Další zaměstnání - info

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jaelisa
Kecalka 409 příspěvků 09.01.18 12:48
Dalsi zamestnani - info

Ahoj,
jsem zamestnana v praci kde mam pomerne pruznou pracovni dobu, napadlo me si trochu prilepsit a vzit jeste neco na 1/2 uvazku dokonce mam uz i nabidku. Chci se zeptat jestli muj soucasny zamestnavatel (nebo i potencionalne budouci) nejak zjisti ze jsem zamestnana jinde - vzhledem k tomu ze mi vychazi dost vstrict radeji bych aby o tom nevedel. Pripadne jak to je potom s damena, plati se kompletne z kazde vyplaty? Dekuji, absolutne se v tom nevyznam :nevim:

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 09.01.18 13:02

@jaelisa POkud se nejedná o stejný obor činnosti, tak mu to nemusíš říkat a on to povětšinou ani nikde nezjistí, maximálně náhodou, třeba od OSSZ kdyby něco řešil s PN nebo tak něco.
A jinak daně se pak platí z obou výplat, ale to růžové prohlášení můžeš podepsat jen u jednoho zaměstnavatele a daňové přiznání si pak musíš podat sama.

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 09.01.18 13:55

Ještě mě k tomu napadá… pokud by sis nevydělala na ten 1/2 úvazek minimální mzdu, tak bys musela donést potvrzení od toho prvního zaměstnavatele, že odvádí alespoň minimální zdravotní, abys z toho druhého zaměstnání zbytečně nedoplácela do minimálního zdravotního, ale bylo odváděno jen ze skutečné mzdy. Nebo bys to nechala tak bez potvrzení, ale doplácela bys (resp. zaměstnavatel by ti to strhával).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >