Váha ve čtyřech měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kimi
Povídálka 32 příspěvků 29.12.04 17:56
Váha ve čtyřech měsících ???

Ahojky,

můžete někdo poradit? Maxík má ve čtyřech měsících šest kilo, není to málo?
je to první špunt a kamarádky prcek je stejně starý a o kilo a půl těžší, dost mě to vyplašilo, i když vím, že každé dítě je jiné. 8O

Díky, Kimi a Maxík

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 29.12.04 18:03

Milá Kimi!

Málo to není, ale těžko posoudit, když jsi neuvedla porodní hmotnost, ani kolik přibírá za měsíc, ani kolik měří.

Alice

kimi
Povídálka 32 příspěvků 29.12.04 18:12
dodatek

:D tak to mi nedošlo, už blbnu: Maxík měl porodní hmotnost 3475g, měříil 52cm. Dnes má 66cm. :? :?:

Do minulého měsíce přibíral dost rychle, i půl kila za čtrnáct dnů, teď se nějak zasekl 8O ( viz dotaz: miminko hubne)

Pa, Kimi

pavlicka
Stálice 70 příspěvků 29.12.04 18:18

Ahoj!

Miminko by mělo do půl roku svou porodní hmotnost zdvojnásobit, to si ještě dva měsíce počkáš, ale pokud Ti přibírá rovnoměrně a nemá jiné problémy, třeba že málo čůrá, nebo má hnědou zapáchající stolici, nebo že Ti pořád pláče, tak neměj strach a užívej si Maxíčka a až tak moc to neřeš a uvidíš, že vše bude normální.

Ahoj Pavla a Martínek :P :P

ajkab
Kecalka 123 příspěvků 29.12.04 22:11

Ahoj, jak bylo napsáno výše, mimi by mělo do půl roku porodní váhu zdvojnásobit a do roku ztrojnásobit.Pokud je miminko jinak v pohodě, tak bych to nijak neřešila. Myslím, že je to průměrný váhový přírůstek. Také je rozdíl jestli je dítě kojené nebo na umělé výživě.Při umělé výživě by velkými váhovými přírůstky asi doktorka nadšena nebyla.U prvního syna byla porodní váha 4150 g a ve 4.m. 7800 g.(Byl kojený a tak doktorka nic nenamítala.) U druhého syna byla porodní váha 2900 g (narodil se 36+2tt) a ve 4. měsících vážil 6700 g. Doktorka opět nic nenamítala, neboť byl a stále ještě je kojen. Za 3 týdny jdeme na 6. měs. prohlídku, tak jsem zvědavá jak drobeček přibývá.Švagrová má téměř 4. měsíčního chlapečka a ve 3. měsících vážil 6150 g (porod. váha 3700g ), který je na umělé výžvě. A jen tak na závěr: já jsem měla porodní váhu 3000g a v 1. roce jsem vážila 7450 g. Tak si myslím, že máš doma pěkného cvalíka.

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.12.04 10:21

Ahoj,

taky bych tě ráda uklidnila. Pokud je Maxík jinak spokojený a přibírá aspoň po troškách, nestresuj se.
Naše Áňa měla porodní váhu 3,75kg a těch 6kilo měla až v půl roce! Přibírala pprostě jen pomalounku, byla plně kojená a hlavně spokojená, takže dr. z toho nedělala žádnou vědu. Pak jsme začali s příkrmy a najednou začala přibírat jak o závod.
Takže v půl roce svoji váhu rozhodně nezdvojnásobila, dnes má rok a já tipuju, že váží asi 10 kilo, takže za ten druhý půlrok sice přibrala víc, ale k trojnásobku porodní váhy se nepropracovala. Ale pořád je to nadmíru spokojené miminko (vlastně miminko už ne :wink: ).

Takže buď v klidu a nesrovnávej, ono je to fakt hodně individuální.

Lajka + už roční Áňa

-Evka-
Závislačka 3744 příspěvků 30.12.04 12:08

Ahoj, náš malý měl ve třech měsících 6230g a ve čtyřech 6350g - přibral jen 120g a dr nic nenamítala. Pokud nepláče, „neztrácí“ se Ti před očima, a hlavně je spokojený, je v pohodě :lol:

bandynka
Nováček 10 příspěvků 02.09.11 10:21
Váha ve 4 měsících

Ahoj holky, byla jsem teď s malým na očkování a dostali jsme od dr. vynadáno - za chvíli nám budou 4 měsíce a máme 7,6 kg a 64 cm…v noci spíme od 20:30-07:00(takže krása) , ale pak papáme každé 2 hod…porodní vaha byla 2,8 kg a 49 cm, a kojila jsem jen 1 měsíc.....dr. říkala, že je to moc a že mu musím jídlo dávat min. po 3 hod a že by bylo dobrý už nasadit mrkvičku, mně se to ale zdá brzo. Není to žádnej cvalík, je to takovej statnej chlapák :-)

Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 02.09.11 10:37

Ahoj-já mám podobného pořízka-4.měsíce-7,7kg a 68cm, 5.měsíců-8,7kg a 72cm, 6.měsíců-9,3kg a 74cm. No prostě kluk jako buk. Od čtyř měsíců je na UM,pak pomalu příkrmy. Doktor vždycky říkal,že není tlustý,ale pořádný chlap. Tak bud v klidu a jed si podle svého.Já nevím,jak by si to MUDra představovala-to jako že ho necháš hodinu řvát hlady,aby si dodržela nějaký daný interval?

monulda
Kecalka 385 příspěvků 02.09.11 10:44
kimi píše:
Ahojky,

je to první špunt a kamarádky prcek je stejně starý a o kilo a půl těžší, dost mě to vyplašilo, i když vím, že každé dítě je jiné. 8O

Díky, Kimi a Maxík

Ahoj, náš Kubík má už rok, ale teď jsem se dívala do zdravotního průkazu a ve 4 měsících taky vážil 6,18 a měřil 63cm (porodní váhu měl 3,40 a měřil 50cm),dr.nám taky pořád říkala,že málo přibíráme,že se musíme víc snažit, ale Kubík zkrátka papal málo,takže dodneška je oproti jiným dětem drobek,v roce máme necelých 9kilo,dr.už to neřeší,říkala,že zkrátka nikdy nebude žádný cvalík a že je stále v pohybu,takže si z toho nic nedělej,je nás takových v

monulda
Kecalka 385 příspěvků 02.09.11 10:48
monulda píše:
kimi píše:
Ahojky,

Díky, Kimi a Maxík

Ahoj, náš Kubík má už rok, ale teď jsem se dívala do zdravotního průkazu a ve 4 měsících taky vážil 6,18 a měřil 63cm (porodní váhu měl 3,40 a měřil 50cm),dr.nám taky pořád říkala,že málo přibíráme,že se musíme víc snažit, ale Kubík zkrátka papal málo,takže dodneška je oproti jiným dětem drobek,v roce máme necelých 9kilo,dr.už to neřeší,říkala,že zkrátka nikdy nebude žádný cvalík a že je stále v pohybu,takže si z toho nic nedělej,je nás takových v

to v mělo znamenat víc :lol:

eviliska
Extra třída :D 14020 příspěvků 02.09.11 10:48

Myslím, že jsou váhově v pohodě. My měly ve 4 měsících 6,450g , ale taky jsme vážily 3,780g při narození. A pravidlo - mimča se nemají takto porovnávat, protože každé roste trochu jinak a ne podle šablonky :-D

smajlicek90
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 02.09.11 10:50
kimi píše: :D tak to mi nedošlo, už blbnu: Maxík měl porodní hmotnost 3475g, měříil 52cm. Dnes má 66cm. :? :?:

Do minulého měsíce přibíral dost rychle, i půl kila za čtrnáct dnů, teď se nějak zasekl 8O ( viz dotaz: miminko hubne)

Pa, Kimi

tak Domča měl 51 cm a 3240g a teď váží 6060g a měří 66 cm a doktor je spokojenej, plně kojim. Vůbec si nemyslím, že to je málo a kdyby to bylo tak se doktor ozve.Akorát sestřička se divila jak je dlouhej, ale koukám, že nejsme jediný dlouháni :-DMoje kamarádka má půlročního chlapečka a za poslední měsíc jí nepřibral ani gram a jenom se vytáhnul.

eviliska
Extra třída :D 14020 příspěvků 02.09.11 10:51

Bady - je to sice macek, ale hlavně ,že je spokojený. To je to nejdůležitější. Jakmile se začne více hýbat, nebude tak rychle přibírat.

monulda
Kecalka 385 příspěvků 02.09.11 10:54
smajlicek90 píše:
kimi píše: :D tak to mi nedošlo, už blbnu: Maxík měl porodní hmotnost 3475g, měříil 52cm. Dnes má 66cm. :? :?:

Pa, Kimi
tak Domča měl 51 cm a 3240g a teď váží 6060g a měří 66 cm a doktor je spokojenej, plně kojim. Vůbec si nemyslím, že to je málo a kdyby to bylo tak se doktor ozve.Akorát sestřička se divila jak je dlouhej, ale koukám, že nejsme jediný dlouháni :-DMoje kamarádka má půlročního chlapečka a za poslední měsíc jí nepřibral ani gram a jenom se vytáhnul.

jj, to máš pravdu,my jsme taky pěkně hubení dlouháni :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama