Další dítě - ano či ne

Anonymní
23.7.20 14:30

Další dítě ano či ne

Ahoj, stojím před rozhodnutím o kterým nevím jak se rozhodnout. Máme s manželem 3 děti ve věku 12, 8, 5. Mě je 32 manžel má 35. Uvažujeme o dalším miminku. Na dítě se cítím, pracuju z domova takže vím, že bych se mohla věnovat všem dětem. Energii na dítě taky mám. Akorát už děti nemůžu mít přirozenou cestou. A možnost, kterou mi nabídl doktor zvyšuje prý celkem o dost šanci na dvojčata. Na tuto skutečnost mě upozornili doktoři již 2.Vím, že bych i dvojčátka zvladla. Děti miluju a čas i energii plně se jim věnovat mám. Spíš mě trápí budoucnost. Myslím dalekou budoucnost, až se všechny děti odstehuji a budou mít už své rodiny a své životy. Proto by mě zajímal názor starších maminek, případně babiček, ktere mají více dětí. Stíhate navštěvovat všechny děti a vnoučata?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4235
23.7.20 14:34
@Anonymní píše:
Ahoj, stojím před rozhodnutím o kterým nevím jak se rozhodnout. Máme s manželem 3 děti ve věku 12, 8, 5. Mě je 32 manžel má 35. Uvažujeme o dalším miminku. Na dítě se cítím, pracuju z domova takže vím, že bych se mohla věnovat všem dětem. Energii na dítě taky mám. Akorát už děti nemůžu mít přirozenou cestou. A možnost, kterou mi nabídl doktor zvyšuje prý celkem o dost šanci na dvojčata. Na tuto skutečnost mě upozornili doktoři již 2.Vím, že bych i dvojčátka zvladla. Děti miluju a čas i energii plně se jim věnovat mám. Spíš mě trápí budoucnost. Myslím dalekou budoucnost, až se všechny děti odstehuji a budou mít už své rodiny a své životy. Proto by mě zajímal názor starších maminek, případně babiček, ktere mají více dětí. Stíhate navštěvovat všechny děti a vnoučata?

Jsem z 5 deti, je to super, rodice nas moc nenavstevuji, navstevujeme my je - treba tento tyden jsme u nasich 3 z deti.

Vnoucata maji zatim jen ode me. Cas venovat se jim maji. I kdyz jeste pracuji.

Je super mit tak velkou rodinu, aspon si clovek muze vybrat, ktery sourozenec je mu sympatictejsi :-) Ja mam treba nejradsi ty, kteri jsou o 10 a o 13 let mladsi.

Pocit, ze by se mi rodice nedostatecne venovali, jsem nemela nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21608
23.7.20 14:38

Ahoj..mám,,jen 3,, a jsem starší mamča. Ty jsi mladice :mrgreen:
K věci..na prarodiče už je dětí asi dost, pokud je mají i z jiné strany třeba.. tak nějak pocitově zvladají asi dobře třeba 2 a 2…ale představa, dát jim na víkend nedejbože dýl 4-5 malých dětí…

A zase..otázzka auta, škol..studia..všeho.

Takže tohle si musíš holt zvážit…

A dotaz? Proč dvojčata? Jaká metoda to je? pokud to není tajné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.20 14:41

@Liška2014
Doktori mluvili o metodě IVF, u které je prý podle doktora až 25% šance na dvojčata. U nás s manželem tuto šanci ještě prý zvětšuje fakt, že moje maminka je z dvojčat a z manželove strany mají taky dvojčata v rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
956
23.7.20 14:43
@Anonymní píše:
@Liška2014
Doktori mluvili o metodě IVF, u které je prý podle doktora až 25% šance na dvojčata. U nás s manželem tuto šanci ještě prý zvětšuje fakt, že moje maminka je z dvojčat a z manželove strany mají taky dvojčata v rodině.

Prosím tě, když ti zavedou při ivf jedno embryo, tak nemůžete mít dvojčata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
23.7.20 14:44

Jo leda by se rozdvojilo ale to už je teda divočina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
23.7.20 14:46

Pokud se cítíš na to být ještě maminkou, byť dvojčátek a finančně to utáhnete, tak proč ne. Já chci taky hrozně moc tři děti, zatím mám malé miminko a mateřství si užívám na 100% pro mě je to opravdu ta nejkrásnější věc, co mě v životě potkala. :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21608
23.7.20 14:47
@Anonymní píše:
@Liška2014

Blbost.

Jsem z dvojčat, sestra má dvojcata, já po ivf jedno.

To, že se jedno emryo rozdvojí se stává, ale rozhodně ne v 25%..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7442
23.7.20 14:49

Nešla bych do toho z důvodu, že prirozene to už nepůjde. Chápu ženy, ktere jdou na ivf a děti mít přirozeně nemohou. Ale ty už máš 3 a ivf není bez rizika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21608
23.7.20 14:49

Takže dvojčat při zavedení jednoho bych se extra nebála. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.20 14:52

@Liška2014
Doktor právě říkal že u IVF se zavádí více embryí a čeká se které se uchytí. A ve 25% se jich údajně uchytí více než 1

• Nahlásit
  • Citovat
23829
23.7.20 14:54

Máme dětí víc než pět (které hrozí tobě) a zvládnout to lze. S větším či menším úsilím, ale vždycky se najde cesta. Pokud neřešíte finance a nervové či fyzické kapacity, neváhala bych. Touhu po dalším dítěti jen tak neumlčíš a nemládne nikdo, lepší už to z hlediska zdraví a kapacit asi nebude.
Já osobně nelituju a manžel taky ne. Ani ve chvílích největšího přetažení. Děti jsou ten největší dar, co jsme mohli dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23829
23.7.20 14:58
@Anonymní píše:
@Liška2014
Doktor právě říkal že u IVF se zavádí více embryí a čeká se které se uchytí. A ve 25% se jich údajně uchytí více než 1

a co je pro tebe lepší varianta - když se nechytí žádné, nebo když se chytí obě dvě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21608
23.7.20 15:00
@Anonymní píše:
@Liška2014
Doktor právě říkal že u IVF se zavádí více embryí a čeká se které se uchytí. A ve 25% se jich údajně uchytí více než 1

To ti říkal gyndař?? To bych chápala tento předpotopní názor :mrgreen: nee..zavedou, kolik chceš. Naopak dřív se zavádělo víc. Teď 1 max 2 dle tvého přání. Neboj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.20 15:02

@pe-terka
Samozřejmě, že když se uchytí obě dvě. Dokonce jsem i psala, že vím že bych dvojčata zvládla. Jen že mám strach, jestli bych stíhala i v budoucnu navštěvovat 5 děti až se odstehuji a plně se věnovat všem vnoucatum

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama