Cumlání prstíků

8
22.1.07 22:38

Cumlání prstíků

Ahoj holky,
nedávno se tu diskutovalo o odnímání dudlíku, ale s tím jsme měli jenom velmi krátkou zkušenost, pro našeho 2-letého Bertíka jsou jeho prstíky daleko lepší. Dokáže se jimi bezvadně uklidnit, když ho někdo, třeba maminka, vytočí, nebo je to pro něj prostě příjemný relax. Už je ale podle mě čas začít ho to odnaučovat, jenom nevím jak, abych ho zbytečně nestresovala. Občas z legrace prstíky vytahujeme z pusy, ale vůbec to nevypadá, že by s tím chtěl přestat. Prosím o vaše rady a zkušenosti. Myslíte, že s tím někdy může přestat sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

154
22.1.07 23:36

Můj bratranec si cucá v zamyšlení palec ještě teď, ve svých 30 letech. V dětství to bylo intenzivnější.
Buďte trochu razantnější a snažte se mu zaměstnat ručičky…
D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
23.1.07 08:20

Ahoj,
z vlastní zkušenosti můžu říct, že to není tak jednoduché a můžu k tomu napsat snad celý román :? .

Věnujeme se tomu intenzivně už celý rok. Vyndávání ani zaměstnávání zajímavou činností nepomůže - když si někam může zalézt, prostě si tam cucá. V první fázi nám pomohla náplast - automaticky strčila palec do pusy a když zjistila, že je tam něco nechutného, hned ho vyndala. Pár dní trochu hůř usínala, ale do týdne bylo po zlozvyku. Jenže pak začaly dorůstat poslední stoličky a tentokrát náplasti už nepomáhaly. Ve druhé fázi jsem koupila pletené prstíkové rukavičky a odpárala jim všechny prsty kromě palce. Vypadá v tom sice jako bezdomovec :wink: , ale funguje to. Ze začátku byla s rukavičkama celý den, sundávaly se jen na jídlo a mytí, teď už je dáváme výjimečně. A protože hlavní cucání se konalo v noci, na radu kamarádky jsem koupila větší pyžamo a zašila mu rukávy - zabralo to perfektně. Umí si v tom hrát, držet hrneček s mlíkem a bere to jako samozřejmost. Spí v tom už přes 2 měsíce a ještě to radši chvíli necháme, aby se to zase nezvrhlo. Kdoví, co bychom museli vymýšlet příště.

Zubařka nám řekla, že se toho MUSÍ zbavit nejpozději do 4 let, protože pak hrozí nevratné změny chrupu - je fakt, že cucání jí způsobovalo mírný předkus, ale teď se to vrací do normálu.

Hodně zdaru v odnaučování, je to běh na dlouhou trať - aspoň v našem případě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
23.1.07 21:50

tvrdá práce

Díky, hlavně Jiti, to by mě nenapadlo. Asi to nebude jednoduché, ale začnu doma postupně zavádět změny. Můj chlapeček se totiž hodně prosazuje, tak nevím, jak na takové omezení osobní svobody bude reagovat. Ale asi si bude muset zvyknout. V.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
24.1.07 20:26

Tak jsem si nějak představila jak bych obstálka s těmi rukavicemi u dcery a pobavilo mne to… Na rukou by nebyly ani vteřinu…
My jsme cucání palce zredukovali jen na noc… uspává se jím.. a když se v noci probudí tak se zas douspí…
Přes den jsme se snažili zabavovat… pak s přibývajícím věkem přes den palec ustával.. pak jej měla při koukání na večerníčka a to se odnaučila tak, že jsem ji při cucání Večerníček vypnula a velmi rychle si to cucání/necucání začala uvědomovat. Motivace vidět Krtka byla silnější než touha si pocucat palec…

V postýlce to ale nemám zatím jak odbourat, ze zašitého pyžama se vysvlékne, mít ji v kombinéze nechci, když chci, aby v noci byla snadno svlečená na vyčurání…
Tak nevím, jak se toho nočníhu dumlání zbavit.. změny na zubech dle zubařky zatím nemá, tak doufám, že se to bude lepšit a lepšit…

E. a Eli 2,5

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama