Morfologie 0%

15.3.21 11:42

Morfologie 0%

Ahoj,
chtěla bych se vás zeptat zda byl někdo v podobne situacu. Ja 25 let, manžel 33 let a dle spermiogramu máme morfologii 0%. Hranice je 4% a víc. Já jsem zdravá, doktor mě poslal na umělé oplodnění, že prý to normálně nepůjde. Otěhotněl jste někdo s takovým výsledkem? Manžel bere teď plno léků a vitamínů. Všichni tady píšete 1% a víc ale nikdo 0%, což je asi úplná katastrofa. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2337
15.3.21 12:24

Ahoj, my meli morfologii vetsinou 1%, ale stalo se, ze i 0%. Dulezity vsak je, jaky ma ostatni hodnoty. Ja teda prirozene neotehotnela, ale to kvuli jinymu problemu. U nas v centru nebrali manzeluv spermiogram jako duvod k umelymu oplodneni ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 12:37

Manžel má taky 0%,jinak ostatní hodnoty nejsou zase tak zle. Poslali nás k andrologovi, jezdíme tam už půl roku, spermiogram lepší ale morfologie zůstává 0-1%.Takže jsem navštívila ivf centrum. Podstoupila 1× IUI - neúspěšně a teď mě čeká ivf, už mám doma léky. Upřímně strach z ivf mám velký, byla jsem odpůrce - hormony, narkoza atd, nevím jak to vše zvládnu :( Ale miminko si přejeme a nemládnem :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
11836
15.3.21 16:46

U nás nula v podstatě pořád po mnoho let, přirozeně jsem otěhotněla 3×, ale vždy potratila (2× byla příčinou pravděpodobně ta morfologie a související vliv na placentu, jednou to bylo mimoděložní, tak nevím). Máme jedno dítě ze šesti transferů a nepočítaně IUI. Ostatní parametry má naprosto v normě včetně fragmentace DNA, v našem případě jde „pouze“ o deformace hlaviček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
15.3.21 17:44

Ahoj, my jsme na 0,4 %. Vždycky to trochu kolisne, ale morfologie se prý nikdy výrazně nezlepší. Můj partner má ostatní hodnoty nad průměr, takže bychom se jednou dočkat určitě měli. My ale čekat nechceme, tak teď podstupujeme ivf.
Je pravděpodobné, ze tvému partnerovi se to taky zvedne, ale určitě ne jako zdravému chlapovi.
Rozhodnutí je na vás. Jde jenom o čekání. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
17.3.21 14:54

Ahoj, my dnes dostali výsledky a morfologie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
17.3.21 14:59

Ten předchozí příspěvek mi nějak nefunguje, tak zkouším znovu :think:

Ahoj, my dnes dostali výsledky a morfologie 0,5% (patologie hlavičky 100%), v Reprofitu nám, ale doktorka výsledek neprezentovala tak tragicky a říkala, že pořád je naděje na přirozené těhotenství a doporučila manželovi vitamíny Profertil (případně Reproman, Se+Zn), má také začít pravidelně cvičit a jíst zdravě (hlavně ryby a oříšky) a za 3 měsíce spermiogram zopakovat. Většina mužů se prý k těm 4% nedostane, ale bylo by dobré dostat se prý alespoň na 1%. Jinak koncentraci i pohyb má v pohodě, 47 mil. (min. je 15) z toho 49% pohyblivých, progresivita taky nad normou. Prášky neberu už skoro 2 roky, ale intenzivně se snažíme teprve 7. měsíc, tak tomu ještě dávám pár měsíců. Od doktorky jsme odcházeli celkem s dobrou náladou, ale jak ty diskuze začínám pročítat tak mě začíná ta hodnota morfologie dost děsit 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.3.21 21:57

Takže holky, když to shrnu ty Vaše poznatky, tak morfologie se nedá nějak extra změnit (ač zázraky se dějí..navíc když se spermie obnovují, ale většinou ne) to znamená že ta cesta spíš skončí IVF a v tom horší asi darované spemie. To jsem z toho fakt nesvá že je to tak špatne :( :( :( :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
1.4.21 07:32

@Kopretiinka123 Záleží kolik vám je let a jestli se vám chce čekat. Jednou by to vyšlo, jestli příští cyklus, nebo za 10 let ti nikdo nerekne, to je oc tu běží. Není to sterilita :palec:
Nakonec nam oplodnili 11 z 12 vajicek takže to jde, ty zdrave tam prostě vždycky jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
1.4.21 09:29

@leylen Ahoj a muzu se zeptat, jake metody na vyber spermii jste pouzili? diky moc. resime podobny problem a uz mame za sebou dve neuspesna IVF

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
1.4.21 10:02

@losani Pro spermie jsme měli v Reprofitu základní balíček IVF + ICSI + PK, ale po zjištění endometriozy jsme přidali PICSI a MACS, ale to jenom abychom zvysili šanci. Máme 4 zamrazena embrya z 11 oplodnenych. Na genetice jsme s parneterem byli předtím. Na stimulaci jsem mela puregon 200 kratky protokol. Brala jsem Amelgen 400 1-0-1. Ale na ET jsem kvuli karantene nemohla. Takže nejsme u zdárnému konce. :zed: Zjišťovali vam už příčinu? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
1.4.21 13:04

@leylen Ahoj, nezjistovali. Nevime, proc tomu tak je. Navic mam vzdy polovinu vajicek nezralych…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
1.4.21 13:19

@losani To bych se ozvala a chtěla po doktorovi nějaké vysvětlení. :think: Případně bych teda už šla do jiného reprodukčního centra. Ja mam zkušenost jenom se špatnou morfologii, což s vývojem vajicek vůbec nesouvisi :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
1.4.21 13:31

@leylen Ja nas teprve objednam na konzultaci. U nas toho je vic, puvodne jsme sli do CARu jen kvuli spatnemu spermiogramu. Ale ted mame i problem i s nezralymi vajicky.
Uvidime, co nam reknou…
Jinak genetiku i imuno mame v poradku.
Nekdy v lete do toho chceme jit po treti, tak snad to vyjde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat