Dárek pro maminku - kávovar

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 16:22
Dárek kávovar

Dobrý den, řešíme dárky k vánocům a chtěla bych radu. Mamince bych chtěla koupit kávovar, pije většinou kávu ze sáčku 3v1 nebo nescafe. Našla jsem kávovar který není na kapsle a mamce se i líbí, jen ted nevím zda by do tohoto kavovaru šla dát jakákoliv káva? Četla jsem na internetu že to je na kávu i na čaj.

https://m.alza.cz/…d2219563.htm?o=9

Pro rejpave lidi, nepiji kávu, nevyznám se v kávě, jsem studentka a ještě v tomhle nemám takový přehled. Chtěla bych pouze poradit s dotazovaným problémem a nechci číst co je dobré pít za kávu a že mám koupit dráhy kávovar nebo kávovar na kapsle.

Dekuji predem za odpovědi. :andel:

Reakce:
dedrichov
Závislačka 2991 příspěvků 16.11.18 16:25

Nechceš slyšet, že máš koupit drahý kávovar, ale ona určitá investice je potřeba, pokud má být káva opravdu dobrá.

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 16.11.18 16:32

do tohoto kávovaru jde dát jakákoliv káva. Vevnitř je jakési sítko, do kterého nasypeš mletou kávu dle výběru nebo sypaný čaj a ono ti to udělá překapávanou kávu. Podobný, možná stejný, přístroj má kolegyně v práci na takovou nenáročnou kávu. Pokud je maminka zvyklá na rozpustné kávy, bude jí to nejspíš vyhovovat. My, co jsme již zmlsané, vybíráme jiné produkty. Jinak pokud bys chtěla zainvestovat trošku víc, tak super jsou pákové kávovary. Fungují obdobně, také dáš do sítka mletou kávu a proženeš přes to vodu. Ale současně se tam vytváří tlak a káva je jako z kavárny. Ale ty nejlevnější začínají na 1000 Kč

ivašot.
Kelišová 6740 příspěvků 16.11.18 16:33

Je to překapávač, takže tam půjde jakákoliv mletá káva.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1693 příspěvků 16.11.18 16:37

Tak, kávovar na kapsle rozhodně ne. Ten je drahý i zadarmo, když si člověk spočítá, kolik do toho pak musí investovat za nákup těch kapslí. O ekologii nemluvě.

Automatický kávovar stojí bambilion, to je jasné.

Zlatým středem je pákový kávovar, do kterého člověk dává mletou kávu.

O tom, který jsi vybrala, lze asi říci, že je to rozhodně posun od vaření si pytlíčku Nescafé 3+1. Jestli se potřebuješ pohybovat v těchto cenových relacích, tak asi opravdu nic moc jiného nepřipadá v úvahu. Ještě bych doporučovala se podívat po pákových z druhé ruky. Já jsem takhle kupovala automatický z druhé ruky a nemůžu si stěžovat, jsem s ním moc spokojená.

K tvému dotazu - dá se tam dávat jakákoliv mletá káva, když by se kupovala někde, kde ti ji umelou, tak je vhodné říct, že to máš na překapávanou, závisí na tom hrubost mletí. Ale jestli se do něj bude kupovat nějaká supermarketovka, tak je to asi fuk. :nevim:

Kaileee
Kecalka 446 příspěvků 16.11.18 16:40

doporučuji mrknout na dárky k předplatnému, kamarádka teď koupila roční předplatné časopisu za 700 a k tomu má Tchibo kávovar na kapsle zdarma :)
jsou tam někdy super akce

Uživatel je onlineluccifera
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 16.11.18 16:43

Tak nez neco takoveho, tak bych si radej koupila konvicku french press nebo moka konvicku

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1693 příspěvků 16.11.18 16:45

@luccifera No jo, když jestli je mamka zvyklá na to, si zalít pytlíček rozpustného, tak se obávám, že pro ní bude třeba ta mocca konvička moc práce a stejně ji nebude používat. :think:

Náměsíčná
Závislačka 4093 příspěvků 16.11.18 17:00

Máme to doma v krabici použité asi 3×. Kafe do toho dáš jakékoliv mleté.

misuled
Kecalka 422 příspěvků 16.11.18 18:20

Mela jsem ho v praci, prave abych nemusela pit rozpustny. Oproti tomu byl tohle zazrak. Pokud pije mamka i sypany caj a hlavne caj i kafe v malym mnozstvi, uplne spatnej darek to neni, ale neudela z toho naraz vic nez hrnicek. Pokud pije kavy vic, spis bych koupila primo prekapavac. Pak je vyborna kava z te mocca konvicky, jak uz nekdo radil a cenove to bude srovnatelne. A pak i pakovy kavovar, ale je tam i riziko, ze jestli pije cely zivot 3v1, tak si na tom espressu ani nepochutna. Volila bych asi mezi prekapavacem a mocca konvickou. Pokud vypije jedno kafe denne, vyuzije i ten malej prekapavac, cos vybrala, pokud ji nebude vadit trochu delsi cas stravenej pripravou a ty nemuzes investovat vic, doporucuju tu konvicku.

LucsynkaR
Kelišová 7396 příspěvků 17.11.18 09:56

Jeste mrkni na tohle
https://www.manucafe.cz/…rvena-x11019 máme doma, příprava jednoduchá, kafe dobrý :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >