Dálkové studium - nároky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DenisaSvecova
Kecalka 139 příspěvků 02.09.18 23:07
Dálkové studium - nároky

Ahoj všem.
Zeptám se stručně někoho zkušenějšího. Je mi 23 let, jsem zaměstnaná a tento rok nastupuju na dálkové studium,4 letý maturitní obor, ne výška. Existují nějaké výhody pro mě ze strany zaměstnavatele? A další otázkou, je otec povinen platit alimenty při dálkovém studiu? Předem díky za každou odpověď..

Reakce:
rozand
Závislačka 4273 příspěvků 03.09.18 00:18

Ne, alimenty platit nemusí od chvíle, kdy se sama živíš.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 3622 příspěvků 03.09.18 00:57

Co se týče nároků na úlevy při studiu, tak ty jsou pouze v případě, že studujete na žádost zaměstnavatele. Pokud studujete jen tak sama od sebe, tak vám zaměstnavatel ani nemusí poskytnout volno aby jste v pracovní den šla do školy. Manžel to řešil tak, že se zaměstnavatelem má na dobu studia klouzavou pracovní dobu s tím, že pátky co je ve škole buď půjdou z dovolené nebo si je napracuje, má to formou dodatku ke smlouvě. Jinak pokud studujete na žádost zaměstnavatele, tak veškeré úlevy jsou v zákoně (bohužel si teď nevzpomenu ve kterém).

DenisaSvecova
Kecalka 139 příspěvků 03.09.18 01:21

@Heivka Aha aha, děkuji za odpověď. No s volnem problém není, já dělám noční směny, krátký dlouhý týden takže bez problému..

Tarjei
Závislačka 4427 příspěvků 03.09.18 06:46

Dalkovej student nema oproti denakovi temer zadny vyhody, ani narok na aliky i.kdyz studuje do 26 let.

Mrakotinka2018
Nováček 10.10.18 10:39
@Tarjei píše:
Dalkovej student nema oproti denakovi temer zadny vyhody, ani narok na aliky i.kdyz studuje do 26 let.

bohuzel je to tak, ale alimenty byste z nej mohli prece vytahnout soudne na zaklade neceho jineho. Je prece vinen, tak mu nic zadarmo nedarujte.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >