Vysoké NK buňky

11
19.3.21 11:51

Vysoké NK buňky

Ahoj, navštěvuji už několik měsíců GENNET v Praze a od první návštěvy mam zvýšené NK buňky a s kazdym dalsim měsícem jsou vyšší. 😔 Normál je do 18% a ja mam ted uz 41%. Byla jsem i na podrobnějším vyšetření, ale jeste nemam výsledky, ale bojim se toho. Neberu jeste žádné prášky a pořád se čeká a čeká na další měsíc, ale tyhle vysoké hodnoty se přece nevyleci sami 😔 nevim co mam delat. Pořád jen čekám a čekám a ani nevim na co. Uz jsem jednou po mimodeloznim a nemam vejcovod. Sama se haldim co mi vlastně je. Neměl to někdo podobné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.3.21 12:51

Chodíš k nějakému imunologovi? Jak ti to čekání zdůvodnil? Mě snížili hodnoty asi za rok a to jsem měla míň, než ty, hlavně se nepouštěj do těhotenství, můžeš potratit, stalo se mi to několikrát

• Citovat
  • Nahlásit
1857
19.3.21 13:16

@Sonička29 A jsi v pražském gennetu? Tam přece pracuje dr. Malickova, největší profik na imunitu. Jak je možné, že ti zjistili vyšší nk bunky a ještě nenabidli léčbu? 41% je opravdu hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.3.21 13:47

Ano jsem v pražském, ja chodím k DR. Langerové a ta je špičková, ale toto nevím 😔 mela jsem problém se zubem a oni se toho strašně chytly ze to je vse prej od toho zubu, ale rikala jsme ze uz je vse ok a skoro 3 měsíce zub v pořádku, ale oni asi neví co semnou a tak mam prý od zubaře donest potvzeni, že tam nemám zánět 😔achjo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.3.21 13:55

K imunologovi nechodím, ale vcera jsem byla na podrobném vyšetření v druhem gennetu na Arše, tam na to je přímo oddělení, ale taky mi nic nerekli, jen ze to je vysoke číslo a jen odebrali další krev a jinak nic a zas cekat na vysledky a kontrola az 23.4. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4812
19.3.21 15:43

K Langerové jsem chodila taky. A nesouhlasím, že to je top odborník. Ale tak o tom diskuze není.
Hned po vysokém výsledkunk buněk tě měla poslat a imunologii, aby tě komplet proklepli.
Nechápu, na co Langerová čeká.
Při imunologiiti měla odebrat CRP. Odebrala ti ho, aby vyloučila nebo potvrdila zánět?
Já z Gennetu tedy utekla, jelikož Langerová si jede jen svoje a pacientky neposlouchá. Prostě ona je odborník a pacient nic neví. :roll:
Po pomalu 2 letech v Gennetu a vyhouenych pokusech, jsem šla a všechno jsem si začala řešit sama a jinde.
A v novém caru to vyšlo.
Hele musíš praštit do stolu. Ty jsi klient a ty rozhodujes. Nechápu postup s imunologii. :nevim:
Přeji hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 16:02
@Sonička29 píše:
K imunologovi nechodím, ale vcera jsem byla na podrobném vyšetření v druhem gennetu na Arše, tam na to je přímo oddělení, ale taky mi nic nerekli, jen ze to je vysoke číslo a jen odebrali další krev a jinak nic a zas cekat na vysledky a kontrola az 23.4. :nevim:

Potřebuješ podrobně vyšetřit imunitu, to je základ. A není problém odhalit NK buňky, které reagují na embryo, nebo trofoblast, to nemá nic společného se zubem. Nenech se odbýt. A Malíčková je opravdu nejlepší, pokus tam je, chop se šance, kterou jinde nedostaneš, dobrých imunologu je v tehle zemi jen pár.

• Citovat
  • Nahlásit
1857
19.3.21 17:07

@Sonička29 Jestli chodis do genetu, tak zkus, aby te vzala dr. Malickova. Nevím, na co se ceka, máš opravdu velmi vysoké hodnoty. Ja mela poprvé asi 33% a to pani doktorka zvedala oči v sloup, že už je to hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.3.21 17:51

My jsme vůbec rádi ze jsme se do gennetu dostali, jezdíme tam z dálky. Ja nevim co jineho dělat :( a jak ti ty NK buňky snížili? Ja hledala uz nějaké uminologicke centrum, ale žádné z naseho kraje jsem nenašla, nevím kam s tim jit, nebo kdo by mi mohl pomoct. Bojim se, protože jsem se dočetla, ze neléčené ty NK buňky můžou vyvolat mnohem větší paseku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.3.21 17:57

@Maja25 ja vubec nevim na co všechno mi odebrali krev, jestli i na CRP jak píšeš. Co to vubec je? Brali mi snad 8 ampuli krve. Ale vysledek jen ze vysoke NK a antispermie. Furt se me ptají zda me neboli ty zuby :( ale ja se bojim, furt se mi motá hlava, a nevim zda si to jen nehaldim nebo jestli mi vážně něco je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4812
19.3.21 20:50

@Sonička29 antispermie ty se obejdou ivf, to je v pohodě.
Ty NK buňky se musí řešit kortikoidy. Po 6 týdnech brání jdeš na další kontrolní odběr, abys věděla, jak tvé tělo reaguje na kortikoidy. Když bude reagovat dobře, tak můžeš do ivf.
Jinak crp je odběr, který ukazuje zánět v těle (takže i ten zánět zubů).
Neukázal by tedy chronický zánět. Ale zase na chronický zánět by ti měli vzít krev na bílé krvinky v těle.
Prostě nechápu, že tě Langerová neposlala hned na imunologii po takových vysledcich.
Mě bohužel a velkýma NK buňkama poslali na IVF. Neřešili to. A to jsem je na špatné imuno upozornila. Řekli mi, že je to ok a za chvíli jsem dostala hormony.
Zbytečně jsem přišla o celé ivf. Jelikož jsme měli jen 1 embryo a to se nemohlo chytit, jelikož jsem měla vysoke NK buňky. :(
Takže fakt musíš tisknout do stolu. Jinak budeš čekat a čekat. Já tam fakt s chlapem ztratila pomalu 2 roky. A 2 pokusy ivf. 3 mi naplánovali a já ho zrušila a byl problém.
Ale asi to tak mělo všechno být. :nevim:
A kdy jdeš na KO?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4812
19.3.21 20:54

Nehledej imunologicke centrum u vás. Vy potřebujete reprodukčního imunologia a těch je v ČR strašně málo. My taky dojizdime. Jsme z české Lípy a jezdíme do Prahy. Jezdila jsem do Ústí, ale tam NK buňky lecili špatně. :nevim: A taky jsem měla NK buňky 33% jako @suzka1 a paní doktorka Malickova říkala, že to vidí tak 3× do měsíce.
Takže ty jsi případ pro Malickovou. Když ti brali imunologii, tak dával chla vzorek spermatu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
19.3.21 22:22

Ju to rikala dr ze ty antispermie nevadi na ivf, ale i to je od těch NK jak se tělo brání prý něčemu cizímu, jako tomu zánětu :( jinak chlap odevzdaval spermie a ma to vse naprosto v poho. My tam jezdime uz skoro půl roku a nepohnuli jsme se nikam, jen kontroly vajicek, kdy bude ovu, protože mam jen jeden vejcovod a většinou ovu na strane kde ho nemam :? Ja nevim co teda dal, v pondělí mam telefonickou konzultaci s dr langerovou, tak uvidim co mi řekne, ja uz chci aby se to zaclo řešit. Vzdy jeden 2 hodiny do Prahy, koukne na me a za 10 minut jedem zpátky :mrgreen: :nevim:. Brali mi tu imunologii uz nekolikrat a pokazdy to bylo horsi a horší a ted právě dr Sedláčková u ktere jsem byla v druhem gennetu na vetsi imuno se zdesila tech hodnot :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1857
20.3.21 07:11

@Sonička29 Jestli chceš, aby se to nekam hnulo, tak řekni doktorce, že chceš přejít k dr. Malickove, jinak z centra odejdes. To oni si pak rychle rozmysli. Hodnoty máš opravdu vysoké a musí se to začít už řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
20.3.21 15:17

A ty kortikoidy jakoby ten zánět vyléčí, nebo to jen nejak potlačí? Protože ji prostě uz reknu, aby mi neco předepsali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat