Darovací smlouva a úmrtí

Anonymní
12.6.20 00:52

Darovací smlouva a úmrtí

Zdravím, můj tatínek mi před 5 lety daroval nemovitost a pak za 4 dny zemřel. Vklad na katastr byl pozastaven z důvodu dědického řízení a táhne se to do teď. Nyní mi bylo oznámeno že darovací smlouva je nejspíš neplatná z důvodu brzkého úmrtí táty, myslí si že smlouvu podepisoval pod nátlakem. Což ale tak není, měl rakovinu ale jinak byl úplně při smyslech, smlouva byla sepsána a podepsána s advokátem i se svědky z obecního úřadu.
Může být smlouva napadnutelná? Nechci rozepisovat celé rodinné vztahy, zajímá mě jen tato otázka.
Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1172
12.6.20 01:36

Ano může být napadnutelná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7352
12.6.20 05:51

Ano, může být napadnutelna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18206
12.6.20 07:04

A to za 5 let jeste neni vyresene? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5455
12.6.20 07:14
@Anonymní píše:
Zdravím, můj tatínek mi před 5 lety daroval nemovitost a pak za 4 dny zemřel. Vklad na katastr byl pozastaven z důvodu dědického řízení a táhne se to do teď. Nyní mi bylo oznámeno že darovací smlouva je nejspíš neplatná z důvodu brzkého úmrtí táty, myslí si že smlouvu podepisoval pod nátlakem. Což ale tak není, měl rakovinu ale jinak byl úplně při smyslech, smlouva byla sepsána a podepsána s advokátem i se svědky z obecního úřadu.
Může být smlouva napadnutelná? Nechci rozepisovat celé rodinné vztahy, zajímá mě jen tato otázka.
Moc děkuji

Takže vše se odehrálo před pěti lety a táhne se to do teď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18206
12.6.20 07:17
@Hořec píše:
Takže vše se odehrálo před pěti lety a táhne se to do teď?

Presne to samy me taky napadlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11505
12.6.20 07:48

Máš sourozence?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...