IMSI nebo MACS

Anonymní
6.3.21 14:07

IMSI nebo MACS

Chtěla bych se zeptat, kdo máte zkušenosti.. Nechci se dlouze rozepisovat, tak se budu snažit popsat to důležité, co mě zajímá.. Máme dvouletého syna z IVF metodou ICSI. Partner teď spermiogram ok, ale měl teratozoospermie. Dva roky se nedařilo, pak bylo to IVF. 15 vajíček, oplodnilo se jich cca 7 jen metodou ICSI, postupně se všechna embrya přestala vyvíjet až na jedno, syn se zázrakem povedl. Teď to opět nejde, 2× IUI, teď nevyšel nativ- nejdřív pomalejší embryo s drobnými fragmenty, pak se vzpamatovalo, ale druhý den zpomalení a větší počet fragmentů- nevhodné pro transfer. Po vyšetřeních jsme v pořádku. Problém by mohly být ty spermie.. Tak mě zajímá, zda nepoužít nějakou lepší metodu, ICSI je samozřejmostí i dle Dr., Ale než tam půjdeme, chci se zeptat, i když vím, že je to CAR od CARU různé, ale přesto.. Co myslíte, že by bylo lepší, IMSI nebo MACS? A kolik jednotlivá metoda cca stojí? Děkuji moc za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2133
6.3.21 14:22

Kolik která stojí, si musíš najít v ceníku konkrétního CARu. Od IMSI se upouští, už se moc nedělá. MACS nemusí být vhodný pro špatné parametry spermiogramu, měl by to zhodnotit embryolog. Mohla by být vhodná metoda MFSS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
6.3.21 17:44

Aha, děkuji za odpověď, to jsem vůbec nevěděla a tu poslední metodu vůbec neznám.. Vím, že to má každý CAR jinak, ale myslela jsem aspoň nějaké cenové rozpětí min. a max.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
6.3.21 19:17

@Anonym 84 Ja to resila uz pred par lety, ale tehdy tusim MACS i MFSS staly okolo 4-6 tisic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
6.3.21 19:43
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, kdo máte zkušenosti.. Nechci se dlouze rozepisovat, tak se budu snažit popsat to důležité, co mě zajímá.. Máme dvouletého syna z IVF metodou ICSI. Partner teď spermiogram ok, ale měl teratozoospermie. Dva roky se nedařilo, pak bylo to IVF. 15 vajíček, oplodnilo se jich cca 7 jen metodou ICSI, postupně se všechna embrya přestala vyvíjet až na jedno, syn se zázrakem povedl. Teď to opět nejde, 2× IUI, teď nevyšel nativ- nejdřív pomalejší embryo s drobnými fragmenty, pak se vzpamatovalo, ale druhý den zpomalení a větší počet fragmentů- nevhodné pro transfer. Po vyšetřeních jsme v pořádku. Problém by mohly být ty spermie.. Tak mě zajímá, zda nepoužít nějakou lepší metodu, ICSI je samozřejmostí i dle Dr., Ale než tam půjdeme, chci se zeptat, i když vím, že je to CAR od CARU různé, ale přesto.. Co myslíte, že by bylo lepší, IMSI nebo MACS? A kolik jednotlivá metoda cca stojí? Děkuji moc za odpověď.

@Helca83 děkuji moc, tak jsem zvědavá, co mi řeknou v CARu.. Jdu tam 15.3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2133
6.3.21 19:56

@Anonym 84 jeste tady na EM frci metoda vizualizace delicich vretenek, delaji to teda jen nekde a nevim jestli i mimo Prahu, v Praze snad u Apolinare, v PFC a nevim jestli jeste nekde… Poznaji se tak zrala vajicka, coz taky dost pomuze k uspechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
6.3.21 21:57

@Helca83 jj, o té metodě vím.. Ano, u Apolináře ji dělají..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat