Poslušnost dcery v 18

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terous98
Nováček 8 příspěvků 12.11.14 20:05
poslušnost dcery

Musí mě dcera poslouchat, když je jí už 18, studuje střední školu, bydlí s námi ve společné domácnosti… Zodpovídám stále ještě za ní? :|

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.11.14 20:07

@Terous98 právě za sebe zodpovídá sama. O zbytku se dá polemizovat - teoreticky nemusí, ale asi bych dala jasně najevo, že dokud bydlí doma, tak bude.. :think:

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 12.11.14 20:08

Právně za ni neodpovídáš, pokud něco provede tak je to na ni. Ale stále ji musíš živit protože je nezaopatřené dítě (pokud studuje) a je v tvém zaopatření.

U nás se říkalo - dokud žiješ pod mojí střechou tak budeš poslouchat nebo si běž kam chceš :nevim: Hotovo

Tynkabinka
Kecalka 164 příspěvků 12.11.14 20:08

No myslím že od 18 je plnoletá a zodpovídá sama za sebe. Akorát záleží kdyby si třeba brala půjčky atd tak má trvalé bydliště u vás. A v čem neposlouchá

kapuletka
Kecalka 323 příspěvků 12.11.14 20:08

Jinými slovy je mi 18, máma mě vytočila, můžu jí poslat do p.dele? :mavam:

Příspěvek upraven 12.11.14 v 20:09

Bábrdl
Generální žvanilka 22773 příspěvků 12.11.14 20:09

V zásadě ne.
A nezodpovídáš za ni. Před zákonem máte stejná práva.
Nesmí jen porušovat „dobré mravy“, ale tím se myslí, že tě nesmí třeba bít. Pokud by tě třeba napadala, mohl by soud rozhodnout o zániku vyživovací povinnosti.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19579 příspěvků 12.11.14 20:10
@kapuletka píše:
Jinými slovy je mi 18, máma mě vytočila, můžu jí poslat do p.dele? :mavam:Příspěvek upraven 12.11.14 v 20:09

jo, může - ale taky se jí může stát, že si bude hledat vlastní bydlení.

SIMONA1234
Kelišová 7278 příspěvků 12.11.14 20:10

Je to dospělý tvor…poslouchat nemusí…ale měla by respektovat společně ustanovená pravidla v rodině…stejně tak ty…pokud si budeš vynucovat „poslouchání“ s tím, že jí přece živíš (bydlí u tebe, živíš jí, studuje), tak je to akorát cesta do vztahových pekel…

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 12.11.14 20:10

Ono je poslouchat a poslouchat. U nás bylo poslouchat míněno tím, že budu poslouchat na slovo a nic nesmět.
Pokud jde o rozumný kompromis mezi rodičema a dospělým dítětem, tak ano, měla by poslouchat.

Bábrdl
Generální žvanilka 22773 příspěvků 12.11.14 20:11
@kapuletka píše:
Jinými slovy je mi 18, máma mě vytočila, můžu jí poslat do p.dele? :mavam:Příspěvek upraven 12.11.14 v 20:09

Tak podle zákona ano :nevim: To je otázka mezilidských vztahů, nikoliv práva. Nemůžeš soudně vymáhat, aby tě vytočená dcera neposílala do prdele. Tedy můžeš, ale záleží na soudci, jestli to posoudí jako porušování dobrých mravů. :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.11.14 20:12
@kapuletka píše:

to by udělala jednou a fičela by jak vítr.. a pak by mi zajímalo, jak by vyžila s výživným a pod :lol: :mrgreen:

Terous98
Nováček 8 příspěvků 12.11.14 20:15

Platíme jí soukromou školu zhoršila se ve studiu, hrozí ji asi 6 čtyřek, domlouvala jsem jí, ať se učí, ať si to opraví, ale ona řekla, že je to její život, a že odmaturuje klidně ze čtyřkami, anebo že si najde práci… bouchli mi nervy, tak jsem na ni začala řvát, a ona mi řekla, že na ni jenom řvu že ji všechno zakazuji, že ji beru osobní věci - telefon, noteook. Dále mi řekla, že lžu, ať se jdu léčit na nervový… prý si to udělá stejně podle svého, a já jsem ji ve vzteku řekla, ať vypadne, že od nás neuvidí ani korunu…

AstraG
Závislačka 4453 příspěvků 12.11.14 20:17

Záleží jakou poslušnost vyžaduješ. Poslouchat tě nemusí, je odpovědná sama za sebe a může si dělat co chce. Žádný zákon, ústava atd…nenařizuje poslušnost. Ty ji musíš pouze živit a poskytnout bydlení, dokud nezačne sama vydělávat, pokud tak neučiníš může tě dát k soudu.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.11.14 20:18
@Terous98 píše:
Platíme jí soukromou školu zhoršila se ve studiu, hrozí ji asi 6 čtyřek, domlouvala jsem jí, ať se učí, ať si to opraví, ale ona řekla, že je to její život, a že odmaturuje klidně ze čtyřkami, anebo že si najde práci… bouchli mi nervy, tak jsem na ni začala řvát, a ona mi řekla, že na ni jenom řvu že ji všechno zakazuji, že ji beru osobní věci - telefon, noteook. Dále mi řekla, že lžu, ať se jdu léčit na nervový… prý si to udělá stejně podle svého, a já jsem ji ve vzteku řekla, ať vypadne, že od nás neuvidí ani korunu…
živit jí musíte, dokud studuje. Jinak ale ano, teoreticky má pravdu.. tak jí vyšupni, dej jí pár tis výživný a ať se holka stará, když je tak chytrá
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.11.14 20:18

@AstraG poskytnout bydlení jí nemusí. Musí jí živit. Ale o bydlení není nikde žádná zmínka.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >