Čtyřletý se chce učit číst

Anonymní
4.2.20 13:20

Čtyřletý se chce učit číst

Prosím anonymně.
Mam syna, 4 roky, chce se učit číst. Ja jsem to v jeho věku také uměla, ale ja se to naučila od starších sourozenců, školáků. On je nemá. Je tu někdo, kdo má s tímto zkušenost?
Na jednu stranu mám radost, že má zájem, nechci ho odrazovat, ale zase vím, jak jsem se pak nudila v první třídě při čtení…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1765
4.2.20 13:24

Urcite bych neucila cilene cist, pouze pokud by se zeptal na konkretni pismenko, tak mu odpovědět, apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.2.20 13:25

@Adelka951
Takhle to teď je, pořád se ptá, hraje i nějakou pismenkovou hru.

• Nahlásit
  • Citovat
8145
4.2.20 13:28

A proč ne? Proč ho chceš brzdit? Kdyby byl šikovný např. ve fotbale, tak mu to taky zakážeš aby se pak ve škole nenudil? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
4.2.20 13:34

@Knoflice
Nechci ho vůbec brzdit. Jen si říkám, aby to nakonec nebylo kontraproduktivní a nenadával pak, ze se nudí ve škole. Což vlastně dopředu nevím, ja vim. Jen tak premitam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
4.2.20 13:35

A navíc mám problém udržet anonym, to pro mě není :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11939
4.2.20 13:37

Rozhodně ho od toho neodrazuj a pořiďte nějaká písmenak s obrázky a nějaké jednoduché komixy, jestli se na tom naučí číst - čtěte to společně.

No a školu mu ideálně najdi takovou, kde budou schopní pracovat s tím, že děti mají různé potřeby a tak můžou při hodině každý dělat trošku něco jiného. Umí to třeba v malotřídkách a nebo v různých školách které nejdeou úplně frontální výuku. A to i státních. Jen se musí hledat, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1509
4.2.20 13:37

Nevnucovala bych co nechce, ale pokud sam projevuje zajem, tak mu odpovidat a dat moznost k rozvoji (viz hra s pismeny). Skolu pote vybrat dukladne s ohledem na znalosti ditete a pristupu k nadanym zakum. Coz je bohuzel docela orisek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8145
4.2.20 13:38

@lebambule
Když budou ostatní slabikovat, tak on si bude číst svoji knížku, osvícených učitelů a učitelek je dost. Buď za to ráda a podpoř ho :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24767
4.2.20 13:38

@lebambule

Já jsem taky četla od 4 a naučila jsem se to Čtyřlístkách, kup mu Čtyřlístek… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8145
4.2.20 13:40

Mrzí mě ta většinová špatná zkušenost s přístupem lidi za katedrou.
Mmch, moje děti byly na vesnické malotřídce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.2.20 13:40

Taky jsem uměla číst, než jsem šla do školy. Ale zase mi nešly jiné věci. Podle mě to není v první třídě až taková katastrofa, když bude trochu napřed. Jen ty se mu pak doma věnuj a pořád s ním čti. Tím bych zabránila, aby se nudil. Jen pro představu, synovi byly 3 roky v lednu. Ve 2 letech znal celou abecedu (dřív, než začal chodit na nočník :zed: ) Umí přečíst pár jednoduchých slov. Umí se podepsat. Do ničeho ho nenutím, prostě ho to baví. Snažím se ho rozvíjet více směry, ale písmenka a čísla jsou prostě TOP. Plní úlohy pro 6ti leté děti. Teď už chce znát hodiny, tak ho postupně učím, kolik je hodin. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4.2.20 13:42

Můj kluk zase od 4 počítá, vždycky chodil a ptal se kolik je 3+3 atd a ted už to spočítá sám, někdy chce abych ho zkoušela, ale sama od sebe ho nezkouším, jen když si sám řekne… můžete se naučit abecedu, pak třeba jméno, příjmení, no a koupit nějakou jednoduchou knížku…ale neučila bych ho každý den, fakt jen když sám bude chtít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
4.2.20 13:48

Taky mám čtyřletou šikulu, dávno umí všechna písmenka a chce si číst, tak jsem sehnala knížku na genetickou metodu učení čtení pro prvňáky a zkusíme to. Já jsem měla v 5 letech přečtené všechny díly Neználka a spoustu dalších knížek, tak to má po mně, brzdit ji nechci… Jen doufám, že ji ve škole paní učitelka nenechá se nudit a vymyslí pro ni práci navíc, já se nudila fakt děsně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7396
4.2.20 13:56
@Knoflice píše:
Mrzí mě ta většinová špatná zkušenost s přístupem lidi za katedrou.
Mmch, moje děti byly na vesnické malotřídce :lol:

Ja se te zkusenosti vubec nedivim. Moje pribuzna ucitelka memu starsimu synovi o letnich prazdninach (bylo mu v te dobe 5,5 a delal si nejake pocitani do 20, ktere ho bavilo) rekla, ze bude ve skole zlobit, protoze uz vsechno bude umet. Meho mladsiho syna ( tehdy cerstve 4 roky) se zase zeptala, jak to, ze se nebyl schopny za 2 mesice naucit ‚r‘ - vedela, ze jsem to s nim doma zacala trenovat. Mimochodem, ma logopedicky kurz.
Nehazim vsechny ucitelky do jednoho pytle, ale bohuzel i takove se najde nemalo a tech osvicenych mi prijde bohuzel spis mensina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama