Dásně-jak si ulevit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 22:30
Dásně-jak si ulevit

Ahoj, mám poslední dobou problémy s dásněmi, jsem 30.tt, oteklé, červené, krvácivé samovolně, svědí - dodržuji správnou ústní hygienu, zubařka mi dělala nějaký výplach dásní, ale nepomohl.

Cítila jsem v dásních tlak a tak „podtlakem vysání“ si snažila ulevit…ulevila, ale pusa plná krve.
Vím, že vzhledem k těhotenství je to víceméně normální, ale chuť krve je nepříjemná, pnutí a svědění také.

Nějaké rady? :(

Reakce:
Dana1980
Kelišová 5165 příspěvků 14.10.14 22:32

Normalni to neni, navstiv dentalni hygienistku :palec:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 14.10.14 22:34

Zánět dásní :zed: Nechápu, že doktorka nenaordinovala výplachy 8o Já když měla zánět, tak jsem vyplachovala 3% peroxidem 2× denně po dobu tuším 10dnů. Musíse to dělat fakt takhle dlouho, aby byl účinek opravdu 100%, ničí se tím sklovina, ale zánět odhaluje krčky, tam se usazuje zubní kámen, vzniká chronický zánět a z toho už je jen krůček k paradentoze :|
Ideální by bylo jít k zubní hygienistce, ty tomuhle rozumí často lépe jak zubaři

trpaslinka
Extra třída :D 12140 příspěvků 14.10.14 22:56

Jako prvni pomoc vyplachy corsodylem by mohly pomoc. Ale pozor, Corsodyl ten lekarsky. Je jeste jeden, ktery na zanety moc nepomuze. Sama mam s Corsodylem dobre zkusenosti. Pokud nepomuze (pomoc je opravdu rychla, behem par dni), tak pak znovu naklusat k zubari.

A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 22:58

Ahaaaa…to se objednám.
Mám (troufám si říci) kvalitní pastu, vodu, kartáček i mezizubní…to mi dokonce poradili v Profimedu. Zuby mám bez kazu, ale krčky mám odhalené u řezáků nahoře i dole (také vlivem vybrušování po rovnátkách)…není asi dobrý nápad si koupit v lékárně peroxid a dělat si sama výplachy bez prohlédnutí…že ;)

Já jen, že mě „pusa“ upadne :mrgreen:

Petule030
Kelišová 5819 příspěvků 1 inzerát 14.10.14 22:59

Já bych vyplachovala Tantum verde, ale nejsem si jistá, zda se to může v těhotenství, to se poptej ;) Přijde mi podle popisu, že máš v dásních zánět. Možná se to během těhotenství vyskytuje, ale musí to být otravující :roll: Zkus to Tantum, pokud tomu těhotenství nevadí, tak tím jinak nic nezkazíš ;)

A.1993
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 23:19

Tak děkuji :))…na googlu je milión rad, ale znáte google :D :cert:

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 14.10.14 23:23

Nejlepsi je fakt ten corsodyl, ten silnejsi.

Petule030
Kelišová 5819 příspěvků 1 inzerát 14.10.14 23:30

@A.1993 Dívala jsem se na příbalový leták, nedoporučuje se to Tantum verde jen při kojení, údajně by se v těhotenství mohlo, ale - stejně jako všechny léky v těhotenství - by ses měla poradit s lékařem :nevim: :)

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 15.10.14 09:16

Jako první pomoc je výborný Herbadent - roztok nebo gel. V těhotenství se může, je přírodní, zmírní bolest a léčí i zánět, pokud už je rozjetý.
Ale na tu dentální hygienu si raději zajdi.

Vcielka
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 15.10.14 09:44

http://ustni-vody.heureka.cz/…rovnat-ceny/#… použivala jsem tohle ale již asi dva roky to odkoupila firma http://ustni-vody.heureka.cz/…voda-300-ml/ . Pozor chce to fakt ten silnější 0,2% a pastu také paradontax. V prvním těhotenství jsem si tohle šíleně " užívala zubařka mi pořád dělala výplachy učtovala si při každé návštěvě i 1200 vyplachovala skoro hodinu ale pomohlo. Teď mi to začalo také ale už to umím podchytiť a dásně si hlídám. Jsem objednaná i na dentální hygienu příšti týden. Fakt je důležité to nepodcenit

Hasky
Závislačka 4415 příspěvků 15.10.14 11:08

Já měla před 2týdny zjištěný velký zánět dásní, taky mi hodně krvácely, nateklé byly, byla mi doporučena ústní voda parodontax. Používat dva týdny 2×denně, pak tři týdny vysadit a v případě potřeby znovu dva týdny aplikovat. Mě to pomohlo.

sally123
Stálice 75 příspěvků 15.10.14 17:02

Určitě bych zašla ještě za nějakým jiným zubařem, ať se na to koukne… a pořádně čistit i mezizubním kartáčkem..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >