Jak na změnu formy studia?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
anonymni_chytrolinka
Nováček 22.11.17 21:47
Jak na změnu formy studia?

Zdravím, jsem studentkou 1. ročníku kombinované formy studia na PedF UK. A můj dotaz zní: lze přejít z kombinované formy studia na prezenční?
Jde mi o to, jestli bych nemusela opakovat prvák, když bych z mého současného dvouoboru přešla na jiný, kde byl byl ale společný obor jenom jeden? Příklad: studuju kombinovaně obor angličtina-dějepis a chtěla bych přejít na prezenční obor angličtina-společenské vědy.

Předem děkuju za odpověď :srdce:

Reakce:
Detsa
Extra třída :D 11310 příspěvků 22.11.17 21:52

Noo to má každá škola jinak :nevim:. U nás to je možný až po dokončení semestru. To musíš na studijní zjistit ;)

chaela
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 3 inzeráty 22.11.17 22:13

Ahoj,
1. Kazda skola to ma jinak, koukni do studijniho radu nebi se prej na studijnim.
2. Vetsinou lze prejit jen z prezencni na kombinivany, naopak ne. Na prezencni je tezsi se dostat, jsou tam jine pozadavky a to by pak kazdy prestupoval, i kdyz by se puvodne nedostal.
3. S prestupem na jiny obor je to podobne, obecne lze prestoupit z „slozitejsiho“ na „jednodussi“, naopak ne. Opet proto, ze by lidi prestupovali misto toho, aby delali radne prijimacky.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 22.11.17 23:52

Řeš to na svém studijním oddělení. Já si myslím, že to nejde, se změnou oboru bys podle mě musela do prváku - nemáš splněné předměty z nového oboru. A přejít z kombinovaného na prezenční podle mě také nejde. Nicméně to jsou mé odhady, nikdo ti to neřekne lépe, než tvoje studijní regerentka :kytka:

Uživatel je onlinesmudlinky
Závislačka 2599 příspěvků 344 inzerátů 23.11.17 08:12

Zavolej nebo se stav na studijním a zeptej se tam, přechod nejspíš nejde, kombinová forma je odlišnější než prezenční. Nejspíš jen uznají nějaké předměty a budeš muset zdytek dodělat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Útrapy Simony Krainové na exotické dovolené: Nejdříve sběr plastů, potom déšť!

Letošní Bali pojala krásná Simona Krainová (45) opravdu netradičně. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >