Špatná vajíčka 2021

13
18.3.21 11:37

Špatná vajíčka 2021

Krásný den všem,

jsem po 2 neúspěšném IVF. Poprvé 8 folikulů, 6 embryí, 3 se začala vyvíjet abnormálně rychle, do 2 dne 3 embrya, všechna se ten den zastavila ve vývoji na 2 buňkách. Zvoleno ICSI, spermiogram zcela v normě. Všechny testy (imuno, genetika,… ) nám vycházejí ukázkově.

2. IVF 8 folikulů, 3 vajíčka, ICSI, spermiogram OK, sledování dělících vřetének - ukázalo se, že vajíčka vylučují atypická pólová tělíska, 2 embrya došla do 6 buněk, jedno 8 buněčné transferováno, nechytlo se. Závěr je, že je to nejspíš nekvalitními vajíčky.

Má někdo z vás zkušenost, že i s tímto nálezem u vajíček se podařilo přirozeně otěhotnět? Popř. s pomocí IVF? Nějaké rady, tipy? Někdo s podobnou zkušeností?
Je mi 34 let, snažíme se 4 a půl roku, AMH 1,7.

Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.3.21 12:32

Dobrý den, asi s tímhle úplně neporadím, jen vás chci povzbudit, já mám 31 let a podobné AMH jako vy, možná už teď i nižší. Nejde mi teda také otěhotnět, ale to mi nešlo ani s normální hodnotu AMH a v plodném věku (od mých 23 let).
Teď jsem byla na odběru vajíček… z celkem hodně folikulů, asi 14-15, bylo jen 5 zralých vajíček. Byla jsem strašně zklamaná. Připadala jsem si, jako bych už byla před přechodem. Chtěla jsem se jen zeptat, zda vám měnili protokol, jestli jste měla krátký nebo dlouhý protokol? Máte v prvním IVF aspoň hodně vajíček..

• Citovat
  • Nahlásit
13
18.3.21 15:04
@Anonymní
Měla jsem dvakrát krátký protokol, jednou Bemfolu 150 a pak navýšení na 225 a teď jsem měla jiné léky, Elonvu a Menopur, dávky 300 jednotek, což je mám pocit maximum. Teď mi navrhují zkusit dlouhý protokol. 5 zralých vajíček není špatné!! Já měla teď 4, jedno nezralé, jedno bez dělících vřetének, takže úplně špatné, a dvě zralá. Držte se :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 18:03

@phyry díky moc, také se držte a přeji mnoho štěstí, ať se zadaří… Uchyluju se třeba k brání bylinek, třeba kotvičník, aby dozrávala vajíčka a na prodloužení cyklu chci něco, ale nevím úplně co, když mi nic nikdy nezabralo… Kvalita vajíček je stejně asi spíš dána věkem, genetikou… Nejraději bych za nějakým odborníkem, třeba v nějakých CAR prý vajíčka umí nechat dozrát a dát jim šanci, tak je možná i nějak víc zkoumají :srdce: Což by mohla být třeba i lepší šance :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.21 16:22

Ahoj,
chci se zeptat- jak se poznaji spatne vajicka?
U me dve neuspesna IVF, vzdy polovina vajicek nezralych. Embrya spatne kvality.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat