Dálkové studium VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Decora-dea
Stálice 57 příspěvků 10.10.18 10:01
Dálkové studium VŠ

Ahojky všem. Nastoupila jsem dálkové studium na CZU (agro). Je zde někdo, kdo s tím má zkušenost? Jak se to zvládá při zaměstnání? Po prvních přednáškách jsem na provaz…Nejhorší je asi ta agrochemie…Je toho tolik…Jak jste to zvládaly vy? Jak jste se učily? Děkuji za každý příspěvek. 8o

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 10:37
@Decora-dea píše:
Ahojky všem. Nastoupila jsem dálkové studium na CZU (agro). Je zde někdo, kdo s tím má zkušenost? Jak se to zvládá při zaměstnání? Po prvních přednáškách jsem na provaz…Nejhorší je asi ta agrochemie…Je toho tolik…Jak jste to zvládaly vy? Jak jste se učily? Děkuji za každý příspěvek. 8o

CZU studovala ma nejlepsi kamaradka dennim studiem, moc se ji tam libilo. Vsichni byli moc mili a pohodovi ucitele i studenti. Zkousky nejsou tak tezke jak se zdaji, kdyz to sikovne se zkousejicim udelas. Ze zadne ustni zkousky nemej strrach, vzdyt jsou to sami chlapi, kteri studentkam radi do hloubky latku vysvetli, neboj se, napis mi, poradim ti co na koho plati.

Boeing737
Kecalka 108 příspěvků 10.10.18 10:42

Já dělám ČZU dálkově. Letos jsem v posledním ročníku magisterskýho. Akorát prvák bakaláře jsem odchodila na denním. Na dálkovym člověk musí bejt trochu disciplinovanej. Chápu, že první přednášky působí děsivě. Oni ale straší na všech. :D ČZU dle mýho nepatří mezi těžký školy. Jsou předměty, na který je potřeba víc zamakat. Když člověk chce, tak to dá. Akorát na genetiku, fyziologii a chemii jsem se učila víc než týden. Ostatní předměty pro mě byly natolik zajímavý, že jsem je nasála během pár dní. Učením nejvíc zabíjím víkendy. Ale mám i možnost procházet si materiály v práci, když nejsou návaly lidí. Průběžně jsem se nikdy nepřipravovala. Vždycky až před zkouškou. Materiály čerpám z Moodlu a Primáta. U nás jsou mnohem starší ženský než já, vzájemně se podporujou, učí se společně přes Skype a zvládají to. Doma mají rodiny, zvířata a chodí do práce. Určitě si vytvořte studijní skupinu na FB. Tam se pak sdílí materiály, zkušenosti ze zkoušek a kolikrát se dají i vyhrabat otázky od starších ročníků. Klidně si vyhledej skupiny starších ročníků a přidej se k nim. Tam se dá získat spousta užitečnejch věcí. :D Já dělala živočišnou produkci a teď jsem na zájmovejch chovech. Neboj se toho, zvládla to už spousta lidí. Klidně mi kdykoliv napiš. S čím budu moci poradím, pomůžu. :mavam:

P4ja
Echt Kelišová 9550 příspěvků 10.10.18 10:49

@Decora-dea Nestudovala jsem ČZU, ale při práci jsem studovala. A dás e to zvládnout. Bylo nás pár, se kterýma jsme si sedli a půjčovali si přednášky. Psali účasti a tak. A potom jsme si i nasdíleli státnicové otázky. Radím najít pár takovýc lidiček a bude zábava a zvládneš to v pohodě. :kytka:

Decora-dea
Stálice 57 příspěvků 28.10.18 21:45
@Mrakotinka2018 píše:
CZU studovala ma nejlepsi kamaradka dennim studiem, moc se ji tam libilo. Vsichni byli moc mili a pohodovi ucitele i studenti. Zkousky nejsou tak tezke jak se zdaji, kdyz to sikovne se zkousejicim udelas. Ze zadne ustni zkousky nemej strrach, vzdyt jsou to sami chlapi, kteri studentkam radi do hloubky latku vysvetli, neboj se, napis mi, poradim ti co na koho plati.

Děkuji :hug:

Decora-dea
Stálice 57 příspěvků 28.10.18 21:47
@Boeing737 píše:
Já dělám ČZU dálkově. Letos jsem v posledním ročníku magisterskýho. Akorát prvák bakaláře jsem odchodila na denním. Na dálkovym člověk musí bejt trochu disciplinovanej. Chápu, že první přednášky působí děsivě. Oni ale straší na všech. :D ČZU dle mýho nepatří mezi těžký školy. Jsou předměty, na který je potřeba víc zamakat. Když člověk chce, tak to dá. Akorát na genetiku, fyziologii a chemii jsem se učila víc než týden. Ostatní předměty pro mě byly natolik zajímavý, že jsem je nasála během pár dní. Učením nejvíc zabíjím víkendy. Ale mám i možnost procházet si materiály v práci, když nejsou návaly lidí. Průběžně jsem se nikdy nepřipravovala. Vždycky až před zkouškou. Materiály čerpám z Moodlu a Primáta. U nás jsou mnohem starší ženský než já, vzájemně se podporujou, učí se společně přes Skype a zvládají to. Doma mají rodiny, zvířata a chodí do práce. Určitě si vytvořte studijní skupinu na FB. Tam se pak sdílí materiály, zkušenosti ze zkoušek a kolikrát se dají i vyhrabat otázky od starších ročníků. Klidně si vyhledej skupiny starších ročníků a přidej se k nim. Tam se dá získat spousta užitečnejch věcí. :D Já dělala živočišnou produkci a teď jsem na zájmovejch chovech. Neboj se toho, zvládla to už spousta lidí. Klidně mi kdykoliv napiš. S čím budu moci poradím, pomůžu. :mavam:

Díky moc :hug:

Salorka
Závislačka 4363 příspěvků 13.05.19 16:19

Ahoj všem.

Jdu s dotazem - hledám více info k jakékoliv voš nebo vš - dálkové studium, kde není nutné jezdit do školy 1týdně nebo jednou za 14dní.

Je jedno jaký obor, jen mě zajímá, jestli něco takového vůbec lze.

milovnicejablek
Kecalka 250 příspěvků 13.05.19 16:23

@Salorka nedávno jsem zjišťovala… Já jsem dělala Humanitní studia na UK, je to deset let a jezdili jsme jednou měsíčně… Nyní jsem hledala znjva a našla jsem jen Ujak, tedy soukromá, tam to vychází cca 4×za semestr

Cenarius
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 13.05.19 16:36

Na Banske v Ostrave jsem snad narazil, ze jednou za mesic vikend.

Jana206
Nadpozemská drbna 27545 příspěvků 13.05.19 17:55

UPOL taky výuka čtyřikrát až šestkrát za semestr pouze pátek. A ještě většina přednášek není povinných. Ale je to hodně o samostudiu a nikdo nic neodpoustí.

Kazimíra Olejovka
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 13.05.19 18:47

UHK Pedagogicka fakulta, ct+pa+so 1× mesicne…nekdy 2× do mesice, ale pak je zas mesic volno

Novire
Neúnavná pisatelka 19980 příspěvků 13.05.19 19:38

PedF MU - 1× za měsíc celý pátek+ celá sobota.

Decora-dea
Stálice 57 příspěvků 13.05.19 19:47
@Salorka píše:
Ahoj všem.

Jdu s dotazem - hledám více info k jakékoliv voš nebo vš - dálkové studium, kde není nutné jezdit do školy 1týdně nebo jednou za 14dní.

Je jedno jaký obor, jen mě zajímá, jestli něco takového vůbec lze.

Ahoj, na CZU je toho dost :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 21:15
@Jana206 píše:
UPOL taky výuka čtyřikrát až šestkrát za semestr pouze pátek. A ještě většina přednášek není povinných. Ale je to hodně o samostudiu a nikdo nic neodpoustí.

Dělám 2. rokem UPOL, přednášek je více a i soboty

Jana206
Nadpozemská drbna 27545 příspěvků 14.05.19 01:33
@Anonymní píše:
Dělám 2. rokem UPOL, přednášek je více a i soboty

Já taky. Prednasek je maximalne 5 za semestr a pouze pátek. Soboty má jen institut celozivotniho vzdělávání.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama