Syn se nechce koupat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lynette
Echt Kelišová 8246 příspěvků 08.11.14 17:56
Syn se nechce koupat

Ahoj holky. Vůbec nevím co mám dělat. Prakticky ze dne na den se syn (21 měsíců) začal bát koupání ve vaně. Sprchu nenávidí, ale vždy si ve vaně hezky hrál a nemohla jsem ho odtamtud dostat ven. Teď dělám vše jako předtím - voda přiměřeně teplá, hračky tam má, prostiskluzovou podložku - prostě vše jako předtím. Sotva ho tam dám, tak hned má nohu venku a chce odtamtud pryč. Do vody se už neposadí, s hračkama tam si už vůbec nehraje - chce prostě ven. Jinak vody jako takové se nebojí - klidně drží sprchu v ruce když stojí mimo vanu, rád si myje ruce v umyvadle. Napadlo ěm vykoupat se s ním - řval hystericky celou dobu co byl ve vaně. Snažila jsem se ho rozptýlit a říkala jse si že ho třeba uklidním - neuklidnil se ani po dvaceti minutách. Musela jsem ho tam držet proti jeho vůli, protože mu už smrděli vlásky a musela jsem mu je umýt. Zkoušela jsem i pár dní vůbec nekoupat a umývala jsem mu jen zadeček a obličej v umyvadle, což bylo bez problémů. Pak už nebrečel ve vaně, ale nesedl si a nehrál sia po chvíli chtěl ven. Po pár dech už zase okamžitě jednu dohu ven a chtěl pryč. Vždy ho rychle opláchnu a beru ho ven. Bojím se abych mu nevytvořila nějaký blok, ale ty vlasy, což je to nejhorší mu prostě umýt aspoň jednou za dva týdny musím! Jsem už fakt zoufalá. Nemá tady někdo radu co s ním?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 08.11.14 17:59

To bude jen takový období, snad to brzo přejde. nicméně ani vlasy mu není potřeba mýt 20 minut, u nás to kluci taky před nedávnem nesnášeli, mytí hlavy jenom, a za 2 minuty bylo hotovo..i když to bylo slyšet asi až v posledním patře našeho paneláku :lol:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 08.11.14 18:00

A rada obecně, prostě zkrátit dobu pobytu ve vaně na nejnutnější minimum, a počkat, než to přejde :)

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 08.11.14 18:02

Zoušela jste ho tam dát „na sucho“ s hračkami? dát mu tam jeho oblíbenou sušenku a podobně? prostě ho začít znovu zvykat, že ve vaně mu nic nehrozí.
Je mi to blbý přiznat, ale takhle jsem učila psy vydržet ve vaně. A fungovalo to.

Lynette
Echt Kelišová 8246 příspěvků 08.11.14 18:07

@slavuska1 Já se ho tam snažila dvacet minut rozptýlit. S tím mytím vlasů jsem to dělávala stejně jako vy - rychle namočit, namydlit a osprchovat aby to bylo co nejrychlejší - od té doby nenávidí sprchu. Tak se to snažím co nejcitlivěji ale trvá to no. :roll:

Lynette
Echt Kelišová 8246 příspěvků 08.11.14 18:07

@krakatice Na scho jsem nezkoušela, ale zkusím.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 08.11.14 18:08

Vlasy na jezka, zadek a podpazdi v umyvadle/zinkou, ruce a oblicej v umyvadle. Trochu problem jsou nohy, ale taky je jde objet zinkou a pak splachnout v umyvadle.
Do vany bych davala jen v opravdu nezbytnych chvilich jako treba poblinkany dite ci zamazany od hlavy k pate hovinkem. Neboj, neshnije :mrgreen: A casem to zase prejde

Sabinka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 08.11.14 18:10

Jako bych to psala já… Dceři budou 2 roky, už nevím, co bych vyzkoušela, tak čekám, až to přejde.

Lynette
Echt Kelišová 8246 příspěvků 08.11.14 18:12

@Bibi239 Vlasy má hodně krátké ale přes den si tam do nich patlá vše možné - tuhé mýdlo, jídlo, křídu, cokoliv - po dvou týdnech se prostě umýt musí - a nejen vodou.

Mišela1
Závislačka 3115 příspěvků 08.11.14 18:44

U syna tohle nastalo ve 2 letech doslova jak kdybys psala o něm a trvá to už 3 mesice, malinko se to zlepšuje ale plac je skoro porad.Radu nemám asi vydržet.

Sany80s
Kelišová 6977 příspěvků 08.11.14 18:46

Zkusila sis tam vlézt s ním?

Příspěvek upraven 08.11.14 v 19:11

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 08.11.14 18:59

Taky jsme pár takových období měli, nakonec jsem to neřešila, klidně jsem ho tři dny nemyla, pak opláchla v umyvadle, však ono se to nepo… pak se dlouho jen sprchoval, ale musel sám, nesměla jsem vůbec vzít tu sprchu do ruky. Pak to zas přešlo.

Adinka_2012
Závislačka 2606 příspěvků 3 inzeráty 08.11.14 19:08

Zhruba ve stejném věku jsme měli to samé. I jsme chodili na plavání a byla krize. Nechtěl v bazénu spolupracovat, jakoby se bál. Doma se nelehl do vody na umytí hlavy, ani hlavu nezaklonil na opláchnutí. Teď má 2 roky a 4 měsíce a už přes měsíc je to dobrý. V bazénu skáče po hlavě do vody, doma se s náma sprchuje ve sprcháči a po hlavě si nechá téct vody naprosto v pohodě. Chce to asi vydržet, srovná se to.

KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 08.11.14 19:15

Moje dcera (20m) je to same- jakmile ji dam do vany, jeci, jak kdyby ji na noze brali…Koupu teda uz jen jednou tydne kvuli tem vlaskum- a to je fakt priserny rev, jenze na jezka ji strihat nebudu, takze aspon ty vlasy poradne umyt musim a jinak zbytek prubezne behem dne a podle potreby v umyvadle, to ji nevadi, stejne jako cisteni zubu.

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 08.11.14 19:20

Dceru to drželo od roku a půl do tří a půl, pak se začala koupat zároveň s mladší a je to lepší, ale vlasy, to je tyjátr :zed: zrovna ve čtvrtek jsem se odhodlala a zase to dopadlo jako vždy - že si je polije sama kelímkem, jenže si to samozřejmě nalila hned do očí, řev, uklidňování, pak jsem jí je našamponovala, řev, pere se se mnou, vylézá z vany, pustím sprchu, ona mi ji vypne, pokaždé se snažím k tomu přistoupit trpělivě, vysvětlovat, domlouvat - a končí to tak, že ji jednou rukou pevně držím za paži (zmítá se a bojím se, že upadne, sednout si nechce) a druhou rukou jí rychle sprchuju hlavu :nevim: protože tak hysterčí, že moje promluvy ani neslyší, natož aby to vnímala :nevim: už jsme i nasucho trénovaly, jak si má sednout, zapřít se vzadu rukama a zaklonit hlavu, ale jak jí padne na hlavu první kapka, tak okamžitě vyskočí na nohy a řve :zed:

ale na druhou stranu už je to mnohem lepší než dřív, to jsme sprchovali fakt šup šup a museli jsme zavírat okna, protože řvala strašně už jen při pohledu na vanu :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >