Darujme dovolenou

Anonymní
18.3.20 23:19

Darujme dovolenou

Napadlo mě založit tuhle diskuzi z toho důvodu že spousta lidí má zaplacenou dovolenou a třeba už nejdou vrátit peníze, nebo prostě v součastné situaci si člověk řekne že prostě nikam nepojede a dovolená propadne. Tak mě napadlo kdo ví že mu dovolená propadne proč ji třeba někomu neprenechat? Já si myslím že nějaká maminka samoživitelka s dětmi nemá peníze na dovolenou tak by určitě byla ráda

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12964
18.3.20 23:22

No to moc nechápu, když mi dovolená propadne, tak ji dám jiné matce samoživitelce?
pokud se do daného státu nebude dát jet, tak tam nebude moci nikdo - k čemu jí bude dovolená např. do Lombardie?
al e možná si při tak pozdní hodině jen stojím na vedení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
18.3.20 23:23

To nemyslíš vážně, viď :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.20 23:24
@stinga píše:
No to moc nechápu, když mi dovolená propadne, tak ji dám jiné matce samoživitelce?
pokud se do daného státu nebude dát jet, tak tam nebude moci nikdo - k čemu jí bude dovolená např. do Lombardie?
al e možná si při tak pozdní hodině jen stojím na vedení?

Nestojíš si na vedení, já si myslím to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
21789
18.3.20 23:25

Daruji dovolenou v Itálii, odjezd příští týden. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12964
18.3.20 23:25

Navíc momentálně jsou zavřené hranice :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 23:26

To jako vazne?? 8o 8o

Pokud me ma propadnout dovolena, z duvodu toho, ze na ni ted nemohu odjet, tak na tu dovolenou neodjede ani nikdo jiny, kdyz se ted cestovat nesmi :roll:

A pokud se jedna o dovolenou v lete, tak ta se stornovat jeste da. ;)

Ze ty chces jet zadarmo na dovolenou, ze? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12964
18.3.20 23:26
@hanka.br. píše:
Daruji dovolenou v Itálii, odjezd příští týden. 8o

a nehlaste se všichni :mavam: má to jeden háček, hranice se musí přejít hustým lesem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
976
18.3.20 23:31

A proč je diskuze založena anonymem? Nechápu co je na tom tak citlivého za info :nevim:
Tak sousta zájezdů z Firstů měla při koupi možnost pojištění proti stornu, coz při koupi zájezdu v zimě pro rodinu s dětmi a odjezdem až v létě přímo vybízí udělat a nebo co jsme měli loni, ještě měsíc před odjezdem jsme mohli měnit destinaci i termín.
Takže bud to půjde vycestovat a nebo ještě nepůjde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86607
18.3.20 23:32

Aneb matky samoživitelky nám zbytečně dojí stát, tak se jich elegantně zbavíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13530
18.3.20 23:33

Já to nevidím jako úplně pitomý nápad. Samozřejmě, že takových případů bude minimum, ale představme si situaci, že je týden do odjezdu na dovču, někdo z rodiny onemocní a nebude možnost uplatnit storno zájezdu přes pojišťovnu. Proč potom nedarovat dovolenou někomu, kdo by si ji jinak nemohl dovolit… Je to sice hodně předčasný, ale člověk nad tím může přemýšlet už teď. Kolik lidí si koupilo dovolenou už v prosinci, kdy jsem o covidu věděli kulový?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9056
18.3.20 23:40

Tak jo, mám dovolenou na květen, zaplatila jsem asi 9tis., o které bych přišla. Zbývajících 60tis. mám zaplatit do 14 dnů. No a teď marně přemýšlím, co bych tedy měla nabídnout.
a) nabídnout mamince samoživitelce, že se těch 9tis. vzdám v její prospěch a ona si může 60tis. zaplatit, ale neví, jestli odletí?
b) dovolenou bez mrknutí oka doplatit a nabídnout ji pak někomu komplet?
c) zrušit dovolenou a o těch 9tis. holt přijít
d) doplatit a počkat, a když bude zákaz cestování, tak dostanu od CK celou částku
e) doplatit a počkat, protože mám se zájezdem zakoupenou možnost týden před odletem změnit termín i destinaci

No, rozmyslím si to, ale tak nějak tuším, že a) ani b) to nebude. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
768
19.3.20 00:31

To je tak blbý, až je to vtipný :joy: :joy: :joy:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5157
19.3.20 01:04