Dálkové studium a úřad práce

3626
5.4.17 09:29

Dálkové studium a úřad práce

Ahoj, chtěla jsem se prosím vás zeptat:
Jsem momentálně na úřadu práce a ráda bych šla dálkově studovat.Mohu studovat a přitom být na úřadu práce, když nemám zaměstnání? Nebo jak to je? Moc děkuju za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

411
5.4.17 09:39

Ano je to možné. Úřad práce právě pro lidi co dálkove studuji tohle podporuje. Protože to znamená pro člověka, že může třeba jenom hledat občas nějakou brigádu. A ne pracovní úvazek na 8hod právě kvůli škole. A pokud tzv. Student nema ani brigádu neměl by si z čeho platit pojištění, proto je veden na úřadu práce a oni ho za něj platí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
5.4.17 09:40

Stačí si jen vyzvednout na škole potvrzení o tomto studiu a donést ho na příslušný úřad práce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 09:43
@Bizky píše:
Ano je to možné. Úřad práce právě pro lidi co dálkove studuji tohle podporuje. Protože to znamená pro člověka, že může třeba jenom hledat občas nějakou brigádu. A ne pracovní úvazek na 8hod právě kvůli škole. A pokud tzv. Student nema ani brigádu neměl by si z čeho platit pojištění, proto je veden na úřadu práce a oni ho za něj platí

Nemyslím si, že toto je ideální řešení pro dálkové studium, které je většinou pátek + víkend.
U toho zkrácený úvazek vpohodě lze (20-30 hodin týdně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
5.4.17 09:47

@zvidavajanca neříkám že je to ideální řešení. Ale autorka dotazu se neptala, zda je to blby nebo dobrý nápad. Jen zda je to možné. to už je myslím každého věc, jestli si najde něco na zkrácený úvazek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3626
5.4.17 09:48
@zvidavajanca píše:
Nemyslím si, že toto je ideální řešení pro dálkové studium, které je většinou pátek + víkend.

JJ, to je nejlepší, ale bohužel momentálně práci nemám a tak se právě ptám jak je to.
Děkuju moc za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
5.4.17 09:49

Osobně bych klidně dálkově studovala, ale taky bych si intenzivně hledala práci. Já jsem při plném úvazku VŠ dálkově vystudovala. Navíc, škola začíná až v září. Neviděla bych dálkové studium jako důvod pro setrvávání na ÚP, pokud by práce byla. Pokud je povaha studia taková, že nedovolí práci na plný úvazek, hledala bych zkrácený či brigády.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 09:49
@zvidavajanca píše:

Na některých školách to je dokonce jen o víkendu, ne v pátek :kytka:
Nicméně ano, možné to je, ale neznamená to, že nebudeš muset plnit povinnosti, které ti z evidence na úřadu práce plynou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
5.4.17 09:50
@SarkaNovo píše:
JJ, to je nejlepší, ale bohužel momentálně práci nemám a tak se právě ptám jak je to.
Děkuju moc za odpovědi

Tak to je jasné, klidně začít studovat a případně si najít i práci:-). To je ideální. A která škola začíná teď?:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 09:51
@Fazulina píše:
Osobně bych klidně dálkově studovala, ale taky bych si intenzivně hledala práci. Já jsem při plném úvazku VŠ dálkově vystudovala. Navíc, škola začíná až v září. Neviděla bych dálkové studium jako důvod pro setrvávání na ÚP, pokud by práce byla. Pokud je povaha studia taková, že nedovolí práci na plný úvazek, hledala bych zkrácený či brigády.

Já studovala prezenčně a uživila se u toho, ono stačí chtít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3626
5.4.17 09:54
@Fazulina píše:
Tak to je jasné, klidně začít studovat a případně si najít i práci:-). To je ideální. A která škola začíná teď?:-)

Nezačíná ted, jen nevím, jestli si podat přihlášku.
A dělají se přijímačky na dálkové studium? Nikde jsem tam nic nenašla.
Díky všem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 09:57
@SarkaNovo píše:
Nezačíná ted, jen nevím, jestli si podat přihlášku.
A dělají se přijímačky na dálkové studium? Nikde jsem tam nic nenašla.
Díky všem :kytka:

To záleží na konkrétní škole 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 09:58

Nicméně mě teda taky zaráží, že se v dubnu ptáš na to, jestli můžeš být při škole na ÚP, nastupovat budeš nejdřív na konci září, před tebou sezona, kdy budou všichni nabírat lidi… takže jako nehodláš pracovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.17 10:04

Dobré ráno, chci se jen zeptat, když jste na UP, tak vás posílají na nějaké výběrové řízení apod.? Já jsem se tam po rodičovské registrovala jen abych vybrala podporu, potom se chci zapsat jako osoba pečující o dítě do 7 let. Už tak na mě byli nepříjemní když jsem se šla registrovat, natož když tam teď budu muset každý měsíc chodit. Ale tak za tu podporu mi to stojí. díky Ir.

• Nahlásit
  • Citovat
3626
5.4.17 10:14

Samozřejmě hodlám pracovat, jen mě toto zajímalo, tak se ptám.
Tak pardon.Tady je asi lepší se na nic neptat :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama