Dálkové studium - nároky

166
2.9.18 23:07

Dálkové studium - nároky

Ahoj všem.
Zeptám se stručně někoho zkušenějšího. Je mi 23 let, jsem zaměstnaná a tento rok nastupuju na dálkové studium,4 letý maturitní obor, ne výška. Existují nějaké výhody pro mě ze strany zaměstnavatele? A další otázkou, je otec povinen platit alimenty při dálkovém studiu? Předem díky za každou odpověď..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5389
3.9.18 00:18

Ne, alimenty platit nemusí od chvíle, kdy se sama živíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6666
3.9.18 00:57

Co se týče nároků na úlevy při studiu, tak ty jsou pouze v případě, že studujete na žádost zaměstnavatele. Pokud studujete jen tak sama od sebe, tak vám zaměstnavatel ani nemusí poskytnout volno aby jste v pracovní den šla do školy. Manžel to řešil tak, že se zaměstnavatelem má na dobu studia klouzavou pracovní dobu s tím, že pátky co je ve škole buď půjdou z dovolené nebo si je napracuje, má to formou dodatku ke smlouvě. Jinak pokud studujete na žádost zaměstnavatele, tak veškeré úlevy jsou v zákoně (bohužel si teď nevzpomenu ve kterém).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
3.9.18 01:21

@Heivka Aha aha, děkuji za odpověď. No s volnem problém není, já dělám noční směny, krátký dlouhý týden takže bez problému..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7814
3.9.18 06:46

Dalkovej student nema oproti denakovi temer zadny vyhody, ani narok na aliky i.kdyz studuje do 26 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.18 10:39
@Tarjei píše:
Dalkovej student nema oproti denakovi temer zadny vyhody, ani narok na aliky i.kdyz studuje do 26 let.

bohuzel je to tak, ale alimenty byste z nej mohli prece vytahnout soudne na zaklade neceho jineho. Je prece vinen, tak mu nic zadarmo nedarujte.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat