Čtyřleté gymnázium s internátem

Anonymní
8.10.19 17:24

Čtyřleté gymnázium s internátem

Dobrý den, sháním kvalitní čtyřleté gymnázium s vlastním internátem. Státní, soukromé, církevní - je mi to jedno. Nejlépe nějaká menší škola spolupracující se zahraničím. Důležité je, aby to bylo v nějaké rozumné cenové relaci, zhruba do 3 000/měsíc. Na lokaci nesejde. Chtěla bych teď přestoupit do prvního ročníku. Díky moc za všechny informace.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

SAJ
4749
8.10.19 18:23

Gymnázia bývají jako všeobecné školy místní bez internátu. Internát budou mít jen soukromé a drsně výběrové školy, do kterých určitě nepřestoupíš, protože o tebe nebudou stát.
Další možnost by byla sportovní gymnázia - ale opět, bez šance.

Pokud je to tak akutní (a já tipuji, že se jedná o spor v rodině a zas tak žhavé to nebude), dá se přestoupit na nějaké řadové gymnázium, které nemá naplněnou kapacitu (takže nic moc výběrového) a bydlet na internátu jiné školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.19 19:47

Já jsem teď na napůl soukromém, napůl městském lyceu s vlastním internátem. Jde o špičkovou, elitní výběrovou školu. Spokojená jsem moc. O nic akutního ani žádný spor v rodině se nejedná, ale trochu o tom přestupu přemýšlím, tak jsem hledala (ne moc úspěšně) jestli existuje k mojí současné škole nějaká alternativa v podobě gymnázia. Zakladatelka

Příspěvek upraven 08.10.19 v 19:48

• Nahlásit
  • Citovat
383
8.10.19 19:47

V Českém Krumlově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.10.19 19:51

@SAJ Mohla byste mi dát nějaký příklad „drsně výběrové školy“? Zakladatelka

Příspěvek upraven 08.10.19 v 19:52

• Nahlásit
  • Citovat
1548
8.10.19 19:51

Townshend International School Hluboká nad Vltavou. A sakra, teď vidím, ze mate omezeny rozpočet. Tak to ne, škoda.

Příspěvek upraven 08.10.19 v 19:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 19:53

@MP Krista Díky. Jen je to bohužel trochu mimo z toho finančního hlediska… Původně jsem si v páté třídě dělala zálusk na Open Gate, byla dokonce přijata, ale pak se celkem radikálně změnily naše rodinné poměry, a tak to padlo. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 20:02

Sakra, teď jsem se omylem odtajnila, no to nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 20:05

Gymnázium s internátem je např. v Jevíčku, v Rýmařově nebo v Plasích. Dále sportovní gymnázium v Ostravě nebo církevní gymnázium na Velehradě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 20:10

@Jana Martinková Díky. Zaujalo mně to Jevíčko, akorát nevím, zda a kolik se tam platí školné. Na stránkách školy jsem to hledala, ale nenašla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4749
8.10.19 20:24
@knihomolka1903 píše:
@Jana Martinková Díky. Zaujalo mně to Jevíčko, akorát nevím, zda a kolik se tam platí školné. Na stránkách školy jsem to hledala, ale nenašla…

Proč myslíš, že by pro tebe bylo na takovém gymnáziu volné místo? Zvlášť v prváku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 20:29

@SAJ Jen nad tím zkrátka přemýšlím a zvažuji všechny možnosti. Napsala bych tam a vidělo by se. Ale nejprve potřebuji vědět, jestli by to vůbec připadalo v úvahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8312
8.10.19 20:32
@Anonymní píše:
Já jsem teď na napůl soukromém, napůl městském lyceu s vlastním internátem. Jde o špičkovou, elitní výběrovou školu.

@knihomolka1903 jako vážně? v jiné diskuzi jsi psala, že chodíš na SH. to není „napůl soukromé, napůl městské lyceum“, to je normální veřejná střední odborná škola. a není to lyceum. i když byly doby, kdy škola měla jak obor životní prostředí, tak i přírodovědné lyceum a podle toho, co nám ředitel při dnech otevřených říkal, tak po ukončení lycea se snažili odborný obor tomu lyceu přiblížit, protože dost jejich studentů nechce hned nastoupit do praxe, ale chce pokračovat ve studiu.

a s elitní výběrovou školou taky přeháníš. je to normální SOŠka, která vezme prakticky každého zájemce, protože jich je málo. kdo se nedostane hned v prvním kole, dostane se na odvolání nebo ve druhém kole. když koukneš do výročních zpráv, na školu chodí i děti se čtyřkama na základce, to si elitní výběrovou školu fakt představuju jinak :nevim: hmm, ale možná to bude i tím, že jsem z Prahy, takže o výběrových školách mám jinou představu, než že se při troše trpělivosti na ni dostane každý zájemce.

jinak ta škola je určitě dobrá, druhým rokem na ni chodí moje holka, která ví, proč si ji vybrala a je zatím spokojená. ale tedy jako o elitní výběrové škole bych o ní fakt nemluvila. ten rok, co dělala přijímačky, jsem koukala i na výsledky z její vybrané pražské školy, která krom jejího oboru měla právě i přírodovědné lyceum - a na to lyceum by se minimálně polovina přijatých uchazečů ze SH ani nedostala, protože by neměli dost bodů… a to nemluvím o těch, co se tam dostali až na odvolání :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16391
8.10.19 20:40
@knihomolka1903 píše:
@SAJ Jen nad tím zkrátka přemýšlím a zvažuji všechny možnosti. Napsala bych tam a vidělo by se. Ale nejprve potřebuji vědět, jestli by to vůbec připadalo v úvahu.

Já tomu moc nerozumím, je ti kolik, 15:? A sama řešíš školu se školným, s intrem. Co rodiče, ti do toho nemají co mluvit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.19 20:41

@sagina O mé škole máte zjevně velmi zkreslené představy… Jedná se o environmentální lyceum, které má vynikající úroveň, dle mně lepší než některá gymnázia. Letos se hlásilo téměř 200 uchazečů, vzali jich 40. Pokud jde o typ školy, jedná se o školu soukromou, která ale stojí na pozemku města, město v ní má určitý podíl a podporuje ji. Nicméně váš názor vám neberu a hádat se nehodlám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama