ČZU - Výživa a potraviny

Anonymní
2.12.19 15:15

ČZU - Výživa a potraviny

Dobrý den,

máte prosím někdo zkušenosti s oborem Výživa a potraviny na ČZU? Maturoval jsem před 4 lety obor ekonomika, ale rád bych se vrátil na VŠ, nebo alespoň ji zkusil. Zajímám se celkově o zdravý životní styl a myslím, že tenhle obor by byl zajímavý co se týká potravin apod.

Nejsem si ale jistý, jak se to s ostatním. Hledám právě obory bez matematiky a podobných věcí, ale je tu zase chemie. Tu jsem měl naposledy na základce a nějaké obecné na střední, ale jen rok. To by mohl být možný problém.

V chemii asi taky budou nějaké příklady, ale vůbec nevím, co si představit a jak by se to dalo zvládnout. Koukal jsem se, co tam mají za předměty a kromě chemie to je asi v pohodě, ale třeba i ta může být dobrá k naučení. Přece jenom jsem ale už 4 roky ze školy.

Budu rád za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.12.19 15:18

Úplně v pohodě. Jo chemie tam je, ale je to VŠ, tak to nemůže být úplně zadarmo. Co se týká matiky, je tam statistika, ale ta se taky dá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 15:23

Děkuji za odpověď. Počítám s tím, že se budu muset učit, ale jde mi o to, že jsem nikdy neměl chemii jako hlavní předmět a nevím, jestli bych dokázal poskládat nějaký vzorec kromě H2O :D. Značky si jakžtakž pamatuji. Statistiku jsem měl na střední a v porovnání s matikou mi celkem šla.

Tady se obávám hlavně chemie, nevím, co od toho čekat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 15:29
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.19 10:02

Děkuji moc. Ještě jsem tam našel obor Kvalita potravin a zpracování zemědělských produktů, ten by se mi taky líbil, ale i tam je chemie. Možná o něco méně.

Určitě bych se rád přihlásil, ale nejsem si jistý tou chemií, jestli bych zvládal. Pro každýho je „úplně v pohodě“ něco jinýho :).

• Citovat
  • Nahlásit
Ladislav Žatečka
5.1.21 19:14

Hezký den, tento obor jsem vystudoval. Pokud ani matice se zde nevyhnete. Stejně tak se nevyhnete výpočtům v chemii. Obor je to, ale dobrý a máte možnost načerpat spoustu zkušeností i v zahraničí. Záleží jak se budete snažit a jak budete zvídavý.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat