude lepsi, kdyz zustane, kde je, v Nemecku se mu horsi pece nedostane. Spis bych zvazila svuj presun do Nemecka, alespon na nejaky cas, pokud je to mozne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 15:46

V Čechách má jen trv. pobyt jinak s ČR nemá nic společného. Veškeré doktory má tam žije tam už pomalu 10let
@ka2ka manžel chodí každý týden na odběry a hlídají mu hodnoty které pomalu stoupají. Jenže mě nic neřekne jsem rada když se mi ozve 3× do týdne na 5min a jde zas spát.

mroe
Extra třída :D 14103 příspěvků 11.02.18 15:48
@BaMaK píše:
No, ja bych necekala. Bud si tam vydupat drivejsi termin-ale nevim jak to tam chodi, nebo u nas samoplatce-cenu ti povi v kazde nemocnici, termin taky. Presne nevim, ale pocitam kolem 5 tisic.

A cemu to pomuze? Akutni zanet slinivky nema a ve vsech ostatnich pripadech muze CT pockat, na prognozu to pravdepodobne nebude mit vliv, snad vedi, co delaji. Kdyby to spechalo, drivejsi termin mu daji.Spis bych resila jeho psychicky stav…

Příspěvek upraven 11.02.18 v 15:51

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 11.02.18 15:51
@Anonymní píše:
@BaMaK zrovna vzorný život než jsme se poznali neměl. Na ČT jde příští měsíc. On má pojištění v Německu žije tam už dlouho v ČR má pouze vypomocnou registraci. Mě spis zarazí ty jeho změny během 3 týdnu. zánět se snad pozná z krve a slinivka se dá vyšetřit i gastroskopii tak proč to CT? Proste mi tam něco nesedi :,( a nejhorší je ze já de..bil procitala stránky na netu o nemocech slinivky a když jsem tam viděla popis manzela a tu nemoc…nejradši bych si dala přes drz ku, ze jsem tam lezla

Gastroskopicky se vysetrit neda, akutni zanet slinivky je superakutni stav, to nema, chronicky zase pomaly a pozvolny-mnoho let. Dostan ho domu, zaplatte CT zitra zavolej do nejblizzi nemocnice, zatlac na ne s terminem, nebo jich obvolej Vic, cena bude +- stejna.

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 11.02.18 15:52

@mroe ty asi nevis o com mluvis, vid? Zrovna slinivka moc neceka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.18 15:52

@mroe s akutním zánětem slinivky se žít dá horší je chronicky zánět slinivky a i s tím se žít dá pokud se dodržuje přísná dieta a berou se léky nějaké enzymy bo co to je. Manžel v nemocnici byl.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Gondík zamíchal všemi kartami ve StarDance. Porazit ho může jenom jeho psychika!

Předposlední soutěžící letošního ročníku taneční show Stardance …když hvězdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama