Cucání palce 5letá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Poguno
Povídálka 33 příspěvků 14.11.14 00:57
cucání palce 5let

Milé maminy,
a zase to cucání palce :(. U nás je to tak že dcera to delá v podstatě od narození, dudlík nikdy nechtěla. Když byla malinká tak to dělala velmi často, nyní jen když jde spinkat. Je jí už 5 a stále jí to nemůžeme odnaučit. Dnes jsme dospěli i tam že jsem jí na palec dala pepř…takovou reakci jakou to mělo jsem ovšem nečekala. Nemohla se uklidnit a nedokázala pochopit že když si ho do pusinky nedá tak se jí nic nestane. takže následovala půl hodina neustílého breku kdy slibovala že už to nikdy neudělá. Tak jsem povolila a palec utřela, protože jak se zajíkala brekem tak by ani neusnula. Ale do 5 minut si paleček znova cucala. Nedokážu to pochopit protože takhle vynervovanou jsem jí ještě neviděla a opravu jsem si myslela že se bude snažit to nedělat. Tak prosím vaše rady a názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 14.11.14 01:18

Znala jsem sedmiletou, která bez palce neusnula.. kdy jí to přešlo netuším.
Co jí nasadit rukavici?

Poguno
Povídálka 33 příspěvků 14.11.14 01:35

To je dobrý nápad, můžu zkusit. :palec: Snad to v 7letech už dělat nebude. Už ted se bojím aby jí pak špatně nenarostli zoubky.

Caitlyn
Kelišová 5809 příspěvků 14.11.14 01:41

@Poguno
Já bych jí to cucání nebrala, má to ráda tak proč nevyhovĕt :srdce:
Komu a proč to cucàní vadí?
Přejde to samo vĕkem, teď to cucání potřebuje.
Uklidňuje ji to.

Poguno
Povídálka 33 příspěvků 14.11.14 01:52

To sice ano a chápu to. Mě to ani tak nevadí když to dělá v podstatě jen když se snaží usnout. Ale je jí už 5let, za chvíličku jí vypadají zoubky a může si tím způsobit narušení růstu zoubků, předkus atp. A to bych nerada :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 02:29

@Poguno já si cucala palec zhruba do dvaceti :oops: Teda od nějaké doby pak už nevědomě. Prostě jak jsem usnula, už tam byl, aniž bych to ovlivnila :zed: Máma i pak já sama jsem zkoušela všechno možné (pepř, rukavice, speciální laky na nehty), ale všechno marné. Ale zajímavé je, že na růst zubů to vliv vůbec nemělo :)

Poguno
Povídálka 33 příspěvků 14.11.14 02:49

Kdybych měla tuhle jistotu že to vliv mít nebude tak bych tu vůbec neřešila :mrgreen: ale tohle mi bohužel nikdo nezaručí a už mě všichni na tenhle problém akorát upozornuji :?

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 14.11.14 06:43
@zvědavá borůvka píše:
@Poguno
Já bych jí to cucání nebrala, má to ráda tak proč nevyhovĕt :srdce:
Komu a proč to cucàní vadí?
Přejde to samo vĕkem, teď to cucání potřebuje.
Uklidňuje ji to.

Vadí to zubům a to docela dost. Starší dcera si palcem vycucala patro a první zuby jí pomalu koukaly ven z pusy.Na druhých nosila rovnátka, pak se to srovnalo. Palec měla tenčí a s mozolem.

Poguno
Povídálka 33 příspěvků 14.11.14 06:59

Mozol máme taky :( ten mám dojem že snad ani nezmizí. První zoubky máme sice rovné ale zato černé, ikdyž to má jiný dovod. Nerada bych aby ty druhé pak rostli špatně.

wladka73
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 14.11.14 07:08

Já jsem si taky cucala palec a dost mě to trápilo, strašně jsem se za to styděla. Pak to samo kolem pátého nebo šestého roku přešlo. Znám ale dost lidí co to nevědomky dělají i v dospělosti :) Je pravda že ani jeden nemá problémy s předkusem nebo celkově se zubama. Moje dcera také nechtěla dudlík a jen palec. Já jsem jí donutila. Dávala jsem med a cukr. V roce jsem dudlík zahodila a byl klid. Vím že med a cukr neni zrovna dobré pro mimi ale mám na to svůj názor. Palec nezahodím že. Dejte jí ještě třeba rok aby se to odnaučila. Nedávejte už pepř :mrgreen: chudák malá.

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 14.11.14 07:20

@Poguno Mozol zmizí, ale trvá to. Dceři je skoro 24 let a povídala, že ve stresu má kolikrát chut na palec. Už máme takové pořekadlo, když dělá například těžší zkoušku, smějeme se, tedy, to je na palec vid :lol:

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 14.11.14 07:49

Já to dělala taky, do šesti let. Naši mi to zkoušeli všemožně zatrhnout, ale nešlo to. Nakonec mi slíbili křečka, když přestanu a to fungovalo. Ale myslím, že jsem se spíš rozhodla sama, že chci přestat.
Druhá dcera si taky dudlá palec, tak nás to čeká taky.

Pipi 00
Závislačka 2806 příspěvků 14.11.14 07:49

Jo a zuby mám o. k.

ala42
Kecalka 279 příspěvků 14.11.14 10:06

Ahoj maminky,
já řeším podobný problém, třeba mi některá poradíte. :)
Malý měl v létě čtyři ročky, nikdy neměl dudlík, kojený do 3,5 roku. Nikdy si prsty do pusy nedával, ani jako miminko. Teď asi dva tři měsíce když kouká na pohádku a je do toho zažraný, už má prstíky v puse a zuřivě je hryže a cucá, když mu ručku vyndám z pusy a utřu, za chvíli to tam strčí zase…Od září je ve školce, v naprosté pohodě, nikdy tam neplakal,
to se mi nezdá, že by to bylo kvůli nervům ze školky. Na prstech má modřiny a stopy po zubech. :nevim: :nevim:

Caitlyn
Kelišová 5809 příspěvků 14.11.14 12:35
@boball píše:
Vadí to zubům a to docela dost. Starší dcera si palcem vycucala patro a první zuby jí pomalu koukaly ven z pusy.Na druhých nosila rovnátka, pak se to srovnalo. Palec měla tenčí a s mozolem.

To jsem nevěděla :think:

edit:
A není to jedno, když ty mléčné stejně vypadají?
Tady jedna anonymní píše + další uživatelky, že to vliv na její zuby nemělo :think:

Příspěvek upraven 14.11.14 v 12:42

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >