Cytologie

157
3.1.05 06:09

Cytologie

Ahoj holky.
Potrebovala bych se s vami poradit. Zijem s pritelem v cizine a zajimalo by me jak je to u nas v Cechach:
Po sestinedeli jsem byla u doktora na prohlidce a zjistil mi spatne vysledky cytologie. Pry se to po porodu stava (zmeny v tele, hormony…). Nedelo se nic, jen jsem musela za 3 mesic prijit znovu. Po techto trech mesicich mi uz cytologie vysla v poradku. Doktor mi oznamil, ze pokud vyjde 1 cytologie spatne, musi se pak provest 3 krat po trech mesicich znovu, aby se potvrdilo, ze je vse ok. Pak se pry normalne dela jen jednou za rok. Uz jsem byla na dalsim, druhem vysetreni, ktere vyslo, zaplat PanBuh, taky dobre. Podle lekare bych tedy mela jit jeste za tri mesice na jedno. Chodi to u nas taky tak? Neni to zbytecne? Ptam se jen pro to, ze vsechny navstevy u doktora jsou tu celkem drahe a ja si nejsem jista, jestli mu nejde jen o ty penizky…
Diky moc za vase odpovedi!
Jana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

157
3.1.05 17:15

Haloo, copak opravdu vam vsem vysla cytologie v poradku?? Zadna rada?? :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
3.1.05 17:27

Ahoj Kačenko, já měla také jednou "špatné " výsledky z cytologie, ale nebylo to po porodu. Já jsem musela jít znovu na kontrolní stěr za 6 měsíců.To už bylo v pořádku.Já měla výsledek zkreslený přítomností kvasinek. Jinak pokud to neplatíš ze svého, tak bych se opakovaným stěrům nebránila, v opačném případě by mne napadlo to co tebe. Že jen tahá peníze. Asi jsem ti moc nepomohla.Ahoj Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
3.1.05 20:00

Ajkab, moc dekuji alespon za tvuj prispevek!! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
5.1.05 18:17

Ahoj,

chodila jsem každý rok, od doby, co jsem jednou měla nějaký nález a šla na biopsii, tak mne kontrolují každých 6 měsíců, po porodu to bylo OK, tak cytologie bude zase až za 6. Stejně co doktor, to názor, i kdybys volala nějakému českému gynekologovi (na webu je info určo dost), tak ti nikdo asi neřekne přesně, jak by to dělal, protože nevidí výsledky.. Netrap se tím, už tě čeká jen jedna kontrola, zdraví máš jen jedno, doufej, že doktor je solidní a ví co dělá :-)
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.13 18:46

Ahoj, zkusim obnovit tema, ale mam trochu jinou otazku: kdy po mesickach na cytologii? Skoncily mi vcera a ve stredu jsem objednana na stery. Neni to moc brzo? Aby nebyly uvnitr jeste nejake „zbytky“ menstruace. Mam se radeji preobjednat?
Prosim o zachovani anonymiti, stydim se :oops: :oops: dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
20745
12.11.13 19:22
@Anonymní píše:
Ahoj, zkusim obnovit tema, ale mam trochu jinou otazku: kdy po mesickach na cytologii? Skoncily mi vcera a ve stredu jsem objednana na stery. Neni to moc brzo? Aby nebyly uvnitr jeste nejake „zbytky“ menstruace. Mam se radeji preobjednat?
Prosim o zachovani anonymiti, stydim se :oops: :oops: dekuju.

Myslím, že je to ok. Bývalá dr. mě chtěla na prevenci vždy vidět nejpozději do týdne po ukončení MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
12.11.13 19:43

Mě bylo taky řečeno, že je dobré chodit co nejdřív po menstruaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
12.11.13 20:03

Ahoj holky, poradite mi taky prosim? Po kontrolni prohlidce na gynde mi dr napsala tento email:

Dobrý den, ve stěrech z pochvy se jeví zánět, příjďte si prosím pro recept na léčbu. Máte jej nachystán na recepci.

Predepsala mi nejake globule. Bylo to na zacatku rijna. Od te doby jsem nebyla na kontrole. Mam se objednat na kontrolu? Nebo jak zjistim, ze uz nemam zanet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.13 20:10

Ok, tak tam normalne pujdu, diky

@honeybee píše:
Ahoj holky, poradite mi taky prosim? Po kontrolni prohlidce na gynde mi dr napsala tento email:

Dobrý den, ve stěrech z pochvy se jeví zánět, příjďte si prosím pro recept na léčbu. Máte jej nachystán na recepci.

Predepsala mi nejake globule. Bylo to na zacatku rijna. Od te doby jsem nebyla na kontrole. Mam se objednat na kontrolu? Nebo jak zjistim, ze uz nemam zanet?

me si vzdy mudr pozval na kontrolu pokud tam byl nejaky zanet

• Nahlásit
  • Citovat
394
12.11.13 20:12
@honeybee píše:

Predepsala mi nejake globule. Bylo to na zacatku rijna. Od te doby jsem nebyla na kontrole. Mam se objednat na kontrolu? Nebo jak zjistim, ze uz nemam zanet?

Já jsem vždy, tak 2-3 dny po dobrání, chodila na kontrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.16 21:22

Co lze poznat

Mimo toho, co se tu probíralo, ale co všechno dr pozná z cytologie?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.2.16 21:28

@kacenka001 já bych takové věci vůbec nepodcenovala budužel mě ta cytologie vyšla špatně i v těhote a nakonec jsem byla na konizaci děl čípku to nejsou vyhozané peníze i když to vyšlo dobře tak to bude dobré já chodím jednou za půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
20745
9.2.16 21:34
@Anonymní píše:
Mimo toho, co se tu probíralo, ale co všechno dr pozná z cytologie?

Jestli ti nezacina rakovina delozniho cipku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
10.2.16 08:22

Tak asi lékařka ví, kdy tě pozvala na další kontrolu cytologie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama