Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
ahoj holky,je normální,aby mi malá čůrala do záchodu každých 15 minut
Normální to určitě není, něco podobnýho měla neteř a našli jí, že má navíc dvě zakrnělý ledviny, probrala bych to s Dr. Taky může být samozřejmně jen nastydlá, ale nepodcenovala bych to.
tumpach píše:čurá teprve 15 dní,ale vždy si řekne,takže přes den je bez plenky a jsou jí dva roky
ahoj holky,je normální,aby mi malá čůrala do záchodu každých 15 minut
Aha, tak to nemusí hned znamenat nějaký problém, záleží, jestli se skutečně vždycky vyčůrá a jak moc.
vyčůrá se vždy,ale jenk kapičku,asi to čůrání trvá jen 30 vteřin,ale co miluje na tom záchodě jsou papíry
,takže ty budu muset schovat
![]()
Příspěvek upraven 05.01.12 v 19:37
Ze zacatku to je normalni.Mala to mela taky tak.Intervaly se budou prodluzovat.Mala po roce bez plin vydrzi 4hodky a venku v posledni dobe i 5 jen aby nemusela venku curat.
je to normální. děti tak zpočátku urají, teprve později dokáží zadržet větší objem, myslím, že se to do pár týdnů,max měsíců, začne lepšit.Kolik jí je?
Zdravim, jdu si pro radu. Samozrejme to budu resit s pediatrem. Zajima me jen zda nemate zkusenost. Dcerce je rok. Od cca 8 mesicu latkuji, prebaluji po kazdem pocurani, coz je cca 10× za den. Na noc ma jednorazovku. Stale kojim a parkrat mi papirovky dosly a zjistila jsem ze dcera v noci cura jen po nakojeni. Pri polednim spani necura nikdy. Moje mama me privedla na to, ze to neni uplne normalni, tak mam trosku strach. Nema nekdo zkusenost?
@zrzana2 mě to přijde zcela normální. Čurání po jídle je klasika, že zadrží uždelší dobu, takže vydrží to odpolední spaní v suchu mi taky nepřijde divné.
Konec konců někde ty pověsti o dětech v roce bez plín museli vzniknout, kdybys ji posazovala na nočník a ona se tam vyčurala, tak bys ji mohla klidně mít bez plínek ![]()
Ja jdu nekdy taky za noc treba 2× a pak az kolem obeda a nebo nejdu v noci vubec a az rano…:-) je to ruzny a rekla bych, ze je mala v poradku a mamka te zbytecne strasi
![]()
No ja posazuju a celkem uspesne, ale brat ji pliny mi prislo brzo. Ted byla nemocna tak jsem na nocnikovani prdela. Rict si neumi, ale zadrzet na nejakou dobu a pustit na nocniku uz umi teda rozhodne. no snad je v poradku.
V pořádku je úplně, v nepořádku je tvoje máti
Jestli umí zadržet a vydrží na nočník, tak jí ty plíny seber, nech lítata třeba v sukni navostro a posazuj. Karambolům se neubráníš, zato urychlíš přechod. ![]()
@zrzana2 píše:
No ja posazuju a celkem uspesne, ale brat ji pliny mi prislo brzo. Ted byla nemocna tak jsem na nocnikovani prdela. Rict si neumi, ale zadrzet na nejakou dobu a pustit na nocniku uz umi teda rozhodne. no snad je v poradku.
ježiš tobě dítě vydrží delší dobu, čurá dobrovolně do nočníku a ty doufáš, že je v pořádku? Osobně nepovažuju za v pořádku dobu, kdy děti se dostávají k nočníku kolikrát až ve 2letech a do té doby se tvrdí, že na nočník nejsou zralé
To mi přijde mnohem víc v nepořdáku, u vás mi to přijde, že máte našlápnuto na brzké odplínkování ![]()
Tak ja uz za posazovani dostala od okoli takovou sodu, ze uz se tim nikde moc nechlubim. Kecy o ambicioznich matkach a podobne. Pritom malou netrestam, vlastne ani nijak nechvalim. Posledni mesic normalne reknu ze je sikulka, ona se usmeje a jedem dal, driv jsem to nekomentovala vubec. To nocni curani kdy se fakt pri kojeni napne a zatlaci me trochu vydesilo. No a mama me lehce vydeptala, ze to neni normalni.