Zkušenosti s cukrovkou

163
3.8.06 14:58

cukrovka

Ahojda, chci se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s cukrovkou. Myslím hlavně u malého dítěte. Jaké jsou příznaky, kromě žízně? S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

andela
3.8.06 20:15

Ahojka, hlavní je ta velká žízeň a taky časté močení. Švagra strašně boleli záda, a přítele nohy … jak jsem vypozorovala, u každého to je trochu jinak.
Ale jestli máš podezření, tak jdi k dr. Za to nic nedáš. Není s tím radno si zahrávat.

Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
1698
21.5.19 22:15

Cukrovka?

Ahoj vsem, jake hodnoty cukru v krvi urcuji cukrovku? Prekvapuje mne, ze mi často pri nepravidelnem, náhodném mereni vyjde hodnota 6,7. Brzy rano na lacno 7,2 a jednou po veceri 8,7. Dnes mereno cely den a hodnoty tech 6,7-6,9. Kolem 16h pokles na 5,2 a drzely se do vecera. Cim je to. Asi způsobené? A jsou vysledky 6,… hodne? Zitra se budu merit znova a premyslim nad návštěvou lekarky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16487
21.5.19 22:18

Jaky mas duvod k mereni nekolikrat v prubehu dne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
21.5.19 22:29

@alexxa

Glukometrem se měříš? To je pouze orientační. Mě třeba po jídle naměřil 8,1 a v laborce vyšlo 6,5 (hodinu po jídle). Pokud máš podezření na cukrovku, tak běž ráno s močí za obvoďákem (nalačno, v noci pít jen vodu) a nech si změřit cukr v krvi a moči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47903
21.5.19 22:30

Glukometrem cukrovku takhle nediagnostikuješ. Kdybys měla na lačno nad 7 opakovaně z žilní krve, tak ano. Popřípadě nad 11 kdykoliv v průběhu dne, opět ze žilní krve. Nebo pozitivní OGTT.
Ale jinak hodnoty 6,7-6,9 měřené glukometrem náhodně v průběhu dne jsou celkem normální a nic moc to nevypovídá, když už měřit, tak ve vztahu k jídlu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
21.5.19 22:40

Ano, glukometrem. Protože mam stale zizen, chodim casto na wc, unava… Náhodné mereni bylo z hecu kolegu. Dnes jsme prave merily na lacno, pred a po jidle. Z poslednich zilnich odberu my také vysel zvýšený cukr. Nerada bych neco podcenila. Tak si rikam, zda na tyhle hodnoty upozornit lekare?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10693
21.5.19 22:51
@Modesta píše:
@alexxaGlukometrem se měříš? To je pouze orientační. Mě třeba po jídle naměřil 8,1 a v laborce vyšlo 6,5 (hodinu po jídle). Pokud máš podezření na cukrovku, tak běž ráno s močí za obvoďákem (nalačno, v noci pít jen vodu) a nech si změřit cukr v krvi a moči.

No ale to porovnavas neporovnatelne. Musela by ses merit v te chvili, kdy ti brali krev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10693
21.5.19 22:58

Tak T2 a vlastne i jednicka nastupuje postupne, to neni ze se jednoho rana probudis a si diabetik. Opakovane vyssi hodnoty uz stoji za pozornost a trochu i opatrnost v jidle. Tyhle cisla jsou jeste dost malo na prehnanou zizen (ale nemame info o tom, co jsi jedla). :think: Nech si zmerit glykovany.
A dobry glukometr zase az tak velke chyby nedela, to by diabetici padali jak hrusky…staci na to, aby i male deti mohly na cisla spolehat a dostavat podle cisel inzulin…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
21.5.19 23:01

@Lenka_Hal

Přesně tak. Respektive vím to takhle přesně proto, že jsem si v tu chvíli nabírala krev i do zkumavky, kterou jsem druhý den odnesla do laborky. Dělali mi z toho celkový denní profil. Musela jsem si brát krev vždycky hodinu po začátku hlavního jídla a před spaním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10693
21.5.19 23:33
@Modesta píše:
@Lenka_HalPřesně tak. Respektive vím to takhle přesně proto, že jsem si v tu chvíli nabírala krev i do zkumavky, kterou jsem druhý den odnesla do laborky. Dělali mi z toho celkový denní profil. Musela jsem si brát krev vždycky hodinu po začátku hlavního jídla a před spaním.

Tak to musim nejak extremne spatny glukometr. Vzdyt my ho pouzivame leta letouci od dvouleteho ditete. Si neumimpredstavit, ze jsme tim prosli bez nejakeho pru.eru,kdyby to hazelo az takove chyby. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
21.5.19 23:37

@Lenka_Hal

Jn, vybírala jsem ho pečlivě podle recenzí na netu. Co nadělám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama