Dali byste jméno Marie?

Anonymní
13.12.19 19:54

Dali byste jméno Marie?

Jmenuji se Marie. Jako malé holce se mi to nelíbilo a styděla jsem se za zastaralé jméno. Ale věkem se mně to začalo líbit. Čekáme holčičku a manžel přišel s nápadem, že bude Marie po mně. Trochu váhám, aby se s tím jménem necítila jako dřív já. Dali byste klidně tohle jméno? Jak na vás působí?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31428
13.12.19 19:57
@Anonymní píše:
Jmenuji se Marie. Jako malé holce se mi to nelíbilo a styděla jsem se za zastaralé jméno. Ale věkem se mně to začalo líbit. Čekáme holčičku a manžel přišel s nápadem, že bude Marie po mně. Trochu váhám, aby se s tím jménem necítila jako dřív já. Dali byste klidně tohle jméno? Jak na vás působí?

Krásné, nadčasové, něžné… já Ti fandím :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1414

Mam kamaradky Marie (a jedna Mária) a divny mi to neprijde, prestoze moje vic jak 80 leta babicka je taky Marie. Ale bude to tim, ze holkam se rika vsema jinyma variantama, jen ne Marie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8116

Mě se tato „stará“ jména líbí. Marušek máme v rodině hodně, teď i 4 letou takže bych své dceři nedala. Máme Aničku ( po babičce).

Spíš se mi nelíbí dávat jméno po sobě, ale jestli to vám nevadí tak bych klidně pojmenovala holčičku Maruška ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Mě se toto jméno strašně líbí ( akorát moje mamina mi ho neustále haní, prý by se na dítě neustále volalo jen Mařeno… ) Ale přemýšlíme, že se druhé v případě holčičky bude jmenovat. Máme doma Jeníčka :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
963

Líbí se mi jméno Marie, Maruška ano dala :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 19:58

Kdybychom měli holčičku, byla by to Marie. Já jsem se s Lucií taky těžko vypořádávala, ale časem jsem zjistila, že mi jen nesedí Lucka. Jakékoli jiné oslovení je v pořádku. Myslím, že každý si projde fází “nesnáším své jméno”. Ale je to jen období. Když se vám líbí, dejte ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
13.12.19 19:59

Ano dala libi se mi. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
822

Ne, nedala bych jméno Marie, v základním tvaru není špatné, ale žádné tvary a zdrobněliny se mi nelíbí. Prostě ohrané staré jméno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7146

Já mám doma pětiměsíční Marii :srdce: Vždycky mi to jméno přišlo zastaralé a teď si neumím jiné jméno představit :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38387
13.12.19 20:00

Není to pro mě sice top jméno- ale klidně bych ho dal. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5702
13.12.19 20:01

Je to pěkné jméno. Znám dospělé i malé Marušky a jméno jim sluší ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8607
13.12.19 20:03

Marie je hezké, ale v základním tvaru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.19 20:03

Jé holky, svými reakcemi jste mě potěšily. Mně teď věkem se to jméno líbí čím dál víc. Tak asi přibude další Marunka :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
31428
13.12.19 20:04
@mamoch píše:
Ne, nedala bych jméno Marie, v základním tvaru není špatné, ale žádné tvary a zdrobněliny se mi nelíbí. Prostě ohrané staré jméno.

u dětí ohrané není. Není módní, je nadčasové. Aristokratické. Rozhodně více než všechny Denisy a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama