Dálkové studium VŠ a kojení

Anonymní
23.8.21 10:32

Dálkové studium VŠ a kojení

Ahoj,
v říjnu začínám dalkově podzimní semestr (takže nějaké patky a soboty) a v té době budou malé tři měsíce. Plně kojim cca po 2,5 - 3 hodinách.

Takže jak vyřešit kojení? UM nechci dávat. Některé dny máme výuku jen cca čtyři hodiny. Pár dní tam budu od 8 az do 7 večer.

Nemám zatím žádné zkušenosti s odsáváním. Bude stačit mechanická odsávačka? Jak skladovat a v čem MM? Jak před podáváním ohřát? Myslíte, že půjde krmit injekční stříkačkou? (Nechci používat láhev, aby nezkazila kojení) Pravděpodobně budu muset ve škole odsávat, co?

Naštěstí to vypadá, že docházka není povinná, takže to můžu v nejhorším dohnat doma. Každopádně třeba na matematiku bych samozřejmě raději chodila.

Děkuji za rady a zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
vbu
770
23.8.21 10:35

A nemuze nekdo miminko hlidavat primo na fakulte? Co si pamatuju, tak kdyz jsem studovala ja, na dalkovem byla jedna maminka a ta dcerku mezi pauzami kojila…mela tam babicku na hlidani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2074
23.8.21 10:38
Spoluzacky, co měly takto malé kojene děti, většinou jezdily do školy i s miminem a mámou/manželem. Dítě vozili venku v kočáru a vždy jen odbehla nakojit. To je asi nejjednodušší a nejlepsi cesta, i krmeni přes strikacku muze narušit kojení. Max. podávat přímo z nějakého poharku/hrnečku.
Jinak, na cely den budeš potřebovat dost mléka, na to budeš mít asi lepší elektrickou odsavacku. Já používala ruční jen v začátcích, kdy jsem měla ještě hodně mlela a šlo to “samo
@Anonymní píše:
Ahoj,
v říjnu začínám dalkově podzimní semestr (takže nějaké patky a soboty) a v té době budou malé tři měsíce. Plně kojim cca po 2,5 - 3 hodinách.

Takže jak vyřešit kojení? UM nechci dávat. Některé dny máme výuku jen cca čtyři hodiny. Pár dní tam budu od 8 az do 7 večer.

Nemám zatím žádné zkušenosti s odsáváním. Bude stačit mechanická odsávačka? Jak skladovat a v čem MM? Jak před podáváním ohřát? Myslíte, že půjde krmit injekční stříkačkou? (Nechci používat láhev, aby nezkazila kojení) Pravděpodobně budu muset ve škole odsávat, co?

Naštěstí to vypadá, že docházka není povinná, takže to můžu v nejhorším dohnat doma. Každopádně třeba na matematiku bych samozřejmě raději chodila.

@Anonymní píše:
Ahoj,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 10:41
@vbu píše:
A nemuze nekdo miminko hlidavat primo na fakulte? Co si pamatuju, tak kdyz jsem studovala ja, na dalkovem byla jedna maminka a ta dcerku mezi pauzami kojila…mela tam babicku na hlidani.

Tak teoreticky ano (pokud koronavirová situace dovolí a neomezí přístup veřejnosti). Každopádně i kdybych tam byla pouze na jeden předmět, což jsou až 4 hodiny, tak nevím, co by tam hlídání tak dlouho dělalo :nevim:
Kdyby jsme bydleli blíže, tak by bylo řešení dojíždět, každopádně cesta to je cca 20 - 25 minut autem a na to by se mně mohlo hlídání také vykašlat tam jezdit co tři hodiny :?

• Citovat
  • Nahlásit
2508

Ideálně si zařídit někoho, kdo bude s miminem celý den poblíž a na kóje i ti ho vždy přiveze. Buď podle dítěte nebo podle tvých přestávek. Já jsem doma nakojila, odjela na přednášku, z ní hned domů a zase nakojila. Akorát to vyšlo do těch cca 3 hodin. Doma bylo pro jistotu odstrikane mléko, ale syn to nikdy nechtěl, ani když měl hlad. Ale bydleli jsme kousek od školy a mela jsem ten den jen jeden předmět, zbytek jsem dělala dělala domu, byla jsem na prezencnim a už u konce, jen jsem dělala diplomku, učila se na státnice a nějaký ty předměty, co šly online, kvůli kreditum. Celé studium bych s miminem nezačínala po svých zkušenostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35744

Jestli budeš odsávat pravidelně, ne mechanickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 10:42

@PepiKo Asi začnu pomale odsávat tou, co mám, do zásoby a pak kdyžtak koupím tu elektrickou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 10:45

@Midaku Já začínám magisterské a myslím, že bych ty dva roky mohla zvládnout. Byla by to škoda. Naštěstí mám zkušenosti z bakalářského, že plno předmětů se dá krásně zvládnout bez docházení na přednášky a pouze samostudiem.

• Citovat
  • Nahlásit
35784
23.8.21 11:14

Taky jsem jezdila s dcerou a rodinnou známou, která hlídala, já jsem kojila podle potřeby, cca po 2 hodinách.

Nebyly jsme tam celý den některé přednášky jsem vynechala, předem jsem se domluvila s vyučujícím. Taky jsem měla hodné spolužačky, které mi předaly informace a poskytly svoje výpisky, což nakonec nebylo vůbec potřeba, do každého předmětu jsme měli skripta nebo doporučenou literaturu.

Nezapomeň si požádat o uznanou dobu rodičovství podle zákona o vysokých školách. Přednášející musí vzít v úvahu, že jsi matka malého dítěte, po dobu standartní mateřské dovolené(i když ji nemáš a máš jen RP), Tě vyučující nesmí nijak trestat za neúčast třeba seminarkou navíc. Určité úlevy zpřístupnění podmínek studia platí až do 3 let věku dítěte.

Mně vypisovali extra termíny zkoušek, ale vykonávala jsem potom zkoušky v běžné výuce jiné skupiny. Tak pozor na to, jestli jsi typ, který se nechá rušit běžným hlukem a výukou, moc vhodné to není. Mně to nevadilo.

Sama jsem zažila i kojící přednášející, nemohla nastoupit na MD, protože musela dokončit projekt, na který čerpala finanční grant. Kdyby nedokončila, peníze by musela vrátit. Taky jsme měli pochopení. Prostě měla miminko u sebe a chodila kojit.

Příspěvek upraven 23.08.21 v 11:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35784
23.8.21 11:22
@Anonymní píše:
Tak teoreticky ano (pokud koronavirová situace dovolí a neomezí přístup veřejnosti). Každopádně i kdybych tam byla pouze na jeden předmět, což jsou až 4 hodiny, tak nevím, co by tam hlídání tak dlouho dělalo :nevim:
Kdyby jsme bydleli blíže, tak by bylo řešení dojíždět, každopádně cesta to je cca 20 - 25 minut autem a na to by se mně mohlo hlídání také vykašlat tam jezdit co tři hodiny :?

My máme vedle fakulty krásný park, trasy, kam se dá jít na dlouhé procházky s kočárkem. Dále máme na fakultě relaxační místnost pro studenty s kobercem, balóny, kde moje hlídání s miminkem taky po domluvě mohlo.

Když byly mrazy, tak jsem se prostě omluvila a nejela.
Dcera flašku s odsatym nechtěla a alternativní formou přijala málo. Měla jsem Medelu calmu a ještě jinou flašku pro kojené děti. Paní na hlídání to měla vždy s sebou, i stříkačku, dcerka cucla trochu a řvala. Bylo to jen na ukojení největšího hladu, než dojela s kočárkem na fakultu nebo než jsem se mohla uvolnit. Vždy to nešlo hned.
S odsáváním jsem problémy neměla. Odsavala jsem vždy do mrazáku, i u starších dětí a později z toho dělala první kaše.

Měla jsem štěstí, že mi pomáhala sportovně založená paní v důchodu, která je zvyklá chodit na procházky, s turistickým oddílem chodí na celé dny :) Respektuje kojení, sama odkojila 3 děti, hlídala svoje kojena vnoučata, takže se s řvoucím dítětem vždy vrátila. Prostě měla odhad co a jak a já jsem se nebála svěřit jí miminko. Poprvé jsme jely, když bylo malé 6 týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6210
23.8.21 11:36

@vbu to je ideální, ale v dnešní době nejspíš neproveditelné.

Já odstrikavala a manžel doma krmil. Mi to odsavackou vůbec nešlo, musíš zkusit. :) a brzy už bude mít alespoň nějaké příkrmy, my jsme tím vždycky prekonavali kritickou dobu. Jo, byl to masakr, ale tohle období trvá naštěstí relativně krátkou dobu ;) ja porodila ve zkouškovem v zimním semestru prvního ročníku. A dalo se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.21 12:16

Odsávala jsem elektrickou odsávačkou Avent, skladovala v mrazáku, manžel jen ohřál a dal do flašky. U nás na fakultě je speciální místnost pro děti, kam chodí tatínci, babičky s miminky a matky si jen odskočí nakojit. Ve škole jsem nikdy neodsávala, jen ráno a večer. Mléka jsem měla hodně, ale problémy mi to nedělalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
770
23.8.21 13:39

20 min je luxusni cas. To by urcite stalo za to se aspon 1× nakojeni otocit, pak lze jezdit s kocarkem. Ja se segrou taky parkrat jela aby mohla kojit ve skole a holt se hlidalo…uvidite co Covid jeste…drzim pesti. Ja treba odsavackou neodsaju, proto radim i tuto variantu. Za me je treba pro kojeni udelat maximum i za cenu nepohli „hlidacu“.

@Anonymní píše:
Kdyby jsme bydleli blíže, tak by bylo řešení dojíždět, každopádně cesta to je cca 20 - 25 minut autem a na to by se mně mohlo hlídání také vykašlat tam jezdit co tři hodiny :?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat