Živit matku

Anonymní
7.6.20 16:25

Živit matku

Holky zdravím, ve zkrátce už pět let živíme s mým manželem mojí matku, jenom kvůli svým tři nejmladší sourozencům ( 17,12,10). Často jí posíláme peníze za zaplacení poplatky, kupujeme klukům oblečení za jídlo atd. Bydlí v jedné domácnosti s otcem kluků, ale ten je naprosto zbytečný člověk, ani jeden z nich nepracuji a nechtějí pracovat neustále hledají výmluvy. Mamka už zkoušela hledat práci, bohužel je to cizinka češtinu rozumí, ale jde i špatné rozumět když mluví, takže většinou jí práci nedali, ztratila vůle dál hledat. Otčin kdysy pracoval měl spoustu peněz, ale hlupák přišel o všechno a dostal se do velké dluhů. Svoje bráchy mám moc ráda, to je jediný důvod proč do teď jsem jim pomáhala, sice nemají peníze, ale chtěla auto tak jsme jim s manželem dali starší ale v dobrém stavu. S tím že pojištění na auto, opravy minule stalo 16 000 platíme my.
Zveme na chatu ny dovolenou, aby kluci měli aspoň o prázdninách zážitek jinak sedí domácnosti a kouká na tv. Nejstarší brácha, když měl nastoupit na střední školu, jsme si ho vzali do Prahy s tím že bydlel u nás a všecho jsme mu platili, bohužel si ničeho neváží místo toho kašle na školu, hulí trávu, utrácí peníze ua KFC, McDonald's. Díky koronavirus škola využije šance a vyhodí ho ze školy, jelikož za tu dobu co byla škola zavřené, neudělal jediný úkol co měl do školy, a ani se nezajímal.
Před týdnem mi volala mamka, zda by jsme jim prosím opět nepomohli finančně jelikož za tři měsíce nezaplatili poplatky za bydlení že potřebuji cca 50 000. Auto, které dostali od nás s tím že bude jezdit pouze na nákupy či do blízké města si vyřídit věci, opět potřebuje opravu, jelikož Otčin s tím jezdil až do Prahy, do Vídně prostě kam se mu chtělo.
Už je mám plné zuby ačkoliv je mi kluků líto, mám chuť už je v tom nechat, a přestat s nemá komunikovat. Manžel by jim ještě pomohl, ať je klid, jelikož jakmile je odmítnu pomoc začnou dělat naschváli. Obtěžovat ostatní členy rodiny, jak jsme takový a takový. Dělat nám scény před sousedy, ale i přesto jim už nechci pomoc. Další důvod proč chce manžel pomoc je, že moje matka trpí schizofrenie a od té doby co jim pomáháme se léčí a navštěvuje psychiatra i psychologa bere svoje léky jak má, on se obava že přestane se snažit pokud my odmítneme pomoc.
Ale já nevím zda tohle vůbec někdy s končí, nemám nato je živit celý život, sami máme jedno dítě, druhé je na cestě, hypotéka, zároveň jsme se přestěhovali do rodinného domu na pronájem. Máte někdo podobnou situace?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19998
7.6.20 16:29

Radu nemám, jen s tou školou to nebude tak žhavé, letos se nepropadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 16:34

@vokishka o propad ani tak nejde, ale hulí během školy, na školní výletě dotáhl chlast takže jeho třídní, zástupkyně ho chtějí vyhodit ze školy, ředitel mu dál šanci s tím že slíbil že se bude snažit a opět celou dobu nic nedělá, je u rodičů ne u nás. Od té doby co tam je nezveda nám telefon ani nezavola zpátky. Jsem naštvaná a znechucena že si ničeho jednoduše neváží jak matka, otčin, teď ten nejstarší brácha prostě je jím jedno. Nevím zda má cenu jim i nadále pomáhat

• Nahlásit
  • Citovat
25621
7.6.20 16:43

Ja bych je takhle nepodporovala. Maximálně sourozence zvala k nám, aby aspoň oni měli nějaké zážitky. Otec snad zdravý jen, jen se mu nechce makat a živit vlastní potomky. Jestli vyhodí nejstaršího ze školy, stane se z něj jen další pobírač dávek. Co kdyby se máti i s rodinkou přestěhovala do své domoviny. Tam by třeba práci - třeba jen úklid (po řádném zaléčení) mohla dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
7.6.20 16:49

Bratr si vzal asi příklad z rodičů, až bude potřebovat, tak se sám ozve.
Já osobně bych je už nepodporovala, maximálně bych se pokusila ty mladší získat do péče. Ano, vytrhlo by je to od kamaráda, ze školy,… Ale chceš, aby skončili jako tvý rodiče a bratr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
7.6.20 17:05

To je těžké radit. Matka a otec jsou cizinci - naučit se cizí jazyk je těžké, k tomu má matka schizofrenii - to je další znevýhodnění. Myslím, že rezignovali a přijali roli bezmocných jedinců a přijali roli závislých na vaší pomoci. Pokud vy něco neuděláte, nic se nezmění. Oni se s rolí bezmocného ztotožnili. Já bych se na ně nevykašlala, ale podporovat je finančně, není dobré. Nastavila bych nějaká pravidla, jak s malým dítětem. Nehrála bych už hru - oni natáhnou ruku a já dám peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
7.6.20 17:06
@Anonymní píše:
Holky zdravím, ve zkrátce už pět let živíme s mým manželem mojí matku, jenom kvůli svým tři nejmladší sourozencům ( 17,12,10). Často jí posíláme peníze za zaplacení poplatky, kupujeme klukům oblečení za jídlo atd. Bydlí v jedné domácnosti s otcem kluků, ale ten je naprosto zbytečný člověk, ani jeden z nich nepracuji a nechtějí pracovat neustále hledají výmluvy. Mamka už zkoušela hledat práci, bohužel je to cizinka češtinu rozumí, ale jde i špatné rozumět když mluví, takže většinou jí práci nedali, ztratila vůle dál hledat. Otčin kdysy pracoval měl spoustu peněz, ale hlupák přišel o všechno a dostal se do velké dluhů. Svoje bráchy mám moc ráda, to je jediný důvod proč do teď jsem jim pomáhala, sice nemají peníze, ale chtěla auto tak jsme jim s manželem dali starší ale v dobrém stavu. S tím že pojištění na auto, opravy minule stalo 16 000 platíme my.
Zveme na chatu ny dovolenou, aby kluci měli aspoň o prázdninách zážitek jinak sedí domácnosti a kouká na tv. Nejstarší brácha, když měl nastoupit na střední školu, jsme si ho vzali do Prahy s tím že bydlel u nás a všecho jsme mu platili, bohužel si ničeho neváží místo toho kašle na školu, hulí trávu, utrácí peníze ua KFC, McDonald's. Díky koronavirus škola využije šance a vyhodí ho ze školy, jelikož za tu dobu co byla škola zavřené, neudělal jediný úkol co měl do školy, a ani se nezajímal.
Před týdnem mi volala mamka, zda by jsme jim prosím opět nepomohli finančně jelikož za tři měsíce nezaplatili poplatky za bydlení že potřebuji cca 50 000. Auto, které dostali od nás s tím že bude jezdit pouze na nákupy či do blízké města si vyřídit věci, opět potřebuje opravu, jelikož Otčin s tím jezdil až do Prahy, do Vídně prostě kam se mu chtělo.
Už je mám plné zuby ačkoliv je mi kluků líto, mám chuť už je v tom nechat, a přestat s nemá komunikovat. Manžel by jim ještě pomohl, ať je klid, jelikož jakmile je odmítnu pomoc začnou dělat naschváli. Obtěžovat ostatní členy rodiny, jak jsme takový a takový. Dělat nám scény před sousedy, ale i přesto jim už nechci pomoc. Další důvod proč chce manžel pomoc je, že moje matka trpí schizofrenie a od té doby co jim pomáháme se léčí a navštěvuje psychiatra i psychologa bere svoje léky jak má, on se obava že přestane se snažit pokud my odmítneme pomoc.
Ale já nevím zda tohle vůbec někdy s končí, nemám nato je živit celý život, sami máme jedno dítě, druhé je na cestě, hypotéka, zároveň jsme se přestěhovali do rodinného domu na pronájem. Máte někdo podobnou situace?

Pracovat může každý, že se jim nechce je jejich chyba, natahovat každý měsíc ruce, ať jim přispějete, tak to je vyčůranost, jste milionáři, že je můžete sponzorovat tolika tisíci??Už bych nedala ani haléř, ať se posnaží trochu sami, kdo by pomohl Vám, kdybyste potřebovaly? Se divím, že Tvého manžela baví chodit do práce a pak sponzorovat takové vyžírky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iw9
5
7.6.20 17:07
@Anonymní píše:
@vokishka o propad ani tak nejde, ale hulí během školy, na školní výletě dotáhl chlast takže jeho třídní, zástupkyně ho chtějí vyhodit ze školy, ředitel mu dál šanci s tím že slíbil že se bude snažit a opět celou dobu nic nedělá, je u rodičů ne u nás. Od té doby co tam je nezveda nám telefon ani nezavola zpátky. Jsem naštvaná a znechucena že si ničeho jednoduše neváží jak matka, otčin, teď ten nejstarší brácha prostě je jím jedno. Nevím zda má cenu jim i nadále pomáhat

Nemá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 17:09

Matka je cizinka, otčin je Čech

• Nahlásit
  • Citovat
25621
7.6.20 17:20
@Anonymní píše:
Matka je cizinka, otčin je Čech

A ty se živíš čím, jestli to není tajné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2465
7.6.20 17:20

Oni se už nezmění. Nejstarší bratr už to okoukal a je pro něj zřejmě pozdě, nebo si bude muset pěkně nabít ústa, aby se dal do kupy. Ti mladší dva, tam by to možná ještě šlo, pomoci jim. Jenže jak?
Určitě bych je nepodporovala finančně, natahovat ruku umí každý. Když nepracují, na co potřebují auto, můžou si dojít nakoupit pěšky. I dnes se dá bez auta žít. To samé poplatky. Jak to, že na ně nemají? Přece mají nějaký příjem z dávek, nebo ať jdou pracovat To se jim evidentně nechce.
Svou pomoc bych omezila jen na ty dva nejmladší sourozence a to jen tak, že bych je pozvala k nám na víkend, vzala na výlet, zprostředkovala zážitek. Rozhodně žádné peníze a asi ani materiální věci. O to se musí postarat rodiče a ti, dokud někdo dává, se snažit nebudou.
Možná by bylo ještě řešením vzít si k sobě ty dva mladší sourozence. Ale pěkně oficiálně, přes socku a soud.
Jinak moc šancí nevidím. Z dětí vyroste to, co vidí a zažívají doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2534
7.6.20 17:24

To jako fakt? takto moc je podporujete?? tak to klobouk dolů, ale už to fakt stačilo.. bratry bych zvala domů, na oběd, výlet a tak..
matka by si měla najít aspoň brigádu.. a otčím proč nepracuje je mi záhodou..
to je nějaký zvláštní příběh, oni si zvykli, že jste Oslíčku otřes se, nebo co?? takto to přece nemůžete dělat do nekonečna!! žádné peníze už bych jim nedávala, ono by to mělo fungovat naopak.. rodiče mají pomáhat dětem..
a děti rodičům až jsou staří, nemocní a nemohoucí, což matka ani přes své hendikepy není..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.20 17:27

@Russet
Manžel je finanční kontroler, já jsem zdravotní sestra. Proč se ptáte? Myslíte že se válím doma a jsem taky vyžírka? :D Já pracuji od svých 16 ještě během studií, abych je nezatěžovala finančně, po škole jsem odjela do Prahy a nastoupila na Karlak na internu, bydlela jsem na ubytovně, která má nemocnice pro svoje zaměstnavatele. Teď už pracují pro soukromou firmu takže moje měsíční čistý plat je okolo 30-32 manžel je samozřejmě někde jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
50455
7.6.20 17:35
@Anonymní píše:

Naučili jste je že stačí zavolat a vy hned sypete :? Tímhle nikomu nepomáháte. Jsou dospělí tak se musí snažit a i ten brácha to nevzal jak svoji šanci a dopadne stejně jako oni :?. Mámě řekni že ty peníze nemáš ;) Proč by cokoliv dělali když ví že dcera peníze dá, syna jim financuje komplet a vidíš jak to dopadlo. Na vše kašle a bude očekávat že budeš jen platit :? Mámě jasně řekni že jsou to její děti a jejího manžela tak se musí starat. Stát je štědrý takže na dno nepadnou. Neb je budeš všechny financovat zbytek života?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3894
7.6.20 17:36
@Anonymní píše:
@Russet
Manžel je finanční kontroler, já jsem zdravotní sestra. Proč se ptáte? Myslíte že se válím doma a jsem taky vyžírka? :D Já pracuji od svých 16 ještě během studií, abych je nezatěžovala finančně, po škole jsem odjela do Prahy a nastoupila na Karlak na internu, bydlela jsem na ubytovně, která má nemocnice pro svoje zaměstnavatele. Teď už pracují pro soukromou firmu takže moje měsíční čistý plat je okolo 30-32 manžel je samozřejmě někde jinde.

Ptají se proto, že naopak jste na tom moc dobře, protože běžná rodina by nemohla takhle nikoho podporovat. Takže se nerozciluj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama