Bolení bříška

8
29.12.04 16:35

Bolení bříška

Ahojte mamky,
moji 5-ti měsíční dcerku pořád bolí bříško. Už jsme vyzkoušeli všechny možné rady a metody, ale bez úspěchu. Malou kojím, ale dávám si velký pozor na to, co sním. Ani kapky Sab nezabírají. Zkoušela jsem taky různé polohy při kojení, ale zdá se, že je to pořád stejné. Jednou jsem ze zoufalství dala malé láhev s Nutrilonem, ale nejprve nechtěla pít a když to vypila, tak ji bříško bolelo ještě víc. Nemáte některá podobnou zkušenost? Poraďte mi, prosím. Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1460
29.12.04 16:46

Ahoj!

U některých dětí trvá tří měsíční kolika déle. Co na to říká pediatrička, proč se neporadíš s ní?

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.12.04 17:44

Pediatrička říká, že se může trápit až do 9 měsíců a že je to u některých dětí normální. Nemáš nějaký recept, co by jí mohlo pomoct?Jediné, co ji trochu pomůže, je trubička do zadečku, ale nechci ji používat moc často, prý se to nemá. Ale proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
29.12.04 18:22
:P

Ahoj!

Já jsem od bolení bříška pomáhala malému masážemi, poraď se s někým, nebo si kup knihu masáže dětí a kojenců od Jany Hašplové a třeba to poimůže.Je to zároveň perfektní způsob, jak si svého drobečka pěkně užít.

Ahoj P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
29.12.04 20:46

Můj pediatr mi jednou řekl, že malé děti prostě pláčou, že to nemusí být způsobeno zrovna bolestí bříška. Po nějaké době plakat přestanou, vydrž.

K té rektální trubičce…já nežiju v Čechách a tady se například tyto trubičky vůbec nedoporučují. Nepoužívají se ani rektální teploměry, že prý při laickém zásahu může dojít k poranění.
Jediné co doporučují na prdíky je cvičení s nožičkama, jako když jedeš na kole a také již zmiňované masáže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
29.12.04 21:45

Ahoj, vyzkoušej pít fenyklový čaj, když kojíš. Miminku by mohlo pomoci ležet na bříšku nebo již zmíněná „jízda na kole“ či masáže.Také teplá plínka na bříško. U prvního kluka jsem nevěděla co jsou to prdíky, zato teď ten druhý to asi dohání.Je mu 5,5 měs.a postačí už jen Sab Simplex.Tak držím palce, ať se brzy prdíků zbavíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
30.12.04 10:50

Chci jen dodat k tomu feniklovému čaji, že nic se nemá přehánět, víc než dva šálky denně bych nepila, může to bolesti ještě zhoršit. A pokud piješ čaje pro kojící matky, tak tam taky nějaký fenikl je, takže toho čistého feniklového bych pila jen jeden šálek. Mám to vyzkoušené, no snad jsem trochu pomohla.

Ahoj P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
30.12.04 18:27

Dávám za pravdu, že přemíra fenyklového čaje je znát. Já jsem si ho dala moc a malý se nám mohl strhat, jak ho bolelo bříško.
Co nám pomáhá je, že při kojení je na prsou (leží na bříšku) a prdíky se mu líp uvolňují.
To samé, když mu dáš trochu cucnout, tak se jejich střívko odvzdušní. Nesmíš dát ale zase moc, protože je to pak ještě horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.12.04 19:41

U nás dokonale zabírá, když si 2× za den nasypu do pusy a pořádně rozžvýkám hrstku kmínu. Neznamená to, že dcerka přestane prdíkovat, ale nebolí ji bříško a prdíky pak jdou lehčeji ven a to i při tom, když jím vyloženě nadýmavá jídla - čočku, fazolky, česnek. Podotýkám, že plně kojím už přes 5 měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
206
30.12.04 23:23

Ahojky
nejvíce se mi osvědčila tymiánová mastička od firmy JUST stojí asi 350Kč, ale nám se to vyplatilo.Stačí malé množství(menší než hrášek) kolem pupíčku a prdíky odchází v pohodě.Mažu Jeníčka tak 2-3× denně a na noc.Držím palce. :lol:
Hanka+Jeník 5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.12.04 10:13

Nám taky na prdíky nezabíralo vůbec nic. Pak se výborně osvědčilo to, ž jsme koupili malý plastifon?(my tomu říkáme pepek), napustili ho teplou vodou a dali ho malé na bříško . Té vody jen málo, aby to nebylo mo těžké a zavázali jsme jí i s tím do zavinovačky. Když se vzbudila, tak jsem vychladlou vodu zase jen vyměnila za teplou.

• Nahlásit
  • Citovat
Iri
140
1.1.05 12:46

Ahoj,
nam perfektne zabiral olejicek od Weledy na masaz briska. Masirovala jsem nasi holcicce brisko pri kazdem prebalenim a jeste jsem vymyslela jeden figl. Olejicek se za chvili na brisku vstreba, tak jsem kapala par kapek vzdycky na plinku, ktera je pak na brisku a olejicek pusobi mnohem dele :D .
Jinak cajiky a sab nam skoro nepomahaly :?

Tedy ma mala 4,5 mesice a prdiky uz skoro nema. Kdyz ano, tak ji pochovam a chodim po byte a ona na ne nemysli :wink:

Drzim palecky
Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
1.1.05 14:22

Lidu!

Ty masážní gelíky a mastičky stojí za vyzkoušení - ať už od Justu nebo Welada.

S rourkou zkušenosti nemám.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
26.1.05 15:42

Hojky Lidu.
My mame teprve 5 tydnu, ale mame s tim hodne trapeni. nejvic nam pomohl gel Pupik. davame pri kazdem prebalovani s masazi. Masaze budou asi fakt to nejlepsi. Zatim zdar
8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
26.1.05 21:19

My jsme taky používaly gel na bříško, ale ten náš se jmenoval Flatulin. Anežka pak vždycky ještě dlouho voněla po anýzu :) Navíc jí asi pomohlo už to, že byla rozbalená a mohla si kopat nožičkama. Většinou se pak utišila. Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama