Čtvrté dítě (jediné společné)

29
23.3.21 12:23

Čtvrté dítě (jediné společné)

Ahoj holky, jdu se k vám asi jen vypovídat, protože jsem psychicky vcelku na dně. Dva roky jsem s partnerem, který má ve své péči 2 děti 10 a 8 let. Já mám z předchozího vztahu skoro 3letého syna. Můj syn se svým tátou normálně, byť soudem upravené vydá ale fungujeme. Jezdí k němu na víkendy a myslím, že v pozdějším věku se budeme bavit i o střídavé péči. To u dětí partnera se říct nedá s jejich matkou ale kdo ví. Osobně si myslím, že by se jí to podařit mohlo ale to mi asi nepřísluší řešit. Čtvrté dítě partner nechtěl, já se s tím smířila, protože ho mám ráda a tak nějak na začátku vztahu mi to přišlo i normální, protože z jednoho dítěte jsem měla rázem tři a sama jsem z toho byla docela vykulená, navíc v době covidu, kdy zůstaly obě děti doma a bylo vše na mně včetně výuky a všeho. Brala jsem HA a co osud asi chtěl jsem v 10tt i přes HA. Docela jsem se zdráhala to partnerovi říct ale samozřejmě jsem tak udělala. Prvotní reakce byla, že je rád. Začal plánovat přestavbu domu, abychom se vešli. To bych ještě ráda podotkla, že finanční ani "ubytovací " problém nemáme. Druhý den však přišel s tím, že si mám zařídit potrat. Že nejsme továrna na děti, že nezasvětí celý život dětem a že on má dvě a moje jedno a to stačí. Muselo by se koupit větší auto, kroužky, drahé dovolené, dítě na úkor prý nás všech a hlavně jeho chlapečka, zkrátka všechno špatně, nehledě na to, že samozřejmě jsem si vybrala špatný typ HA a pak to takhle dopadlo. V tu dobu jsem ještě nevěděla, v kolikátém jsem týdnu, to jsem se dozvěděla dnes, měla jsem normálně MS… No, nepočítala jsem s tím, že názor změní, byť mě to možná napadlo, když jsem se dozvěděla, že už to dle jeho slov není jen fazole ale tvoreček co má hlavu a téměř ruce, nohy, srdce. Názor nezměnil, říká mi ať si to zařídím na co nejbližší termín, vůbec s ním nepohlo nic. Asi vám nemusím říkat, jak to cítím. Mám možnost jít bydlet do domu k mé mámě, se kterou mám skvělý vztah celý život. Pere se to ve mně. Ztratím tím jeho ale stojí mi takový vztah za to…budu si to vyčítat…vychovám dvě děti sama s mámou? Finančně asi úplně strach nemám jde mi spíš o tyhle věci. Nicméně vím, že to malé je už teď mojí součástí. Promiňte za výlev ale perou se ve mně myšlenky a jedna střídá druhou, včetně pocitů. Dekuji, kdo dočetl až sem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
924
23.3.21 12:28

Situaci to nezávidím a je mi moc líto, co se ti teď děje. Nechci soudit selhání antikoncepce a to co předcházelo, protože s tím se už nic dělat nedá. Na potrat bych nešla… i za cenu toho, že přijdu o partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20707
23.3.21 12:29

Já ho chápu, o to víc, že má své děti v péči. Na ha jste se nedohodli proto, abyste měli další dítě. Jenže ty už těhotná jsi, dítě si hodláš nechat jestli jsem to správně pochopila, takže není moc o čem. Buď to on přijme nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
23.3.21 12:30

Ja bych si dite nechala, zvlast pokud citis to, co popisujes. Financne rikas, ze to zvladnes a co s chlapem, ktery se nepostavi ke sve zodpovednosti? Dokazala by si s nim po potratu dal zit? To je hodne dulezita otazka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1381
23.3.21 12:31

Tady lze jen těžko radit. Nakonec bude rozhodnutí jen a jen na tobě. Sama netuším, co bych dělala. Tak ti jen popřeju hodně sil. :hug: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
23.3.21 12:35

Osobne bych na potrat nešla. Pro me by byl konec vztahu uz jen to, ze by me poslal na potrat. Je otazka, jestli ty bys dokazala zit s člověkem, ktery te poslal na potrat. Jestli by ses pres to dokazala přenést a nikdy mu to nevycitala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
23.3.21 12:36

To samozřejmě nevím, jestli bych s ním dokázala potom žít. Zatím to vnímám od něj trochu sobecky. "Já mám dvě děti "… jak jsem už psala, o peníze nejde, o bydlení taky ne. Celé je postavené na tom, co jeho dva chlapečci…museli by se jednou dělit o majetek, který už teď je rozdělený. Takhle to vnímám já. O to větší je mi z toho smutno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
23.3.21 12:36

Pokud cítíš, že to malé chceš, nech si ho! Zvládneš to o bez partnera? Hele chlapi jsou mnohdy jen dočasná záležitost, ale to miminko zůstane s tebou vždy. Rozhoduj se srdcem, jen tak budeš šťastná. Přeju mnoho sil :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31024
23.3.21 12:39

@Eliska329 Asi už jsi zaznamenala, že otěhotnět přes nesouhlas partnera byla blbost. Myslím, že i partner teď tuší, že jeho (zřejmě mladší?) partnerka, která má jedno malé dítě, u něj navíc hrozí střídavá péče, chtěla další, najednou otěhotněla „přes prášky“…

Já vím, ty nic, ty muzikant. Nicméně „přes prášky“ zásadně těhotní ženy, které dítě chtějí. Nebo ty, která ho „nechtěly, ale teď z toho mají strašnou radost“. A dost často k tomu ještě „mají dlouho mentsruaci“, aby už se nedala stihnout miniinterrupce.

Pokud tvůj partner není úplný trouba, musí mu to dojít. Pokud jsi „měla menstruaci“ a věřila jsi, že jsi chráněná, proč sis dělala těhotenský test?

Takže dítě chceš, zřejmě si ho asi necháš. Jenom si doufala, že tou boudou přítele dojmeš. Což se (zatím) nestalo. Takže jít k mámě je asi logické řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
23.3.21 12:41

Váš vztah skončí ať už se rozhodnes jakkoliv. Já bych si dítě nechala a chlapa poslala někam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
23.3.21 12:41
@Eliska329 píše:
To samozřejmě nevím, jestli bych s ním dokázala potom žít. Zatím to vnímám od něj trochu sobecky. "Já mám dvě děti "… jak jsem už psala, o peníze nejde, o bydlení taky ne. Celé je postavené na tom, co jeho dva chlapečci…museli by se jednou dělit o majetek, který už teď je rozdělený. Takhle to vnímám já. O to větší je mi z toho smutno.

Tohle ale zavani trosku „odporem“. Mas mu to za zle uz ted a ted si predstav, ze budes po zakroku. Ja osobne jsem pro, aby si dva promluvili, probrali pro a proti, co kdo citi, jak to vidi. Je to spolecne rozhodnuti. Dva byli u vzniku, dva budou vychovavat. Nemam rada, kdyz chlap prijde a rekne, dite nechci, zarid si potrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
23.3.21 12:43
@Bábrdl píše:
@Eliska329 Asi už jsi zaznamenala, že otěhotnět přes nesouhlas partnera byla blbost. Myslím, že i partner teď tuší, že jeho (zřejmě mladší?) partnerka, která má jedno malé dítě, u něj navíc hrozí střídavá péče, chtěla další, najednou otěhotněla „přes prášky“…

Já vím, ty nic, ty muzikant. Nicméně „přes prášky“ zásadně těhotní ženy, které dítě chtějí. Nebo ty, která ho „nechtěly, ale teď z toho mají strašnou radost“. A dost často k tomu ještě „mají dlouho mentsruaci“, aby už se nedala stihnout miniinterrupce.

Pokud tvůj partner není úplný trouba, musí mu to dojít. Pokud jsi „měla menstruaci“ a věřila jsi, že jsi chráněná, proč sis dělala těhotenský test?

Takže dítě chceš, zřejmě si ho asi necháš. Jenom si doufala, že tou boudou přítele dojmeš. Což se (zatím) nestalo. Takže jít k mámě je asi logické řešení.

Tohle bych zas netvrdila. Jasné že spousta žen,,bere HA,, a nejdou : jak je to možné??
Ale nehaž všechny do jednoho pytle. Moje sestra opravdu i přes HA otěhotněla, měla nizkohormonalni kvůli tromboze, o těhotenství se sice dozvěděla hned, ale za 2 dny ji přišla ms, myslela si že potratila, jaké prekvapko když další ms už nedošla a následně zjistila, že je v 9tt a né, dítě fakt nechtěla, protože má dost zdravotních problémů, nicméně je teď ve 2. trimestru a snad to dobře dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20707
23.3.21 12:43
@Eliska329 píše:

Ale to není úplně fér mu vyčítat, takhle jste se dohodli. Že o další dítě nestojí jsi věděla a jeho důvody ho nechtít jsou naprosto legitimní. Že ty jsi těmhle chlapečkům apriori obětovala svojí šanci na druhé byla tvoje volba, teď se bohužel budeš muset rozhodnout co je ti přednější a s čím jsi schopná a ochotná žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20707
23.3.21 12:45
@Bábrdl píše:

Souhlas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31024
23.3.21 12:45
@Eliska329 píše:

V tom má ale smůlu. Jestli se to dítě narodí, rozhodneš ty. Život není fér.
Pokud chtěl ochránit svůj majetek, měl používat kondom.

Ale z jeho pohldu, já bych měla problém dál žít s ženskou, která otěhotněla „přes prášky“, prostě bych ti nevěřila, že to bylo náhodou. Tys mu odkývala, že dítě ne. On ti věřil. Tys tu důvěru porušila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat