Pár dotazů před IVF

Anonymní
6.3.21 21:38

Pár dotazů před IVF

Ahoj, budeme kvůli bídnému spermiogramu podstupovat IVF. Vše jsme konzultovali s lékaři, ale ještě bych měla nějaké dotazy, na které jsem zapomněla nebo mě zajímají vaše názory a zkušenosti.

• Kolikátý den cyklu jste zahajovaly dlouhý a kolikátý den cyklu krátký protokol? Co jste užívaly? Jak vám při stimulaci bylo, byly nějaké komplikace?
  • Byly nám doporučeny tyto metody: ICSI, MACS, kultivace embryí, prodloužená kultivace, monitoring embryí v inkubátoru, kryokonverzace, příplatky za další vajíčka. Jsou tyto metody vhodné, nebo je tam nějaká zbytečná, případně byste doporučili ještě nějakou jinou?
  • Stačí před IVF užívat obyčejnou kyselinu listovou (např. v rámci Femibionu), nebo mám pokračovat v Inofolicu, který obsahuje inositol? Je ten inositol k něčemu teď ještě dobrý, nebo je to při stimulaci zbytečný výdaj? Přeci jen je o dost dražší..
  • Jak je to s pojišťovnou a IVF? Žádám je já o příspěvek, nebo klinika, kde budou IVF dělat? Pokud já, tak kdy a jak?

Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.3.21 22:45

Ahoj, tady odpovědi na Tvé dotazy:

1. Krátký protokol, 1.DC, užívala jsem Decapeptyl, Menopur, kyselinu listovou a pak na konci Ovitrelle před OPU, ta se musí píchnout v přesný čas, který stanoví doktor.
  1. My vyuźili ICSI= vložení spermie přímo do vajíčka v kombinaci s MFSS - což je obdoba MACS a určitě bych jí být vámi využila. Je to magnetická separace spermií. Tato metoda umožňuje odstranit z ejakulátu protilátkami označené apoptotické (defektní) spermie a zachovat pouze živé nepoškozené spermie, které jsou následně použity pro techniky asistované reprodukce. Vlastně jakýmsi “magnetem” se odstraní ty špatné spermie a pro oplodnění se pak použijí ty dobré. Pokud máte špatný spermiogram, určitě bych tuto metodu zvolila. Kombinovat s dalšími metodami výběru je asi zbytečné, alespoň tak nám to řekla doktorka.

Prodlouženou kultivaci jsme měli v rámci IVF balíčku zdarma, stejně tak mražení (ale máme asi dražší kliniku) a žádné příplatky za další vajíčka tam nebyly. Monitoring embryí jsme napoprvé nedávali, přišlo nám to zbytečné. Je to v podstatě jen natočení videa po dobu vývoje embryí, které si pak embryolog pustí, aby vybral ta nejlepší. Bez videa a ně jen několikrát za den koukne a pak také vybere. Tak s videem je tam asi nějaká lepší šance, že vybere ta lepší, ale o kolik % to je netuším. My vzhledem k tomu, že jsme platili za ICSI+MFSS 16 tis. navíc, tak jsme toto už nedávali. I tak nás to vyšlo IVF+léky a tyto metody cca 44 tisíc.

1. Inositol nevím, užívala jsem obyč. kyselinu listovou z lékárny a pak tu, co mi předepsali v centru. Žádný multivitamín typu Femibion jsem neužívala.
  1. O příspěvek na IVF žádala klinika, bylo schváleno během 14 dní cca, mám VZP.

Jinak komplikace během stimulace žádné, jen modřiny po injekcích. Po odběru vajíček jsem bohužel měla OHSS.

Přeju hodně štěstí :wink: 🤞🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 07:09
@Tichávoda břehymele píše:
Ahoj, tady odpovědi na Tvé dotazy:
  1. Krátký protokol, 1.DC, užívala jsem Decapeptyl, Menopur, kyselinu listovou a pak na konci Ovitrelle před OPU, ta se musí píchnout v přesný čas, který stanoví doktor.
  1. My vyuźili ICSI= vložení spermie přímo do vajíčka v kombinaci s MFSS - což je obdoba MACS a určitě bych jí být vámi využila. Je to magnetická separace spermií. Tato metoda umožňuje odstranit z ejakulátu protilátkami označené apoptotické (defektní) spermie a zachovat pouze živé nepoškozené spermie, které jsou následně použity pro techniky asistované reprodukce. Vlastně jakýmsi “magnetem” se odstraní ty špatné spermie a pro oplodnění se pak použijí ty dobré. Pokud máte špatný spermiogram, určitě bych tuto metodu zvolila. Kombinovat s dalšími metodami výběru je asi zbytečné, alespoň tak nám to řekla doktorka.

Prodlouženou kultivaci jsme měli v rámci IVF balíčku zdarma, stejně tak mražení (ale máme asi dražší kliniku) a žádné příplatky za další vajíčka tam nebyly. Monitoring embryí jsme napoprvé nedávali, přišlo nám to zbytečné. Je to v podstatě jen natočení videa po dobu vývoje embryí, které si pak embryolog pustí, aby vybral ta nejlepší. Bez videa a ně jen několikrát za den koukne a pak také vybere. Tak s videem je tam asi nějaká lepší šance, že vybere ta lepší, ale o kolik % to je netuším. My vzhledem k tomu, že jsme platili za ICSI+MFSS 16 tis. navíc, tak jsme toto už nedávali. I tak nás to vyšlo IVF+léky a tyto metody cca 44 tisíc.

1. Inositol nevím, užívala jsem obyč. kyselinu listovou z lékárny a pak tu, co mi předepsali v centru. Žádný multivitamín typu Femibion jsem neužívala.
  1. O příspěvek na IVF žádala klinika, bylo schváleno během 14 dní cca, mám VZP.

Jinak komplikace během stimulace žádné, jen modřiny po injekcích. Po odběru vajíček jsem bohužel měla OHSS.

Přeju hodně štěstí :wink: 🤞🏻

Moc děkuji :) Toho OHSS se dost bojím… Jde tomu nějak předejít, nějaká minimální prevence? Záleží i na věku, postavě, problémy s ovulací, nebo je to riziko každého a nejde určit? A embryjko jste zavádění hned po punkci, nebo jste měsíc mrazili? Nám to vyšlo taky cca na 45 tisíc.

• Citovat
  • Nahlásit
671
7.3.21 07:48

Ahoj holky, jdu si pro radu. Jsem 9 dní po transferu první ivf. Začala jsem spinit trochu. V caru říkali, že můžu. Ale stejně se bojím. Spinila jste nějaká? MS mám mít za 5 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 18:26
@Anonymní píše:
Moc děkuji :) Toho OHSS se dost bojím… Jde tomu nějak předejít, nějaká minimální prevence? Záleží i na věku, postavě, problémy s ovulací, nebo je to riziko každého a nejde určit? A embryjko jste zavádění hned po punkci, nebo jste měsíc mrazili? Nám to vyšlo taky cca na 45 tisíc.

Řekla bych, že záleží na tom, jak je nastavená stimulace, tedy kolik hormonů do sebe napumpuješ a ideální je když Ti před OPU alespoň 2 x doktor zkontroluje počet folikulů a krev a dávku kdyžtak upraví. Mně krev brali jen při první kontrole, pak už jen UTZ. Já měla Menopuru 225 jednotek a přišlo mi to hodně a přestože vajíčka rostly dobře, nechali mi množství stejné. Záleží na tom lékaři a množství folikulů, které vyrostou.

Bylo mi řečeno, že OHSS bývá tak od 20 vajíček výše a já ho měla už při 15 a hned druhý den po odběru. Tedy byla chyba dělat ten transfer rovnou, když už jsem měla syndrom rozjetý. Netušila jsem, že je to takové riziko i když mi teda řekli, že když otěhotním, může se to zhoršit. Přesto ET udělali. Příště už bych do toho nešla a nechala oplodněná embryjka zamrazit a transfer udělat až syndrom odezní.

Jinak to bylo čerstvé embryo a bylo oplodněno hned druhý den po odběru. Pak 5 dní kultivace v misce a pak transfer. A uchytilo se, proto se OHSS zhoršilo. Pokud by otěhotnění nedošlo, břicho by mi pak při menstruaci splasklo.

Ale každé tělo je jiné. I kdybyste Vy dostala stejnou dávku hormonů, Vaše tělo může reagovat jinak nebo oproti mě málo a mít vajíček méně nebo i více a OHSS mít nemusíte.

Takže bych se být Vámi nestresovala 🙂 Pouze v případě, že se Vám po OPU nafoukne břicho a bude v něm tekutina, tak bych transfer odložila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.3.21 18:39

@Katulina77 ano, špinila jsem, ale až ve 2. a 3. měsíci. Na ambulanci mi doktor doporučil Ascorutin (volně prodejný v lékárně) 4× denně 2 tablety a zaváděla jsem i Utrogestan pro udržení těhotenství. Ten Ti může napsat Tvůj gynekolog, jestli Ti ho nedali v CAR. Slabé hnědé špinění nemusí nic znamenat, někdy je to projev toho, že se embryo zabydluje v děložní sliznici…tak nevím, radši bych zavolala doktorovi a přeptala se, případně tam zašla, jestli chceš mít klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
671
8.3.21 19:23
@Tichávoda břehymele píše:
@Katulina77 ano, špinila jsem, ale až ve 2. a 3. měsíci. Na ambulanci mi doktor doporučil Ascorutin (volně prodejný v lékárně) 4× denně 2 tablety a zaváděla jsem i Utrogestan pro udržení těhotenství. Ten Ti může napsat Tvůj gynekolog, jestli Ti ho nedali v CAR. Slabé hnědé špinění nemusí nic znamenat, někdy je to projev toho, že se embryo zabydluje v děložní sliznici…tak nevím, radši bych zavolala doktorovi a přeptala se, případně tam zašla, jestli chceš mít klid.

Děkuji bohužel se to rozjelo v menstruaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.3.21 10:08

@Katulina77 to mě mrzí :cry: Držte se 🌷 💕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 10:11

Holky, je lepší po IVF hned 5. den ET, nebo měsíc mrazit a pak KET?

• Citovat
  • Nahlásit
121
9.3.21 10:21
@Anonymní píše:
Holky, je lepší po IVF hned 5. den ET, nebo měsíc mrazit a pak KET?

Prý je to srovnatelné, úspěch 40%. Ket s geneticky vyšetřenými embryi 60% úspěšnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 18:54

.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie