Nedopovídá na zprávy

Anonymní
2.6.20 01:19

prarodice a sms

Dobry vecer, jak na prarodice a sms/mms. synovi chodi od tchyne denne nekolik zprav, byly doby, kdy mu prislo treba 150 zprav za 10dni, vetsinou symboly nebo odkazy, mladej odpovida 1-2× za tyden a zase slysim ze mu zakazuji odpovidat. kolikrat mi i rikam at odpovi ze bude zle a on jen protahne oblicej. pritom si myslim ze je ma rad. bohuzel domluva asi nelze, (vyzkouseno). tak nevim jestli to jde resit i jinak. mladej ma par kamaradu ale na ostatni si vzpomene pokud se mu pripomenou, proto to dela asi i tchyne.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1051
2.6.20 02:07

Upřímně to by nebavilo odpovídat ani mě. :-) A nevidím důvod proč ho nutit odpovídat, tchýně si musí uvědomit, že má syn snad svůj rozum ne? Jako mě někdo posílat tolik zpráv, neodpovídám taky. Zvlášť na odkazy a blbosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7645
2.6.20 05:59
@Anonymní píše:
Dobry vecer, jak na prarodice a sms/mms. synovi chodi od tchyne denne nekolik zprav, byly doby, kdy mu prislo treba 150 zprav za 10dni, vetsinou symboly nebo odkazy, mladej odpovida 1-2× za tyden a zase slysim ze mu zakazuji odpovidat. kolikrat mi i rikam at odpovi ze bude zle a on jen protahne oblicej. pritom si myslim ze je ma rad. bohuzel domluva asi nelze, (vyzkouseno). tak nevim jestli to jde resit i jinak. mladej ma par kamaradu ale na ostatni si vzpomene pokud se mu pripomenou, proto to dela asi i tchyne.

Tak syn je naštěstí chytřejší než poblbaná tchyně…Neznám žádnou babku, která by takhle obtěžovala smskama své vnouče. Kluk má recht, ani já bych si s ní nevypisovala. A ty máš být co k čemu a už to s tchýní řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13868
2.6.20 06:01

Nechápu, proč by měla babička vypisovat dítěti SMS několikrát denně. Ať jí manžel vysvětlí, že to obtěžuje. A nebo klidně i dítě. Já bych to také ignorovala a obtěžovalo by mě to, a to bez ohledu na odesílatele. Takže se dítěti nedivím. Musíte to vysvětlovat pořád dokola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4848
2.6.20 06:37

Papínek by měl promluvit se svou matičkou, ať si najde lepší zábavu než obtěžování hovadinami :roll: To jí nedojde, že to kluka nezajímá a jen otravuje? Normálně ať jí to starej řekne, vždyť je to trapný :nevim: Akorát dělá blbou ze sebe před vnukem :roll: 15 zpráv denně s nevyžádanými shity, to si snad dělá srandu :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
2.6.20 06:50

Babča chce asi udělat dojem, že umí poslat SMS :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27648
2.6.20 07:39
@Anonymní píše:

Tchyně má jen jeho? Žádné jiné vnouče? Asi je osamělá. Mne moji rodiče někdy taky napíšou má WhatsApp 15 zpráv denně, prostě si povídáme… Ale tak je jsem dcera a mám je ráda. Chápu že vnuka a ještě k tomu přes snachu to obtěžuje. Pokud posila jen odkazy, tak na ty reagovat nemusí. Proste mu posílá něco, co viděla a zaujalo jí to.

Jan mám i povidaci tety. Ty teda WhatsApp používat neumí, ty rovnou volají. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12366
2.6.20 08:57

Syn má svatou trpělivost, já bych babče už dávno volala a poslala jí s tím do háje :mrgreen: Jako dejme tomu brnknout vnoučeti jednou za dva, tři dny - jak se má a co nového, ok. Ale denně tolik sms o ničem? Jak má odpovídat na symboly a odkazy? :think: Normálně to s ní proberte. Pokud nemá sms zdarma, pak apelujte na finance, pokud má, tak holt že syna to obtěžuje, že se učí a nemůže být nonstop na telefonu, ať mu napíše zprávu jednou denně, na to jí třeba i odpoví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27648
2.6.20 09:20

@unuděná Ty symboly jsou asi smajlíky, ne?
Asi je prostě osamělá. Zvláště teď, v karanténě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12366
2.6.20 09:23
@Bábrdl píše:
@unuděná Ty symboly jsou asi smajlíky, ne?
Asi je prostě osamělá. Zvláště teď, v karanténě. :nevim:

No možná, ale co jí na to má odpovídat? :nevim: Nebylo by lepší, kdyby mu třeba večer zavolala?
My jsme v karanténě s babičkami byli taky denně v kontaktu, posílali jsme fotky a nahrané vzkazy, volali přes Skype, takže to chápu, ale to má odpovídat smajlíky jen aby jí nebylo smutno? :think: Navíc, pokud má syn telefon, asi mu nejsou 4, takže věřím, že to může být víc ke škodě, než užitku, když babička takhle vypisuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27648
2.6.20 09:56
@unuděná píše:
No možná, ale co jí na to má odpovídat? :nevim: Nebylo by lepší, kdyby mu třeba večer zavolala?
My jsme v karanténě s babičkami byli taky denně v kontaktu, posílali jsme fotky a nahrané vzkazy, volali přes Skype, takže to chápu, ale to má odpovídat smajlíky jen aby jí nebylo smutno? :think: Navíc, pokud má syn telefon, asi mu nejsou 4, takže věřím, že to může být víc ke škodě, než užitku, když babička takhle vypisuje.

Taková vec se nedá vnutit :nevim:

Třeba moje dcera posílá dědečkum a babickam smajlíky a krátké vzkazy (je v první třídě) každý den i oni ji. Na můj mobil teda.

Pokud jste byli i vy v kontaktu každý den, tak mi teda není jasné, co na tom nechápeš.

Pokud by to byla zakladatelky máma, určitě by taky ten pohled byl jiný. Takhle je to holt tchýně, co „vypisuje a všechny obtěžuje“. :nevim:

Ale hlavně že u diskuzi „mám jen kluka, je mi to líto“, jsou vášnivé debaty, jak kluci maminky milují… Možná jako malí, ale pak holt propadnou do pozice baba, co všechny obtěžuje.

Jak říkám. Zájem si vynutit nemůže. Jen je to smutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12366
2.6.20 10:00

@Bábrdl No promiň, ale přijde ti normální poslat denně třeba 10-15 sms se smajlíky? A ještě snaše vyčítat, že syn neodpovídá, protože ho navádí? :roll:
Naštěstí moje tchýně i mamka jsou rozumné a nenadhánějí vnoučata několikrát denně. Oplátkou za to jim naše děti ve volné chvíli rády zavolají, pošlou fotku, video nebo třeba jen pár smajlíků. A když si zrovna nevzpomenou, vzpomeneme si my, rodiče.
A karanténa už dávno není, pokud kdy byla, takže klidně kluk za babičkou na víkend může, ne? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12366
2.6.20 10:03

Jako já bych to třeba vůbec neřešila, pokud by tam nebyly ty výčitky stran tchýně :nevim: Když se nudí, ať klidně klukovi posílá zprávy, ale ať nevyžaduje okamžitou odpověď na každé srdíčko, co pošle ne? To je základka hadr :P

@Bábrdl Ten tvůj poslední výlev ohledně milujících kluků nechápu už vůbec - vždyť to není vůbec k tématu :nevim: Jde o jeho babičku, ne mámu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama