Dárek pro 3 letou neteř

Anonymní
20.1.21 10:21

Dárek pro 3 letou neteř

Ahoj, moje neteř slaví příští týden 3 roky a já jsem opravdu bezradná :mrgreen: pro děti jsme vždycky měla vybráno hned, ale neteř je kapku jiná než ostatní děti.

S hračkama si nehraje. Panenky nesnáší, autíčka taky ne. Dětskou kuchyňku má a nevyužitou, plyšáci ji baví jen chvíli. Minulé vánoce dostala od rodičů trampolínu, ale tam se bojí. Bojí se i klouzaček a všeho, co je nad zemí. Její jediná záliba je televize a telefon.

Opravdu jsem nenašla nic, co by ji bavilo. Z oblečení obvykle děti radost moc nemají a hračky jsou u ní zbytečne.

Knížky taky moc úspěchu nesklidí. Na vánoce jsem ji koupila takový hrací stan, ale ani ten úspěch neměl.

Deskové hry ji taky nebaví-bavily by v případě, kdyby si pravidla mohla vymyslet sama a měnit v průběhu hry jinak se vždycky urazi a nehraje. :zed:

Ptala jsem se i jejích rodičů, ale ti samí neví co. Prý jediné co chce je telefon a to mi nepřijde jako vhodný dárek pro 3 lete dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1327
20.1.21 10:24

Co nejaka sada na tvoreni? Nebo Albi tuzka s knizkami s ukoly - trochu podobne hram na mobilu :)

Příspěvek upraven 20.01.21 v 10:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3181
20.1.21 10:29

Co nejaky stolecek a detske sminky? a dotaz… ukazal ji nekdo jak se s tim hraje? jak se hraje na nakupovani, vareni, s panenkama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1930
20.1.21 10:38

My jsme dceři k narozeninám ve 3 létech telefon dali a je to její nejoblíbenější hračka, teď ještě dostala od mé mamky tablet, ale raději má ten telefon, protože je menší a má ho přesně do ruky..
Pak má ráda tu Albi tužku, miluje barvy a kreslení, ráda si hraje s domeckem a panenkami, na obchod a nakupování, s plyšáky apod.. Takže telefonu bych se nebála, jen bych jako rodič limitovala čas na něm strávený..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
20.1.21 10:39

Tak jestli je hodne na telefonu/televizi, tak je jasny, ze ji nic jinyho nebavi, tam by to chtelo fakt hodne omezit, ale to neni na tobe.

Jinak nasi male je 3,5 a krom tech veci, co jsi zminovala ji bavi:

Malovani na oblicej, puzzle, koloodrazedlo/kolo, boby/sanky, ruzne tvoreni - hlavne kdyz ma lepidlo a trpitky. Pak ma takovou sadu na skladani kytek - viz obrazek, to ji bavi hodne. Z obleceni by ji urcite udelaly radost jakekoliv saty, hlavne kdyz na nich bude treba jednorozec.

Zkus si zadat na amazonu: darek pro 3 letou holcicku, treba te neco inspiruje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24091
20.1.21 10:40

Holčička bude asi malinko navyklá být odkládaná samotinká k pasivní zábavě. :(
Ono očekávat, že si ani ne tříleté děcko zabaví samo u knížky či s plyšákem je malinko naivní.

Co za hry jste zkoušeli? Co nějakou kooperativku typu Popelka, Příšerky ze skříně, postřehovku Dobble, Grablo nebo nějakou víc motorickou (padající opičky, balanční hry)?

Jinak pak nějaké výtvarničení (plastelína, foukací fixy, malovací šablony), zažehlovací nebo klasické navlékací korálky, kostým na karneval.
Paráda typu kabelka, čelenka, sponky do vlasů.

Edit: Jetě pak nějaké sportovní náčiní typu nafukovací věci nebo plavací pás do bazénu, koloběžka, míč, kroket nebo petanque na zahradu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 11:00

@hospodki to opravdu nevím, je to dítě mého bratra moc často se kvůli vzdálenosti nenavštěvujeme. Mám jen o rok starší svojí dcerku a ani s tou si neteř nechce hrát. Asi si fakt hrát neumí. Vzteká se u toho a hází věcma, ostatním dětem nadává a ubližuje jim. Asi bude na vine i to, že bratr i jeho přítelkyně hodně pracují a malá je přes den na hlídání u babičky ze strany její maminky. Ta je teda o dost starší a nemá sílu si s holkou nějak hrát, tak ji dá telefon a má celý den od ní klid. :think: :nevim:
To celé ale neřeší moji situaci, že nevím co jí koupit :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
6651
20.1.21 11:04

V případě že holka reaguje jen na televizi nebo telefon, bych vybrala dárek podle svého uvážení. Protože tříleté dítě bez dalších zájmu je buď postižené, nebo těžce zanedbané. Určitě bych se nepodílela na pasivní zábavě typu telefon. To spíš nějakou parádu, sponky, korále nebo nějakou módní hitovku jako litles petshop nebo podobnou hračku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 11:08

@Svistice hry má právě příšerky ze skříně..u toho se strašně vzteká. Má i Albi v kostce to jí zase nebaví. Člověče s obrázky by ji bavilo v případě, že se každou chvíli budou měnit pravidla podle toho, jak se jí to bude hodit
Problém má i s hrou, kde má na magnet chytat žabky, hned se vzteká, že jí to nejde. :mrgreen: u pexesa se mi zase zdá, že nedokáže pochopit jak to má hrát. Nebo možná dokáže, ale pořád otáčí všechny kartičky najednou a stejně u toho vydrží pár minut. Nakonec se snaží všechno ze vzteku buď roztrhnout nebo zničit.

Plastelína teda úspěch sklidila, ale s tou zase schválně škodí a lepí ji snad všude (dělá to schválně).

Celkově mi přijde že má zákeřnějsi povahu. Nevyhraje si ani s jinými dětmi. Ubližuje jim a nadává.

• Citovat
  • Nahlásit
1511
20.1.21 11:22

Tak pro začátek by jí měli vypnout TV a sebrat mobil… To by byl největší dárek. Ale holt kdo chce kam…

Dala bych něco výtvarného. A ne moc drahého, šance na úspěch je celkem malá. třeba nějaké navlékání (přiměřeně velkých) korálů, malování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24091
20.1.21 11:23
@Anonymní píše:
@Svistice hry má právě příšerky ze skříně..u toho se strašně vzteká. Má i Albi v kostce to jí zase nebaví. Člověče s obrázky by ji bavilo v případě, že se každou chvíli budou měnit pravidla podle toho, jak se jí to bude hodit
Problém má i s hrou, kde má na magnet chytat žabky, hned se vzteká, že jí to nejde. :mrgreen: u pexesa se mi zase zdá, že nedokáže pochopit jak to má hrát. Nebo možná dokáže, ale pořád otáčí všechny kartičky najednou a stejně u toho vydrží pár minut. Nakonec se snaží všechno ze vzteku buď roztrhnout nebo zničit.

Plastelína teda úspěch sklidila, ale s tou zase schválně škodí a lepí ji snad všude (dělá to schválně).

Celkově mi přijde že má zákeřnějsi povahu. Nevyhraje si ani s jinými dětmi. Ubližuje jim a nadává.

Přikláním se k názoru @Heivka, že dítě je asi poněkud „zanedbané“. To pak každá rada drahá.
Takže bych si s darem asi moc hlavu nelámala a volila dárek, kterým neurazíš (a nebude ti líto, že jsou to vyhozené peníze nebo že se to někde válí ve skříni). Menší lego sadu nebo puzzle z výprodeje, nějakou tu parádu, něco praktického (oblečení, povlečení s dětským moticem, keramickou jídlení sadu, dětskou pěnu do koupele a sprcháč apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 11:24

Holky, ta albi tužka se mi opravdu líbí. Koukala jsem, že je více druhů. Asi bych ji koupila i naši dcerce, má narozeniny v březnu tak ať to mám při jednom. (bude mít 4). Ale teda nevím kterou. Doporučily by jste mi nějakou pro 3 letou a 4 letou?

• Citovat
  • Nahlásit
3181
20.1.21 11:45
@Anonymní píše:
Holky, ta albi tužka se mi opravdu líbí. Koukala jsem, že je více druhů. Asi bych ji koupila i naši dcerce, má narozeniny v březnu tak ať to mám při jednom. (bude mít 4). Ale teda nevím kterou. Doporučily by jste mi nějakou pro 3 letou a 4 letou?

Tak zrovna pexeso a cernyho Petra u nás hrajeme od dvou let, teď má 2r8m a jede krtkovo clovece nezlob se a domino. Ona ta zákeřná povaha muže pramenit z toho ze se snaží zaujmout když na ni rodiče kaslou. Asi je to jediná chvíle kdy se ji věnuji což je hodně smutné… Albi tužka - pro tvoji velkou bych řekla písmenka a číslice, pak možná i ten atlas světa. U nás teď frčí básnicky a lidové rikanky plus popelář a doprava. Holt kluk :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
20.1.21 11:50
@Anonymní píše:

U nas v tomto veku vedly Zpivanky 1,2 a nove i 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6651
20.1.21 17:46
@Anonymní píše:

Knížku vyberte podle zájmu dítěte. Třeba můj syn ji dostal ke 3.narozeninám a nejvíc jedou dinosauři, protože řvou, potom doprava a popeláři. Třeba perníková chaloupka ho vůbec nezaujala. Holku (2,5) k tomu zatím nemůžu pustit ani s dozorem, protože by bylo po tužce i knížkách. Teď dostal k vánocům zvukové pexeso a to mělo úspěch. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat