Obchodování s rodinnými příslušníky

Anonymní
3.6.20 16:56

obchodování s rodinnými příslušníky

Nevěděla jsem, jaký dát název, ale jde mi o to, pokud někdo v rodině s něčím podniká, ať už s nějakou službou nebo realitama nebo čímkoli, jaké máte zkušenosti, když jdete jako zákazník k té své rodině. Za
A) lepší zacházení
B) horší zacházení
Já bohužel za B. Jsem docela zklamaná, že se bere jako automatika, že uzavřu „kontrakt s domácím“ a přístup má ke mně horší než k cizímu. Kolem cizích se hopká, za nimi se jezdí, u mě se počítá s tím, že počkám, že si dojedu a ještě mám pocit, že obtěžuju. Když to si to koupím kdekoli jinde, tak jsem si jistá, že se ke mně budou chovat 100 x lépe. Uvědomuji si, že je to asi jen vrcholek ledovce, že ty naše vztahy prostě nejsou bezelstné nezištné a dobré, věřím, že jiní můžou mít lepší zkušenosti. Já jsem prostě ta kovářova kobyla.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2994
3.6.20 17:00

Takovou zkušenost nemám. Bratranec řemeslník ochotně přijede, opraví, nechá si zaplatit jen materiál, nechce ani na benzín a to bydlí 50 km od nás.. Další mi spravoval mobil obratem. Ale my se máme rádi, jen nevím, jestli to s tím souvisí :-) Mám ale zkušenost s jednou známou kadeřnicí, dávala mi nižší cenu, aniž bych o to stala a pokaždé se tvářila, že její děti kvůli tomu budou hladem.. Byla jsem tam 2× a už nikdy víc. Navíc teda pomalá a mizerná práce.. Nebo to možná zkazila schválně, abych ji tam už nevlezla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21616
3.6.20 17:04

Proč teda nejdeš jinam když se ti jednání rodiny nelíbí.? Nenapadlo tě třeba, že jim odlehčíš když si zajedeš, počkáš? Jste přece rodina a nevím, proč by se kvůli tobě měli potentočkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 17:05
@ProfZav píše:
Takovou zkušenost nemám. Bratranec řemeslník ochotně přijede, opraví, nechá si zaplatit jen materiál, nechce ani na benzín a to bydlí 50 km od nás.. Další mi spravoval mobil obratem. Ale my se máme rádi, jen nevím, jestli to s tím souvisí :-) Mám ale zkušenost s jednou známou kadeřnicí, dávala mi nižší cenu, aniž bych o to stala a pokaždé se tvářila, že její děti kvůli tomu budou hladem.. Byla jsem tam 2× a už nikdy víc. Navíc teda pomalá a mizerná práce.. Nebo to možná zkazila schválně, abych ji tam už nevlezla :-)

To je hezké, tak by to mělo být. Teda ten řemeslník by si klidně mohl započítat i práci a benzín, ale je tam ta ochota a bonus, že si udělá třeba čas přednostně, to já neznám, já naopak, na mě je čas, až vybyde.

• Nahlásit
  • Citovat
2287
3.6.20 17:06

Lepší zacházení za lepší ceny. Jen si holt musím počkat, až třeba nebudou tak vytížení a budou na mě mít čas. Ale počkám si ráda, chápu, že zrovna já nejsem ta, která je živí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
3.6.20 17:06
@Anonymní píše:
Nevěděla jsem, jaký dát název, ale jde mi o to, pokud někdo v rodině s něčím podniká, ať už s nějakou službou nebo realitama nebo čímkoli, jaké máte zkušenosti, když jdete jako zákazník k té své rodině. Za
A) lepší zacházení
B) horší zacházení
Já bohužel za B. Jsem docela zklamaná, že se bere jako automatika, že uzavřu „kontrakt s domácím“ a přístup má ke mně horší než k cizímu. Kolem cizích se hopká, za nimi se jezdí, u mě se počítá s tím, že počkám, že si dojedu a ještě mám pocit, že obtěžuju. Když to si to koupím kdekoli jinde, tak jsem si jistá, že se ke mně budou chovat 100 x lépe. Uvědomuji si, že je to asi jen vrcholek ledovce, že ty naše vztahy prostě nejsou bezelstné nezištné a dobré, věřím, že jiní můžou mít lepší zkušenosti. Já jsem prostě ta kovářova kobyla.

U nás na pohodu.. Lepší podmínky atd.. Protože jsme rodina.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 17:09
@arada píše:
Proč teda nejdeš jinam když se ti jednání rodiny nelíbí.? Nenapadlo tě třeba, že jim odlehčíš když si zajedeš, počkáš? Jste přece rodina a nevím, proč by se kvůli tobě měli potentočkovat.

Nechci být konkrétní, ale já vycházím vstříc hodně a už nebudu Ukážu to na fiktivním příkladu, když já ujedu např. 50 km a oni nedojedou mi naproti deset, ale počítají, že já dojedu celých 60. Zatímco za jiným klientem dojedou 100 km. Mají ze mně peníze s minimem námahy a já z toho nemám jediné plus. Plus i takové jednání napůlhuby, špatně se to vysvětluje.

• Nahlásit
  • Citovat
3.6.20 17:15
@Anonymní píše:
Nechci být konkrétní, ale já vycházím vstříc hodně a už nebudu Ukážu to na fiktivním příkladu, když já ujedu např. 50 km a oni nedojedou mi naproti deset, ale počítají, že já dojedu celých 60. Zatímco za jiným klientem dojedou 100 km. Mají ze mně peníze s minimem námahy a já z toho nemám jediné plus. Plus i takové jednání napůlhuby, špatně se to vysvětluje.

Tak s nima obchod neuzavirej, když z nich nic nemáš. U cizích to budeš mít s plným komfortem za stejných podmínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7743
3.6.20 17:18
@Anonymní píše:

Tak s nima neobchoduj :nevim:
Nechapu, proc si stezujes :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 17:18
@DoktorkaZorkaHorká píše:
Tak s nima obchod neuzavirej, když z nich nic nemáš. U cizích to budeš mít s plným komfortem za stejných podmínek.

Je to tak, ale prostě člověk je z toho trochu rozčarován. A to vážně jsem nechtěla žádný nadstandard, jen aspoň trochu slušnost a vstřícnost.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.6.20 17:20
@TopSecret píše:
Tak s nima neobchoduj :nevim:
Nechapu, proc si stezujes :nevim:

Já diskutuji, to se nesmí? Ptám se na zkušenosti ostatních.

• Nahlásit
  • Citovat
13760
3.6.20 17:20
@Anonymní píše:
A) lepší zacházení
B) horší zacházení

Nejhorší kšefty jsou vždycky s rodinou…stará známá pravda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 17:21
@Monchichik píše:
Nejhorší kšefty jsou vždycky s rodinou…stará známá pravda…

Na tom něco bude.

• Nahlásit
  • Citovat
64
3.6.20 17:22

S rodinou je to vždy na houby… Kolikrát se pak ještě tváří, že ti dělají milost tím, že se s tebou vůbec obtěžují.
Přitom si člověk klidně počká, žádný nadstandard nečeká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.20 17:23
@Anonymní píše:
Je to tak, ale prostě člověk je z toho trochu rozčarován. A to vážně jsem nechtěla žádný nadstandard, jen aspoň trochu slušnost a vstřícnost.

Přineslo ti to zkušenost a to je taky dobrý ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama