Reklama

Dálkové studium VŠ během mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaimeG
Kecalka 373 příspěvků 26.11.17 00:37
Dálkové studium VŠ během mateřské

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat těch, které zvládly studium vysoké školy během mateřské. Ráda bych poprosila nejen o vaše zkušenosti, jak jste vše s dítětem zvládaly a podobně, ale nejlépe i konkrétní školu a obor, kterému jste se věnovaly. Preferovala bych Jihočeský kraj, ale budu ráda za každý příspěvek :)

Reklama

Reakce:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 26.11.17 02:12

Mas sz :)

Uživatel je onlineFramik
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 19 inzerátů 26.11.17 07:05

Ja vystudovala VS s detmi a dalo se to. Zacala jsem studium kdyz dceri byl 1 rok, statnicovala bc. Jiz jako zamestnana a 5 rocnik statnicovala s 8 mes. miminkem. na zk. V zimnim semestru se mnou jezdivala mamka a kocarkovala kojila jsem plne. Bylo s tak malym miminkem hodne narocne, na prednasky po porodu jsem nemohla chodit. Ale nastesti mi spoluzaci posilali podklady. Ucila jsem se kdyz dcera byla ve skolce a maly spal. Hodne mi pomahala maminka byla tu denne vodila dceru do/z skolky a pak si vedle v pokoji hrala se synem. Vysledek 2× cerveny diplom:-) Vsb Ostrava obor ekonomie a management v prumyslu.

rigousek
Kelišová 7117 příspěvků 26.11.17 07:50

Já začala po porodu prvního syna a školu dodělala po narození druhého. Dokud jsem kojila, někdo se mnou jezdil, ale já tam moc nejezdila a více méně jsem jela samo studium. Dělala jsem VŠTE v ČB

ahhotep
Kecalka 333 příspěvků 26.11.17 09:39

Zalezi jaky mas zazemi a hlavne dite. kamoska ted ukoncuje, pre male je rok a 8 m a proste to s ni nejde. pres den vterinu neposedi, v nici se ji budi i 5×, takze he totalne unavena, nema hlidani a nic nestiha, skoda. je to chytra holka, treba az mala povyroste

JaimeG
Kecalka 373 příspěvků 26.11.17 17:55

Děkuji moc všem za odpovědi :) Je mi jasné, že bez pomoci partnera a nejlépe i nějakého člena rodiny by to moc dobře nešlo. Termín porodu mám leden/únor, takže pokud bych si na jaře podala přihlášku, mohu si to ještě rozmyslet. Původně jsem měla v plánu se přihlásit až za rok, začít, až bude malé rok a půl, ale na jednu stranu se mi nechce čekat. Ale zase chci vědět, zda je to reálné :) Už jsem kvůli práci jednu VŠ přerušila a pokud do toho půjdu, tak bych to už ráda dokončila :)

Elenloth
Závislačka 3812 příspěvků 6 inzerátů 26.11.17 18:40

@JaimeG Studovala jsem Bc. dálkově při dětech. Škola jeden den v týdnu na půl dne, měla jsem chůvu. Začala jsem, když mladšímu bylo 8 měsíců, staršímu necelé 2. Jezdila jsem si do školy odpočinout. Ale nebyl to těžký obor, dodělávala jsem si specializaci v pedagogice.

Julinkat
Nováček 1 příspěvek 04.12.17 17:45
@ahhotep píše:
Zalezi jaky mas zazemi a hlavne dite. kamoska ted ukoncuje, pre male je rok a 8 m a proste to s ni nejde. pres den vterinu neposedi, v nici se ji budi i 5×, takze he totalne unavena, nema hlidani a nic nestiha, skoda. je to chytra holka, treba az mala povyroste

Já mám roční dítko, které spí půl hodinky dopoledne a 1,5 hodiny odpoledne. V noci spí hodně přerušovaně, vzbudí se klidně 7×. Jsem ve 3. ročníku VŠ. Studovat jsem začala už před otěhotněním, rozhodla jsem se po porodu nepřerušit. Do školy jezdím většinou 3× za měsíc na konzultace a testy, zbytek samostudium. K tomu musím odevzdávat různé průběžné práce, vypracovaná zadání ze seminářů… Musím studovat celý rok, jinak bych se o zkouškovém sesypala. Většinou se učím, když malá spí po obědě nebo vstávám ve 4 a jedu 8o. Hlídání moc nemám, babičky pracují. Porodila jsem loni v listopadu, zimnímu semestru moc nedala, přenášela jsem si předměty do letního. To jsem tehdy měla hodné spící miminko, které si dalo i 6hodinový spánek v kuse, kde jsou ty časy :lol:. Na toto zkouškové jsem hodně zvědavá, mám asi 6 zkoušek a ještě musím odevzdat 3 práce, jen na to myslím a je mi zle :). Ale když to zvládnu, po zkouškovém budu mluvit jinak a zase si budu chválit studium při mateřské :mrgreen:. Určitě to zvaž, je to hodně náročné, ale když to zvládneš, budeš na sebe pyšná. Mateřská je ideální období ke zvyšování kvalifikace, myslím, že to jde lépe než při zaměstnání ;).

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >