Čůrání u 6 týdenního miminka

Anonymní
28.7.21 05:46

Čůrání u 6 týdenního miminka

Dcera dnes od 23:00 necurala, ráno měla úplně suchou plenku, v noci papala ve 21, ve 2 a v pět. Jsem z toho nervózní a mam strach. Myslíte, že je to v pohodě?

Co se týče počuranych plenek za den, tak se počítá i plena počurana málo nebo jen ty pořádně těžké?

Mělo by miminko na UM pít ještě raději vodu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2057
28.7.21 06:51

Tyy, to se občas stane i u nás, že malá ma po celé noci suchou plenku. Je to normální, pokud přes den vidíš, že je to v pořádku (klidně počítej i málo pocuranou plenku) tak buď v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2241
28.7.21 07:01

Suchou plenku po noci bych neřešila, pokud je přes den všechno ok. Akorát teda mne doktorka říkala, že se ty plenky, kde je jen ucurnute, se nepočítají. A v těchto vedrech s emi děti běžně kojily častěji a po troskách, prostě na žízeň, ale jak se to řeší u UM, to netuším. Každopádně v tomto věku dítěte jste u doktora každou chvilku, tak se ho při příští příležitosti zeptej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
900
28.7.21 07:33

Jak je stará? Jinak je v pohodě? Vypila normální dávku UM? Pokud jinak nejeví žádné známky nemoci, nadměrnou únavu apod. a pije jako vždycky, asi bych neřešila a jen si pohlídala ty plenky přes den. S vodou záleží na věku, většinou se dává až s prvními příkrmy, což asi ještě není váš případ, ale tak můžeš zkusit nabídnout a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1883
28.7.21 08:32

U UM se má voda nabízet jenom tehdy, pokud jsou extrémní vedra a nebo pokud má dítě horečky - a to mezi jednotlivými jídly a nijak extra moc. Jinak není nutné do nich cokoliv cpát, UM stačí. Ve vedrech buď s dítětem doma, ven chodit ráno a k večeru, kdy už je chládek, to postačí aby ses vyhnula potřebě dávat ji vodu.
I v porodnici předtím varovali. Voda dítěti akorát zaplácne žaludek, nic si z ní nevezme, prakticky jím projde jak průtokáč ven a dítě má pak velký hlad a v extrémních případech může začít hubnout. Vodu/čaj pak můžeš začít dávat až s prvními příkrmy, nebo během těch dvou výjimek.
První dítě jsem nekojila. Narodil se do červnových veder a vodu jsem mu nedávala a nikdy nestrádal. Dostal ji až s příkrmy. Ale třeba si řekl o krmení co hodinu a půl (pod hodinu a půl jsem nikdy radši nešla, aby ho nebolelo břicho.)

Nepočítají se takové ty plenky, kde si dítě „cinklo“ kdy ten indikační proužek zmodral na půl centimetru. Je třeba aby tam byla alespoň jedna dávka opravdového čůrání. Nemusí to být počůraná kompletně celá plena, ale neměla bys hledat kde a jestli načůrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
31.7.21 10:34

Mě malá čůrá v noci taky většinou hodně málo. Vynahrazuje si to dopoledne, kdy čůrá víc. Já to beru jako výhodu, až ji začnu učit na nočník :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
31.7.21 10:41

Případnou dehydrataci bys poznala? Myslím, že by byla propadla fontanela, ale možná to píšu úplně špatně. Daval se kdysi mimo běžného pití slabý čaj, snad dětský. U takhle malého dítěte bych se zeptala doktorky. Voda samozřejmě kojenecká či jak je to dnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat