Darování plasmy - jak probíhá?

Anonymní
8.8.13 17:49

darování plasmy

Ahoj,
tak jsem se rozhodla trochu pomoci a objednala jsem se na darování plasmy :)
Chci se zeptat jak to probíhá, na co se mě bude doktor ptám a tak:).
Taky se chci zeptat zda se může darovat, pokud mám trochu sníženou funkci štítné žlázy a horší…zuby… :nevim:

Taky se chci zeptat k čemu potřebují občansky průkaz? Zdravotní kartičku chápu ale občanku?
Děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8317
8.8.13 17:55

Občanský průkaz je na ověření totožnosti. Mám zvýšený prolaktin, užívám léky v minimálním dávkování, stav bez potíží a jako dárce krve a plasmy mě odmítli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
8.8.13 17:59

Chtěla jsem darovat krev a mám sníženou funkci štítné žlázy (taky jen málo). Podle endokrinologa by s darováním neměl být problém, ale na transfúzní stanici mě odmítli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 18:03

@lasička1 Aha já myslela, že me budou všude možně lustrovat :lol:
Aha no tak uvidim

• Nahlásit
  • Citovat
Larr
8.8.13 18:12

Krevní centrum při nemocnici nebo Sanaplasma :?:

@Anonymní píše:
Ahoj,
tak jsem se rozhodla trochu pomoci a objednala jsem se na darování plasmy :)
Chci se zeptat jak to probíhá, na co se mě bude doktor ptám a tak:).
Taky se chci zeptat zda se může darovat, pokud mám trochu sníženou funkci štítné žlázy a horší…zuby… :nevim:Taky se chci zeptat k čemu potřebují občansky průkaz? Zdravotní kartičku chápu ale občanku?
Děkuji :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
14033
8.8.13 18:31

Já mám zkušenost se společností Sanaplasma, před prvním odběrem vyplníš hooodně dlouhej dotazník (chtěli tam myslím i jméno a tel. obvodního lékaře :think: ), pak jdeš na vyšetření k doktorce, kde tě zváží, změří tlak atd., před odběrem ti vezmou několik zkumavek krve (asi 3?) a až pak je samotný odběr plasmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Larr
8.8.13 18:33

@Hřiběnka no právě. A poté, co tam začali v Ov chodit samý divný lidi :roll:, přestala sem tam chodit já.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.8.13 18:43

@Hřiběnka a na co se v tom dotazníku ptají?

• Nahlásit
  • Citovat
14033
8.8.13 18:49
@Anonymní píše:
@Hřiběnka a na co se v tom dotazníku ptají?

Na zdravotní stav, víceméně (jestli se v noci potíš a podobný ptákoviny :lol: ), vycestování do cizích zemí… Počítej s tím, že to zabere dost času :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 18:51

@Hřiběnka Chtěla bych vidět někoho, kdo se v tomhle horku nepotí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
14033
8.8.13 18:53
@Anonymní píše:
@Hřiběnka Chtěla bych vidět někoho, kdo se v tomhle horku nepotí :mrgreen:

Ono tak oklikou zjišťují, jestli nemáš nějakou vážnou chorobu :-) Ale už je to pár let, co jsem tam byla, teď to může být trochu jiný :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
9.8.13 08:08

Já jsem před pár lety chodívala pravidelně dávat krev a plazmu do místní nemocnice na hematologii a ten dlouhý dotazník jsem vyplňovala taky. Poprvé extra dlouhý, pak už jen dvě stránky - jestli mi netrhali zub v poslední době, jestli jsem nevycestovala do exotických zemí, nové očkování, těhotenství nebo potrat, stálé léky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
24.3.17 20:41

Ahoj všem, zajímá mě, pokud někdo bude vědět odpověď, zda může plasmu darovat i člověk s frombofilii ( porucha srážlivosti krve) děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
24.3.17 20:43

@zuza.270 urcite ne. Jak chces jit darovat plasmu, ktera se ziskava z krve, kdyz mas poruchu srazlivosti. Vzdyt bys sama sobe uskodila ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
24.3.17 20:50

O mě nejde. A děkuji za reakci, ale už jsem se odpověď dozvěděla z internetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama