Cysta na vaječníku, zase...

Anonymní
18.1.21 16:09

Cysta na vajecniku, zase

Zdravim, chtela bych se poradit vuci cyste na vajecniku. Je to moje uz treti cysta, prvni 12cm, druha 8cm, a ted mam taky 8cm. Pokazdy nezhoubna jen naplnena tekutinou, a pokazdy na stejnym miste. Dvakrat jsem byla na laparoskopii a ted mi rekli ze ze kvuli covidu nejspis ne takze mam prijit na konci brezna a uz nejspis pujdu. Chci se zeptat, da se delat neco aby se zmensila? Uzivam gynex, ale jsem pro cokoliv. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15307
18.1.21 16:22
@Anonymní píše:
Zdravim, chtela bych se poradit vuci cyste na vajecniku. Je to moje uz treti cysta, prvni 12cm, druha 8cm, a ted mam taky 8cm. Pokazdy nezhoubna jen naplnena tekutinou, a pokazdy na stejnym miste. Dvakrat jsem byla na laparoskopii a ted mi rekli ze ze kvuli covidu nejspis ne takze mam prijit na konci brezna a uz nejspis pujdu. Chci se zeptat, da se delat neco aby se zmensila? Uzivam gynex, ale jsem pro cokoliv. Dekuji

A čím jsou naplněné? Ja mela velké cysty, kolem 10cm, zjistili, že kvůli endometrioze a gynex mi to jen zhoršoval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30365
18.1.21 16:23
@Anonymní píše:
Zdravim, chtela bych se poradit vuci cyste na vajecniku. Je to moje uz treti cysta, prvni 12cm, druha 8cm, a ted mam taky 8cm. Pokazdy nezhoubna jen naplnena tekutinou, a pokazdy na stejnym miste. Dvakrat jsem byla na laparoskopii a ted mi rekli ze ze kvuli covidu nejspis ne takze mam prijit na konci brezna a uz nejspis pujdu. Chci se zeptat, da se delat neco aby se zmensila? Uzivam gynex, ale jsem pro cokoliv. Dekuji

A dělá neplechu? Já mám cystu a o odstraňování nikdo nemluvil.
:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 16:42

@Bábrdl ne nic mi nedela, jak velkou ji mas?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 16:42

@lachtanice86 prej jen tekutinou

• Citovat
  • Nahlásit
30365
18.1.21 16:50
@Anonymní píše:
@Bábrdl ne nic mi nedela, jak velkou ji mas?

To bohužel nevím. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4624
18.1.21 16:52

A asi ti neřekli o tom, že každé odstranění cysty zmenšuje zásobu vajíček. :cert: A to byl důvod, proč jsem odmítla odstranit cystu. Měla jsem endometricka cystu a několik cysticek malých. Na laparoskopii jsem byla 2018 a další mi chtěli dělat 2020. :nevim:
Takže pokud tě to extrémně neobtěžuje a není to pro tebe nebezpečné, tak bych na laparoskopii nešla.
Nevím jestli máš a nebo nemáš deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1519
18.1.21 16:58

Gynex jste brala už před první cystou? Nebo se začaly objevovat až po tom, co jste ho začala užívat? Ono je totiž otázkou, jestli vám spíš neudělal v těle hormonální bordel, než že by něco spravil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 17:01

@Maja25 ne me nijak neobtezuje, pry kdyby rostla dal tak se muze omotat okolo vajecniku a udelar se nejaka torze.

• Citovat
  • Nahlásit
4624
18.1.21 17:07
@Anonymní píše:
@Maja25 ne me nijak neobtezuje, pry kdyby rostla dal tak se muze omotat okolo vajecniku a udelar se nejaka torze.

Jo kdyby byla hodně velká, tak se ti může udělat torze vaječníku. To je pak blbý. Ale všechny pro a proti při odstraňování cysty by ti měli říct. Buď tvůj obvodní gynekolog nebo v nemocnici. :nevim:
Já na odstranění cysty vyčkávala až když byla velká no. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1778
18.1.21 17:27

No me bylo receno, ze na takovouhle cystu zabere jen antikoncepce no..ja mela opakujici se od 5ti do 7mi cm, vetsinou zmizela s ms a porad takhle dokola..takze jestli se nesnazite o dite, tak antikoncepci…me rikala, ze kdyz takhle velka cysta praskne, ze je to prusvih a na pohotovost a hospitalizace atd atd, ale me praskala kazdy mesic, tak nevim, co tim myslela… @Maja25 to slysim poprve 8o jak odstraneni cysty zmensuje zasobu vajicek? Ja myslela, ze to je hormonalni…a odstraneni jake cysty? Na vajecnicich, vejcovodu, v deloze, nebo uplne kdekoli? Dekuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4624
18.1.21 20:42

@Melodie91 Na vajecnicich. Každý zásah do vaječníku snižuje zásobu vajíček toho vaječníku. Zjistila jsem to před operací a pak jsem se na to ptala 4 lékařů a ty mi to potvrdili.
Určitě to dohledat na natu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
20.1.21 15:35

Zdravím, prej většinou zmiznou samý v mém případě ne ani nereagují na léky cystu tam mám už pár mes. Není zas tak velká jak u vás mám 4cm. Jelikož se snažíme o mimi tak prej to není dobré. Mám zadanku do nemocnice, volala jsme si objednali mě teď za pár dní na konzultaci. Ale nevím jak to bude dál, zda mi to udělaji nebo ne, když je ten covid. A dalsi.. Docela se bojim je to poprvé :( nevím co čekat jak. To probíhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 20:18

Taky cysty

Ahoj chci se zeptat zda se někomu dělali tzv. čokoládové cysty? Já měla už dvě obě samovolně prasklý po MS (v životě jsem nezažila horší bolest) pak jsem šla na gyndu kde se mi už vytvářela další. Doktorka mi nasadila HA s tím že ta poslední se vstřebá od té doby jsem se cítila v pohodě teď je to 4 měsíc co beru HA a začínám mít pocit že se mi vytvořila další. Problémy s bolesti na levé straně, bolest při sexu nebo když jdu na velkou… Chci se zeptat je vůbec možné aby se vytvořila i během brání HA? Na netu se toho moc najít nedá :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat