IVF - lze zbylá vajíčka/embrya darovat?

Anonymní
13.3.21 06:49

IVF - lze zbylá vajíčka/embrya darovat?

Ahoj, mám dotaz. Za týden jdu na IVF a vypadá to že mám hoooodně vajíček. Jdou ta zbylá centru prodat-darovat? Že bychom si vzali nějakou část my a druhou část darovali pokud by byly ok?? Nebo je lepší darovat už oplodněná embrya kdyby nám jich zbylo hodně? Pokud to jde, nemám zkušenost a nikde jsem nic takového nenašla.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4259
13.3.21 07:06

Jestli myslíš darovat k dalšímu použití při umělém oplodnění, tak ne, nelze. Ani vajíčka, ani embrya

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
13.3.21 07:16

Nelze darovat, natoz prodat, pro oplodneni ciziho paru, cesky zakon to neumoznuje. Je mozne darovat je pro vyzkum.. My jsme je nechali znicit, nebylo to lehke, ale 11 deti bychom proste nezvladli…stejne tohle nemuzes predvidat dopredu, dokud nebudou embrya po 5 denni kultivaci. Preji ti, abys jich mela, ale co s nimi, res, az budete mit doma miminko, nikdy nevis, kolik jich ve vysledku zbyde, jak budou kvalitni, jestli se embrya budou spravne vyvyjet a jestli se nakonec uchyti. Hodne stesti a at se zadari :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.3.21 07:55

Trochu predcasne uvahy. Vyhled na hodne vajicek pred ivf jeste nic moc neznamena a podobnou otazku res, az budes mit doma narozene dite. Muzes jich mít odebranych hodne, ale z toho se jich muze oplodnit jenom par a do pateho dne dojit treba tri… Nebo budes muset absolvovat nekolik transferu, nez se nejake uchyti. Urcite vam preju tehotenstvi na první dobrou, ale to je spis vyjimecne a kvantita se nerovna kvalite a úspěchu. A představujes si to jako hurvinek valku, takhle jen tak nic darovat urcite nelze. Jak fungují darcovske programy si muzes vygooglit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20671
13.3.21 07:55

Proč bys tohle proboha dělala? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 07:59
@terien píše:

Aby někdo kdo je mít nemůže, tak aby mohl mít :jazyk:

• Citovat
  • Nahlásit
433
13.3.21 08:07

Zatím tuhle myšlenku vůbec neřeš. Jak už tady bylo zmíněno, kvantita nerovná se kvalita. Z potencionálních třeba 30ti odebraných vajíček se může dostat do finální fáze vhodné k transferu třeba jen jedno embryo.
Máte před sebou ještě dalekou cestu a přeji vám hodně zdaru, ono to většinou není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Držím palce :kytka:

Příspěvek upraven 13.03.21 v 08:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4259
13.3.21 08:09
@terien píše:

Protože ne každý je schopný úplně bez mrknutí oka nechat třeba deset zbylých zdravých embryí (anebo i to jedno) rozmrazit a zlikvidovat? Když jsme zvažovali IVF, tohle pro nás taky byla velmi významná otázka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7423
13.3.21 08:14
@Anonymní píše:

Ale hus, chtěla jsi z toho vyrazit prachy a to IVF si tím zaplatit. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
13.3.21 08:16
@SlečnaDahlia píše:
Protože ne každý je schopný úplně bez mrknutí oka nechat třeba deset zbylých zdravých embryí (anebo i to jedno) rozmrazit a zlikvidovat? Když jsme zvažovali IVF, tohle pro nás taky byla velmi významná otázka.

A ty si umíš představit, že by někde po světě běhaly tvoje biologické děti? Neber to jako rýpání, jen mě ta myšlenka zaujala…Já bych to asi nedala… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20671
13.3.21 08:21
@Anonymní píše:

Proto prakticky prodáš vlastní dítě? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20671
13.3.21 08:22
@SlečnaDahlia píše:

Takže ho bez mrknutí oka prodá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 08:22
@Cenarius píše:
Ale hus, chtěla jsi z toho vyrazit prachy a to IVF si tím zaplatit. :D

Tak to určitě ne. O peníze mi nejde. Mám kolem sebe plno lidí co vím že nemohou mít vlastní děti tak že bych mohla darovat. Raději budu vědět že se někomu pomohlo než aby to vše zničili

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.21 08:30

Darovat někomu jinému nelze.
Lze darovat za účelem výzkumu, nebo zlikvidovat.

My máme ještě dvě zamrazene. Máme už doma dvě deti. Ale neudelam ani jedno.

Platba za skladování není tak hrozná.
A nikdy nevíš, co se stane. Co když ti to nevyjde - na poprvé, potřetí, posedmé…
My byli na několika cyklech, než to vyšlo. A teď si nechávám, kdyby nás napadlo třeba použit ty další dvě.

• Citovat
  • Nahlásit
4259
13.3.21 08:36
@terien píše:
Takže ho bez mrknutí oka prodá?

Dotaz se týkal i darování. Ale ano, podle mě je mnohem morálně snesitelnější embryo „prodat“, než ho zlikvidovat. Sama u sebe jsem svého času zjišťovala možnost darování. V zahraničí se to dělá a říká se tomu „adopce“ embryí - nechápu, z jakého důvodu to není možné i tady, je to win-win.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat