Kritika jména pro dítě

Anonymní
1.12.19 22:49

Kritika jména pro dítě

Ahoj chci se zeptat spíš obecně. Opakovaně se setkáváme s kritikou jmen našich dětí. Nyní čekáme čtvrté miminko a opět jméno se nikomu nelíbí. Lidé jsou až hnusní a uznávám že si to beru dost osobně a není mi to příjemné. Jak se vůči takovým názorům bránit? Často se to děje i před dětmi a i když zasáhnu, už bohužel ty komentáře slyší. Kritika vychází od širší rodiny (hlavně starší generace, ale i mezi mladšími - strýc, teta..) a přátel, známých. Děti si zatím nestěžují. Nechci jména uvádět protože by nás to tu zcela odveřejnilo a já jsem ještě těhotenství ani neoznámila v zaměstnání, nicméně blízcí lidé to vědí a opět řešíme tuto situaci. My doma jsme se na jménu shodli celkem snadno. Stalo se to někomu také? Je mi to i líto že lidé, právě ti nejbližší, reagují takhle. Starší děti ve školách se svými jmény nemají problémy, jde o jména vzácná, ale ne krkolomná nebo nějak posměšná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.12.19 22:54

A proc to pribuznym troubite dlouho dopředu? Mate si to nechat pro sebe, at se za blby kecy skvari zvedavosti ;) Nebo si vymyslet nejake posmesne jmeno a s vaznou tvari jim tvrdit, jak ho date :mrgreen: Pak budou za to opravdové nakonec vdecni.. Dejte to, co se libi vam. Ostatni si svoje deti taky pojmenovavaji sami..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
1.12.19 22:55

Škoda, že nenapíšete i ty jména, ale chápu to. No jediné co můžeš udělat, tak jim říct, že se vám taková jména líbí a proto jste je vybrali. A navíc jim do toho nic není. Nebo na to ani nijak už nereagovat, však je to vaše věc. Vždycky se najdou rýpalové, s tím nic nenaděláte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
4748
1.12.19 22:56

Taky máme divná jména, taky se lidi diví a taky ne zrovna taktně. Jde o to, že divné jméno už mám i já, takže jsem si na to zvykla a nereaguju obranou. Prostě jen s úsměvem konstatuju, že nám se ta divná jména líbí, že se mi nelíbí stádní jména, kterých je dvanáct do tuctu a hotovo.

Kupodivu většinou následuje odkývání toho, že to jsou vlastně moc pěkná jména. Ani my nemáme nic extrémního, i po letech mi přijde, že jsou OK.

Ber to v klidu a nepřipouštěj si to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
1.12.19 23:00

No asi mate nejaky divny pribuzny. Nechapu, ze maji potrebu Vam sdelit svuj negativni nazor. I kdyby mi sestra oznamila, ze se muj synovec bude jmenovat Bobek, ac by se mi to sebevic nelibilo, proste odkyvu. Nazor si muzu rict doma s manzelem. Ale kdyz uz mate vybrano a na nazor se neptate, tak nevim no… Proste bych vysvetlila detem, ze vsichni nemaji stejny vkus a jak by teta se strejdou nedali Vase jmena, tak Vy by jste zase svoje deti nepojmenovali Pepicek a Janicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.19 23:02

Tak asi vybíráte blbý jména:)))))))))
ne, pardon…no, tak ty jména prostě neříkejte. a když oznámíte až s narozením dítka, že se narodil ten a ten, tak už si málokdo troufne vám cpát, že je to teda blbý jméno, když už je to na světě:) to už maj v puse gratulace a tohle by bylo jaksi mimo:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.12.19 23:02
@SAJ píše:
Taky máme divná jména, taky se lidi diví a taky ne zrovna taktně. Jde o to, že divné jméno už mám i já, takže jsem si na to zvykla a nereaguju obranou. Prostě jen s úsměvem konstatuju, že nám se ta divná jména líbí, že se mi nelíbí stádní jména, kterých je dvanáct do tuctu a hotovo.

Kupodivu většinou následuje odkývání toho, že to jsou vlastně moc pěkná jména. Ani my nemáme nic extrémního, i po letech mi přijde, že jsou OK.

Ber to v klidu a nepřipouštěj si to.

To jsi napsala krásně. Já jsem teď v takovém přecitlivělém období že mě to jaksi zraňuje. Chtěla jsem se všem v rodině pochlubit že už máme i jméno a taková sprcha. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.12.19 23:09

@Lumíkovec přesně tak to totiž je. U nás jsou v širší rodině většinou jména kterých je v každé třídě nevím kolik a ještě jsou to taková ta typicky česká jména. Já proti těm jménům takhle nic nemám ale my nemáme české příjmení a to je dohromady hrozné. Ta jména co jsme dali dětem jsou tedy taková nečeská ale mají normální výslovnost, nejsou dlouhá, žádné zdvojené hlásky a podobně a že i to lidé běžně dávají. Prostě jsme se i snažili držet při zemi a nedávat nic výstředního ale jak to není jak říkáš ty Jenda a Eliška tak je to prostě divný podle některých :/

• Nahlásit
  • Citovat
3397
1.12.19 23:39

Jee my jsme si vyslechli keců že Hynek je hrozný a chudák a nevím co… Teď si nikdo nedovolí. Mrzí mě že se většinou jméno nelíbí. Nikdo mi to vyloženě neřekl, jen smysl že to dolouho nrslysely a proč tohle jméno, jestli někdo z rodiny a podobně. A ti EM tedy také mrzí. Ne za mě ale za něj… Nám se jmeno Líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48112
1.12.19 23:43
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat spíš obecně. Opakovaně se setkáváme s kritikou jmen našich dětí. Nyní čekáme čtvrté miminko a opět jméno se nikomu nelíbí. Lidé jsou až hnusní a uznávám že si to beru dost osobně a není mi to příjemné. Jak se vůči takovým názorům bránit? Často se to děje i před dětmi a i když zasáhnu, už bohužel ty komentáře slyší. Kritika vychází od širší rodiny (hlavně starší generace, ale i mezi mladšími - strýc, teta..) a přátel, známých. Děti si zatím nestěžují. Nechci jména uvádět protože by nás to tu zcela odveřejnilo a já jsem ještě těhotenství ani neoznámila v zaměstnání, nicméně blízcí lidé to vědí a opět řešíme tuto situaci. My doma jsme se na jménu shodli celkem snadno. Stalo se to někomu také? Je mi to i líto že lidé, právě ti nejbližší, reagují takhle. Starší děti ve školách se svými jmény nemají problémy, jde o jména vzácná, ale ne krkolomná nebo nějak posměšná.

nijak dulezite je, ze se libi vam. Dcera pritele je tehotna a kdyz nam rekla jmeno pro kluka, tak se nam nelibilo, ale ona nas usadila hned, ze do toho nemame co kecat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.12.19 23:47

Vůbec bych neřešila. My máme naopak celkem „stádova“ jména, nesleduju to, ale myslím že v nějaké top 20 budou.
Přitom jméno pro dceru jsme chtěli už v době kdy hit nebylo a u syna to stejne, jména jsme vymysleli ve stejnou dobu když nebylo u starsi ještě vědět pohlaví. Jméno pro syna nám zůstalo v záloze a došlo na něj při druhém těhotenství, každý druhý komentář byl že jich je teď dost. Njn je, to bylo dřív Pepíčku atd taky.
Jméno se musí líbit vám a víc neřeš. V dnešní době mi přijde zvláštní se nad jménem pozastavovat. Připrav si nějakou trefou odpověď, kterou stereotypne budeš vždy používat a hotovo.

Naopak třeba naši kamarádi dali jméno takové že si za ním nestojí, když ho měl chlap v práci říct, tak se kroutila zamlouval, to je podle mě nenormální, pojmenuju dítě netradičně a pak si za tím nestojím. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
1253
1.12.19 23:52

Tak pokud máte Emanuela, Hildegardu nebo co já vím, tak se ani nedivím. Promiň. Ale jsou to vaše děti a ty vám možná jednou poděkujou. A možná taky ne. Mně osobně zase třeba tak lezou na nervy jména jako Amálka, Sofie, Eliška atd. že bych zas snad dala raději Boženu třeba, ale to by mě v rodině taky všichni sežrali. :mrgreen:
Zase znám teď dost Pepin, což mi ze začátku přišlo taky šílený, ale člověk si asi zvykne na vše. :nevim: teď se mi to i docela líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.12.19 00:03

Ja se ted chystam dat Cyrila a je to celkem pozdvizeni, vetsina lidi se pta: jezis a proc???Tak mam legendu (pravdivou), ze to vymyslel bracha, ktery se hodla pokrtit na Metodeje a ze samozrejme pocitam s tim, ze si lide budou myslet, ze mi jeblo z viry. Vetsina se pak rozesmeje a je klid ;)

Jen jeden Hynek mi rekl, ze kazdy umi dat diteti normalni jmeno krome jeho rodicu :mrgreen: a me se zrovna Hynek celkem libi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
47642
2.12.19 00:06

@Venetia tak to budeš skoro babička :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
2.12.19 00:08
@Netopýr1 píše:
Tak pokud máte Emanuela, Hildegardu nebo co já vím, tak se ani nedivím. Promiň. Ale jsou to vaše děti a ty vám možná jednou poděkujou. A možná taky ne. Mně osobně zase třeba tak lezou na nervy jména jako Amálka, Sofie, Eliška atd. že bych zas snad dala raději Boženu třeba, ale to by mě v rodině taky všichni sežrali. :mrgreen:
Zase znám teď dost Pepin, což mi ze začátku přišlo taky šílený, ale člověk si asi zvykne na vše. :nevim: teď se mi to i docela líbí.

Já bych byla i pro Hildu než mít doma Sofii nebo Saru. Přitom to byla tak pěkná jména, ale teď na hřišti slyším je Sofinko, Sarinko… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama