Dálkové studium asistentky pedagoga

Anonymní
5.4.17 09:47

Dálkové studium asistentky pedagoga

Ahoj, studovali (studujete)někdo dálkově? Na jak dlouho je studium? A je to hodně náročné? Děláte i praktickou část? Děkuji moc za info.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

28853
5.4.17 10:42

Co myslíš, akreditovaný kurz nebo přímo obor na VŠ? I takové jsou, např. Speciální pedagogika - intervence, Spec. pedagogika - komunikační techniky.Tam se jede režim dálkového nebo kombinovaného studia VŠ, individuální plán je možný ze zdravotních důvodů nebo z důvodu těhotenství a porodu.

Pokud myslíš kurz, tak minimální délka je 80 hodin, mohou se přihlásit ti, co mají minimálně maturitu, praxe není povinná.
Pokud máš nižší vzdělání, musíš mít 120 hodin teorie a 40 hodin praxe.
Jak si hodiny rozloží škola nebo instituce, která kurz pořádá, záleží do určité míry na nich. Nejlepší je víkendové studium, přednášky v blocích po 10 vyučovacích hodinách.
Zkouška na takovém kurzu je jak maturita, žádné šup šup A B C, a musíš vypracovat absolventskou práci na zadané(ale Tebou vybrané) téma. A tu si obhájit. Témata jsou většinou z pedagogické nebo sociální oblasti, ale připouští se i vlastní tvorba(pokud jsi třeba výrazně umělecky zaměřená a vytváříš nějaké hodnoty).

Jestli je to těžké, záleží, jak kdo má k učení vlohy, jestli je to učivo úplně nové a jestli Tě dané předměty zajímají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3070
5.4.17 10:44
@Anonymní píše:
Ahoj, studovali (studujete)někdo dálkově? Na jak dlouho je studium? A je to hodně náročné? Děláte i praktickou část? Děkuji moc za info.

Jj, mám „vystudováno“ časová náročnost je 5 let, jednou týdně. Mám normálně maturitu z TV s metodikou, psychologie, pedagogiky, matematiky, češtiny… A náročnost jako všechno, musíš opravdu chtít…občas to bylo hodně náročné, děti, práce… Pokud jsem byla na Rd tak pohoda, aspoň přijdeš mezi dospělé a zaměstnáš mozek…mi to učivo přišlo lehké, vždy jsem se o psychologii a pedagogiku zajímala, ale z 35 nás odmaturovalo 6… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 10:50

Děkuju vám. Já mám obchodní akademii (maturovala jsem před 8 lety) a ted jsem skončila RD a ráda bych si udělala kurz. U nás se nabízí jen dálkové studium na pedáku. Jsem z toho úplně jelen moc se v tom nevyznám.

• Nahlásit
  • Citovat
3070
5.4.17 11:41
@Anonymní píše:
Děkuju vám. Já mám obchodní akademii (maturovala jsem před 8 lety) a ted jsem skončila RD a ráda bych si udělala kurz. U nás se nabízí jen dálkové studium na pedáku. Jsem z toho úplně jelen moc se v tom nevyznám.

Na stránkách úřadu práce byla i sekce ohledně škol( případně jsou i jiné vyhledávače) tak si to tam zadej a uvidíš… Já mám taky 2 maturity…původně jsem chtěla, jen při RD udělat dva roky, ty mám zakončené závěrečnou zkouškou, ale nakonec jsem to dodělala celé…ten kurz je takový nic moc… No co se můžeš naučit za 80 hodin… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
5.4.17 11:57

Zakladatelko, pokud máš maturitu, tak mi dělat druhou přijde zbytečné, nehledě na to, že dnešní státní maturity mají jiné podmínky a my, kteří jsme na ně ještě nebyli připravováni, nevím nevím :nevim:

@MarieP Záleží, kde ten kurz děláš, pokud je opravdu akreditovaný, tak je jen pro ty, co mají minimálně maturitu, skripta jsou obsáhlá a zkoušky taky. Výuka konsoliduje s akademickým rokem, včetně zkoušek a zkoušky připomínají maturitu, píšeš práci. Rozhodně to není „nic moc“,tak nešiř fámy :mrgreen: Takový kurz je většinou přímo na celoživotním vzdělávání vysoké školy nebo při VOŠ či SŠ pedagogických.

Viděla jsem tyto kurzy i u nějakých jiných institucí, kde brali i lidi se základním vzděláním a test probíhal formou A B nebo C, žádnou práci nepsali. Potěš koště, kdyby takový asistent měl někdy sedět u mého dítěte(myšleno hypoteticky, děti mám OK).
Nevadí mi ale možnost změnit během života kvalifikaci během 80 hodin, protože v 15 každý z nás nemá přesnou představu o svém budoucím povolání a budoucím životě a po narození dětí se mohou změnit podmínky na to, co od pracovního místa člověk očekává. Vadí mi ale, že na některé tyto rekvalifikační kurzy fakt přijímají lidi se základním vzděláním :roll:

Co mě ale překvapilo, že už se to dá studovat jako samostatný obor na SŠ, což mi přijde jako nevyužitý potenciál, zvlášť, pokud k tomu není už žádné další uplatnění. Na VŠ se uplatnění rozšiřuje na asistentské místo v nějaké poradenské instituci(PPP, CVČ, SPC, dys Centrum).

Příspěvek upraven 05.04.17 v 11:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 11:58
@MarieP píše:
Na stránkách úřadu práce byla i sekce ohledně škol( případně jsou i jiné vyhledávače) tak si to tam zadej a uvidíš… Já mám taky 2 maturity…původně jsem chtěla, jen při RD udělat dva roky, ty mám zakončené závěrečnou zkouškou, ale nakonec jsem to dodělala celé…ten kurz je takový nic moc… No co se můžeš naučit za 80 hodin… :nevim:

Díky. Já se v tom právě moc nevyznám. Dřív se prý dělal kurz na 5 týdnů a ted už se musí studovat rok.Ale někde chtějí pedagogické vzdělání.

• Nahlásit
  • Citovat
28853
5.4.17 12:02
@Anonymní píše:
Díky. Já se v tom právě moc nevyznám. Dřív se prý dělal kurz na 5 týdnů a ted už se musí studovat rok.Ale někde chtějí pedagogické vzdělání.

To záleží na té akreditaci, jak jsem psala výše. Rozsah je bohužel dost široký. Některé kurzy jsou opravdu kvalitní a připraví dobře, většinou ty při fakultách a pedagogických školách. Někde na vzdělávacích institutech, kde v místnosti vedle sedí např. svářečský kurz, mají ty podmínky mnohem jednoduší.
Já mám takový, kde bylo minimální nejnižší vzdělání maturita, nejlépe pedagogický nebo sociální obor, připouštěla se ještě administrativa. Uchazeče si vybírali, rozhodně to nebylo o tom, kdo se přihlásil první a zaplatil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 12:03
@Jana206 píše:
Zakladatelko, pokud máš maturitu, tak mi dělat druhou přijde zbytečné, nehledě na to, že dnešní státní maturity mají jiné podmínky a my, kteří jsme na ně ještě nebyli připravováni, nevím nevím :nevim:

@MarieP Záleží, kde ten kurz děláš, pokud je opravdu akreditovaný, tak je jen pro ty, co mají minimálně maturitu, skripta jsou obsáhlá a zkoušky taky. Výuka konsoliduje s akademickým rokem, včetně zkoušek a zkoušky připomínají maturitu, píšeš práci. Rozhodně to není „nic moc“,tak nešiř fámy :mrgreen: Takový kurz je většinou přímo na celoživotním vzdělávání vysoké školy nebo při VOŠ či SŠ pedagogických.

Viděla jsem tyto kurzy i u nějakých jiných institucí, kde brali i lidi se základním vzděláním a test probíhal formou A B nebo C, žádnou práci nepsali. Potěš koště, kdyby takový asistent měl někdy sedět u mého dítěte(myšleno hypoteticky, děti mám OK).
Nevadí mi ale možnost změnit během života kvalifikaci během 80 hodin, protože v 15 každý z nás nemá přesnou představu o svém budoucím povolání a budoucím životě a po narození dětí se mohou změnit podmínky na to, co od pracovního místa člověk očekává. Vadí mi ale, že na některé tyto rekvalifikační kurzy fakt přijímají lidi se základním vzděláním :roll:

Co mě ale překvapilo, že už se to dá studovat jako samostatný obor na SŠ, což mi přijde jako nevyužitý potenciál, zvlášť, pokud k tomu není už žádné další uplatnění. Na VŠ se uplatnění rozšiřuje na asistentské místo v nějaké poradenské instituci(PPP, CVČ, SPC, dys Centrum).

Příspěvek upraven 05.04.17 v 11:58

Já tomu vůbec nerozumím :nevim: Bylo mi řečeno, že kurzy na asistentku pedagoga už nejsou, že se musí dělat dálkové studium na škole, trvá to cca rok :nevim:
Koukala jsem, že u nás ve městě to nabízí pedagogická škola (VŠ). 8o Nebo je to zas jinak?

• Nahlásit
  • Citovat
28853
5.4.17 12:08
@Anonymní píše:
Já tomu vůbec nerozumím :nevim: Bylo mi řečeno, že kurzy na asistentku pedagoga už nejsou, že se musí dělat dálkové studium na škole, trvá to cca rok :nevim:
Koukala jsem, že u nás ve městě to nabízí pedagogická škola (VŠ). 8o Nebo je to zas jinak?

Je to akreditovaný kurz MŠMT, rozsah je 80 hodin(pro maturanty),ale celkově studuješ minimálně jeden semestr nebo dva semestry(podle toho, jak to mají udělané).Studium je rozloženo a po ukončení přednášek ještě čas na zkoušky. Co na tom nechápeš :nevim: Taky jsem to dělala při VŠ, sekce celoživotního vzdělávání :nevim: Je to studium, za „lidovku“ Ti to nikdo nedá. Konsoliduje to s akademickým rokem, na zkoušky se taky přihlašuješ, máš jeden řádný termín a dva opravné.
Pořádně si pročti podmínky té vaší školy a potom se případně přihlaš.

Jedna známá získala místo asistentky ve speciální škole ještě před tím, než si dodělala kurz(měla ale pedagogické vzdělání, tak ji vzali),kurz potom dělala nějaký levnější, jednoduší, bez závěrečné práce u nás na vzdělávacím institutu, trvalo to pár týdnů a zkouška byl test formou A B C..Chápu ji, když už k tomu chodila do práce a vzdělání měla vyšší, než může jakýkoliv takto zaměřený kurz poskytnout.
Nám říkala na přednášce jedna psycholožka, že ani ona, psycholožka s dvacetiletou praxí v terénu, by nemohla bez tohoto kurzu dělat asistentku pedagoga.Je to celé postavené na hlavu.Na jednu stranu na některé tyto kurzy vezmou člověka se základním vzděláním, na druhou stranu, člověk s titulem to bez papíru přímo tady na toto vykonávat nemůže :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 12:10
@Jana206 píše:
Je to akreditovaný kurz MŠMT, rozsah je 80 hodin(pro maturanty),ale celkově studuješ minimálně jeden semestr nebo dva semestry(podle toho, jak to mají udělané).Studium je rozloženo a po ukončení přednášek ještě čas na zkoušky. Co na tom nechápeš :nevim: Taky jsem to dělala při VŠ, sekce celoživotního vzdělávání :nevim: Je to studium, za „lidovku“ Ti to nikdo nedá. Konsoliduje to s akademickým rokem, na zkoušky se taky přihlašuješ, máš jeden řádný termín a dva opravné.
Pořádně si pročti podmínky té vaší školy a potom se případně přihlaš.Jedna známá získala místo asistentky ve speciální škole ještě před tím, než si dodělala kurz(měla ale pedagogické vzdělání, tak ji vzali),kurz potom dělala nějaký levnější, jednoduší, bez závěrečné práce u nás na vzdělávacím institutu, trvalo to pár týdnů a zkouška byl test formou A B C..Chápu ji, když už k tomu chodila do práce a vzdělání měla vyšší, než může jakýkoliv takto zaměřený kurz poskytnout.
Nám říkala na přednášce jedna psycholožka, že ani ona, psycholožka s dvacetiletou praxí v terénu, by nemohla bez tohoto kurzu dělat asistentku pedagoga.Je to celé postavené na hlavu.Na jednu stranu na některé tyto kurzy vezmou člověka se základním vzděláním, na druhou stranu, člověk s titulem to bez papíru přímo tady na toto vykonávat nemůže :zed:

Děkujuuuu, už to trochu chápu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
28853
5.4.17 12:11

Zakladatelko, na tom Tvém kurzu by mělo být napsáno, podle jaké vyhlášky je akreditován, na kolik je hodin, jestli je povinná praxe, jaké jsou podmínky účasti(co se týče vzdělání) a předpokládaný konec studia, závěrečných zkoušek.
Pokud je to kurz, který pořádá nějaká škola, tak to tam všechno bude a bude akreditovaný a kvalitní :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3070
5.4.17 12:12

@Jana206, mám státní i nestátní maturitu, zcela odlišné zaměření (stavební průmyslovka a asistent)… Státní se mi zdála docela lehká Čj 1, matematika 2… Věřím, že některé kurzy můžou být kvalitní, ale nevím no, jde o děti…tam by měli být lidé, kteří ví… Jako asistent který má ZŠ a kurz 8o :zed: já jsem spokojená…přijde mi to fajn mít SŠ asistenta…vždyť i učitelka ve školce může mít „jen“ SŠ… Také se mi líbí možnost rekvalifikací, ale co se týče dětí, měly by trvat déle… :nevim: A do PPP, SPC musíš mít speciální pedagogiku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
5.4.17 12:23

@MarieP Teď už učitelka v MŠ nemůže mít jen střední školu, mladé učitelky mají minimálně Dis., střední školu mají ty starší, které mají za sebou už třicet let, čtyřicet let praxe. Dcera známé studuje střední pedagogickou školu a taky je připravují na to, že i když je to zaměření přímo na předškolní pedagogiku, jen s maturitou se pravděpodobně dnes už do školky nedostanou.

Taky nesouhlasím, aby byl asistent pedagoga vzdělaný jen základně, souhlasím s maturitou, minimálně, ale byla jsem tady na podobně zaměřené diskuzi vyvedena z omylu, že prý si to dělají romové, kteří potom dělají asistenty na školách, kde je velký počet romů, právě romským dětem. Pomáhá „svůj svému“ a prý se tak s romskými rodiči lépe komunikuje.Taky jsem to nemohla vydýchat. Já jsem na to teda osobně nenarazila, hledala jsem jen ty akreditované kurzy při fakultách a pedagogických školách, tam nikoho bez maturity nechtěli. TAdy v tom kurzu, jak dělala známá, akceptovali i výuční list, ale 120 hodin plus ta praxe. Ona má Bc, ale chtěla dělat asistentku, zaměření přímo na ni neměla. Bohužel, bez papíru to nemůže dělat nikdo ani s titulem v oboru. Takže jí to nový zaměstnavatel zařídil přímo tak, aby při práci se nemusela ještě učit, psát práci a skládat zkoušky, což by na kurzu, kde jsem byla já, musela. Opravdu je to srovnatelné se studiem.

Speciální pedagogika má hodně různých oborů, i na VŠ reagují rychle na inkluzivní přístup ke vzdělávání a máš obory speciální pedagogiky, které jsou úzce ohraničené, ale můžeš vykonávat jen pomocné nebo asistenské místo, to zn. pracuješ pod vedením zkušeného speciálního pedagoga, např. v té ped. psych. poradně. Nevyšetřuješ dítě sama, ale vykonáváš tam „asistenta“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
5.4.17 12:29

Upřímně řečeno, ten konkrétní kurz, který jsem dělala já, nedovedu si představit, že by ho „dal“ člověk jen se základním vzděláním, který i na základce byl rád, že prolézal(proč by jinak měl základní vzdělání, že, i ti blbější z naší generace šli na nějakou praktickou dvouletou školu, praktické školy se ruší až v poslední době).Nedovedu si představit, že by to zvládl, z hlediska toho, že se probíraly předměty, o kterých na základce nikdy neslyšel, to množství informací, které by musel za poměrně krátkou dobu pojmout, napsat závěrečnou práci dvacet stran teorie a dvacet stran praxe, ještě si ji obhájit a složit ze tří předmětů zkoušku podobnou maturitě. Nedal by to, ani náhodou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama