Darovaní vajíček 2021

Anonymní
22.3.21 10:16

Darovaní vajíček 2021

Ahoj, zajímá mě, jak dlouho trvá proces darování? Je mi jasné, že nějakou dobu trvá, než se provedou všechna potřebná vyšetření, podle kterých se teprve provede zařazení do databáze. Zajímá mě, jak dlouho potom trvá, než je dárkyně přirazena k příjemkyni? Protože to může trvat několik měsíců i let a mezitím se situace může změnit a darování už bude bezpředmětné :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2634
22.3.21 10:40

Jestli ti jde jen o rychlé peníze, jdi raději darovat plazmu. To je rychlejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 10:53

Pokud jsi dárkyně, tak na žádné přiřazení nečekáš, proč by mělo být za tři, čtyři měsíce bezpředmětné?. Kontaktuj konkrétní CAR, postup ti popíší. Po vstupním pohovoru musíš absolvovat dost vyšetření a testů, pak budeš stimulovat a následuje odběr.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:01
@Anonymní píše:
Pokud jsi dárkyně, tak na žádné přiřazení nečekáš, proč by mělo být za tři, čtyři měsíce bezpředmětné?. Kontaktuj konkrétní CAR, postup ti popíší. Po vstupním pohovoru musíš absolvovat dost vyšetření a testů, pak budeš stimulovat a následuje odběr.

tak čekáš, než nějaká příjemkyně si vybere tebe. Nemohou dát přece kohokoliv komukoliv. A nemluvím o pár měsícich, třeba se zrovna dárkyně nebude shodovat s žádnou príjemkyni a z měsíců mohou být roky.
Proto se ptám, jak dlouho to trvá, jestli nikdo nečekal déle než třeba 3 měsíce.

@modravlocka píše:
Jestli ti jde jen o rychlé peníze, jdi raději darovat plazmu. To je rychlejší.

Nějak nevidím odpověd na mou otázkou. Až se budu ptát, kde vydělám rychlé peníze, tak pak piš. O nevyžádané rady nestojím :zed:
Bohužel se nám tu na miminu objevuje stále častěji takový nešvar - sice neodpovím na otázku, ale dávat nevyžádané rady. tojooo :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2634
22.3.21 11:13
@Anonymní píše:
Nějak nevidím odpověd na mou otázkou. Až se budu ptát, kde vydělám rychlé peníze, tak pak piš. O nevyžádané rady nestojím :zed:
Bohužel se nám tu na miminu objevuje stále častěji takový nešvar - sice neodpovím na otázku, ale dávat nevyžádané rady. tojooo :mrgreen:

Tak pardon, příspěvek vyzněl přesně ve smyslu: Potřebuji prachy, ale hned. Za 3 měsíce už jsou mi k ničemu. :jazyk: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 11:33
@modravlocka píše:
Tak pardon, příspěvek vyzněl přesně ve smyslu: Potřebuji prachy, ale hned. Za 3 měsíce už jsou mi k ničemu. :jazyk: :nevim:

a to je ten problem, nečte se tu pořádně. :zed:
jednak tam nikde není psáno, že píšu o sobě, druhak je tam psáno, že vím, že jen vyšetření budou trvat nějakou dobu. Nejsem naivní, abych nevěděla, že nějakou dobu trvá, než proběhne konzultace, pak čekání na MS, aby se udělal HP, pak čekání na utz před ovu. K tomu čekání na výsledky z krve, kde zejména genetika nějakou dobu trvá. Za třetí je tam napsáno, že vím, že do datábaze se zájemce dostat nemusí.
Takže asi těžko mohu očekávat, že by případné peníze byly hned :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 12:45
@Anonymní píše:
Bohužel se nám tu na miminu objevuje stále častěji takový nešvar - sice neodpovím na otázku, ale dávat nevyžádané rady. tojooo :mrgreen:
@Anonymní píše:
a to je ten problem, nečte se tu pořádně. :zed:
jednak tam nikde není psáno, že píšu o sobě, druhak je tam psáno, že vím, že jen vyšetření budou trvat nějakou dobu. Nejsem naivní, abych nevěděla, že nějakou dobu trvá, než proběhne konzultace, pak čekání na MS, aby se udělal HP, pak čekání na utz před ovu. K tomu čekání na výsledky z krve, kde zejména genetika nějakou dobu trvá. Za třetí je tam napsáno, že vím, že do datábaze se zájemce dostat nemusí.
Takže asi těžko mohu očekávat, že by případné peníze byly hned :roll:

Celkem se v tom orientuješ, tak víš, že příjemkyně si nevybírá konkrétní dárkyni, ty, až tohle všechno absolvuješ už na nic nečekáš. Tvoje vajíčka jsou připravená v mrazáku a příjemkyně si jen vybírá typ (barva vlasů, oči, vzdělání, krevní skupina atd.
Jak dlouho celý proces trvá, ti řeknou v konkrétním centru, budou tam rozdíly podle požadavků.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 12:46
@modravlocka píše:
Tak pardon, příspěvek vyzněl přesně ve smyslu: Potřebuji prachy, ale hned. Za 3 měsíce už jsou mi k ničemu. :jazyk: :nevim:

A tobě to, že někdo daruje (prodá) vajíčka vadí?

• Citovat
  • Nahlásit
2634
22.3.21 12:52
@Anonymní píše:
A tobě to, že někdo daruje (prodá) vajíčka vadí?

Ne, já jsem v tom citově nezaangažovaná, jelikož se mě to netýká. Ani na straně dárce, ani na straně příjemce. Nicméně mezi řádky je psáno to, co je tam psáno (naléhavě a rychle potřebuji prachy), tak jsem se vyjádřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 12:59

@modravlocka pokud se tě to netýká a evidentně se v této problematice ani neorientuješ, tak nechápu, proč tady plevelíš, tvůj názor zakladatelku evidentně nezajímá a nic jí nedá. Na mne to spíš působí, že sis potřebovala bezdůvodně kopnout.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:10
@Anonymní píše:
Celkem se v tom orientuješ, tak víš, že příjemkyně si nevybírá konkrétní dárkyni, ty, až tohle všechno absolvuješ už na nic nečekáš. Tvoje vajíčka jsou připravená v mrazáku a příjemkyně si jen vybírá typ (barva vlasů, oči, vzdělání, krevní skupina atd.
Jak dlouho celý proces trvá, ti řeknou v konkrétním centru, budou tam rozdíly podle požadavků.

jj to vím, píší to na stránkách center. Tedy to, co může darkyně požadovat a jak to celé probíhá.
Ale také píší, že dárkyně stimuluje až po přiřazení a že vajíčka se darují jako čerstvá. Proto jim léky přerušují jejich vlastní cyklus, aby pak mohl proběhnout transfer. Pokud se používají mražená, bylo by to zbytečné.
Ale právě me napadlo, že při použití čerstvých by ta dárkyně mohla čekat i dost dlouho než by se někomu hodila zrovna její vajíčka (aby souhlasila KS, fenotyp atp).
Tak mě zajímalo, jak dlouho to tedy trvá. Pokud krátce, tak se pak asi používají ta mražená, jak píšeš. To ale příjemkyně nevědí - je to prezentováno, že je vše čerstvé. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:12
@Anonymní píše:
@modravlocka pokud se tě to netýká a evidentně se v této problematice ani neorientuješ, tak nechápu, proč tady plevelíš, tvůj názor zakladatelku evidentně nezajímá a nic jí nedá. Na mne to spíš působí, že sis potřebovala bezdůvodně kopnout.

Dík za zastání, to plevelení diskuzí lidmi, co mluví mimo téma otázky je víc než těch, které ti něco řeknou k otázce a danému tématu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:18
@modravlocka píše:
Ne, já jsem v tom citově nezaangažovaná, jelikož se mě to netýká. Ani na straně dárce, ani na straně příjemce. Nicméně mezi řádky je psáno to, co je tam psáno (naléhavě a rychle potřebuji prachy), tak jsem se vyjádřila.

neumíš číst mezi řádky :mrgreen: a to, že si se sekla v odhadu ti může být jasné už z otázky. Pokud někdo píše:
Je mi jasné, že nějakou dobu trvá, než se provedou všechna potřebná vyšetření - tak ten asi neočekává, že za týden zkásne prachy. Tudíž to vylučuje tvé čtení mezi řádky o tom, že někdo naléhavě a rychle potřebuje prachy ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 22:08
@Anonymní píše:
jj to vím, píší to na stránkách center. Tedy to, co může darkyně požadovat a jak to celé probíhá.
Ale také píší, že dárkyně stimuluje až po přiřazení a že vajíčka se darují jako čerstvá. Proto jim léky přerušují jejich vlastní cyklus, aby pak mohl proběhnout transfer. Pokud se používají mražená, bylo by to zbytečné.
Ale právě me napadlo, že při použití čerstvých by ta dárkyně mohla čekat i dost dlouho než by se někomu hodila zrovna její vajíčka (aby souhlasila KS, fenotyp atp).
Tak mě zajímalo, jak dlouho to tedy trvá. Pokud krátce, tak se pak asi používají ta mražená, jak píšeš. To ale příjemkyně nevědí - je to prezentováno, že je vše čerstvé. :think:

Pokud jde o transfer čerstvých, tak ano, obecně se na DV čeká minimálně 3 měsíce. Ale to ti všechno zodpoví v centru

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 04:18
@Anonymní píše:
Pokud jde o transfer čerstvých, tak ano, obecně se na DV čeká minimálně 3 měsíce. Ale to ti všechno zodpoví v centru

Myslela jsem, ze bude cekat darkyne, ne prijemkyne. Protoze vetsina soukromych center uvadi, ze maji darkyn dost a ze se neceka. Z toho usuzuji, ze by spis cekala darkyne. Na jednech strankach pro darkyne jsem nasla, ze od kontaktu do odberu jsou to cca 2 mesice a ze to navazuje. To by ale ukazovalo, ze se pouzivaji spis mrazena. Stejne centrum pro prijemkyne uvadi, pouziti cerstvych.
V centru se ptat nebudu, zajimali me zkusenosti z praxe, idealne od tech, co darovaly

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat