Dát 5měsíčnímu čaj po zelenině?

14
26.2.20 13:33

Dat 5 mesicnimu čaj po zelenině?

Zdravím maminky, chci se zeptat jestli má smysl dávat malému čaj když ho dokrmim zeleninou. Zacli jsme teprv před týdnem, vždycky mu dam rozmackanou zeleninu, teď už sní vše co mu nachystam, a pak dokrmim mlékem, akorát se mi zda ze někdy třeba tak 2 dny nekaka, a když jo tak to ze sebe chudacek hrozne tlačí ???? až je mi ho líto, tak si říkám jestli bych mu neměla dat třeba trochu čaje a pak mlicko, jestli třeba nemá moc zahustene bříško nebo tak 8) (od narozeni jsme na umělém). Tchyně mi rikala ze bych mu ten čaj měla dávat už dávno, ale tak ona mu ho chtěla dat hned jak jsme došli z porodnice :oops:. K doktorce jdeme až pristi mesic, jinak bych se zeptala ji, tak jenom zkouším tady se zeptat ????. Děkuji všem na rady a typy :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22
26.2.20 13:36

Já bych mu dala. Ale ne kvůli bobku ale prostě tak aby mu spláchlo. Dej mu do hrníčku a průběžně mu přes den dávej :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
26.2.20 13:39

Zkoušej nabízet, může být i voda, pozor na složení, radši bych sáhla po ovocném čaji než bylinném. Nabízení nic nezkazí, ale třeba moje zkušenost je, že syn začal opravdu pít až okolo roku, když jsem mu pořídila termosku s brčkem. Různé učící hříčky mu neseděly.

Jinak to, že se s kakáním trochu trápí, je normální věc, samo se to srovná. Může pomoct volit zeleninu, která nestaví, přidat trochu tuků (To i kvůli vitaminum). Můžeš taky zkusit švestkovou šťávu, u nás teda efekt neměla, ale prý pomáhá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
26.2.20 13:42

Nic nezkazíš tím když mu zkusíš čaj dát. Ale já bych to nedělala. Pitný režim má z mlíčka a čaj zatím nepotřebuje. Jiné tekutiny (voda, čaj) bych dávala až budou veliký tepla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
26.2.20 13:47
@Jdani píše:
Nic nezkazíš tím když mu zkusíš čaj dát. Ale já bych to nedělala. Pitný režim má z mlíčka a čaj zatím nepotřebuje. Jiné tekutiny (voda, čaj) bych dávala až budou veliký tepla.

@Jdani praveze všude ctu ze se má zapijet jenom mlékem, tak ho nechci zbytecne nějak zavodnovat :) spis mi jde o to aby ho třeba nebolelo bříško :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
26.2.20 13:56
@Apusenka píše:
@Jdani praveze všude ctu ze se má zapijet jenom mlékem, tak ho nechci zbytecne nějak zavodnovat :) spis mi jde o to aby ho třeba nebolelo bříško :)

Jestli ho bude bolet bříško, bude to spíš z té zeleninky. U mojí malý na vytlačení hodně pomohla švestková přesnídávka nebo šťáva. Stačila troška a během dne se hezky vykakala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1690
26.2.20 14:40

@Bebeluska8 Proč radši ovocný čaj? 8o Ty jsou právě plné barviv, aromat atd. - zato v takovém fenyklovém je fakt jen fenykl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
26.2.20 20:31

My teď dáváme přikrmy třetí týden a malá při kakani furt hodně tlačí, asi není zvykla na tu tužší stolici. Do doby příkrmů to bylo tekuté kadeni z kojení :-) caj/vodu bych mu klidne dala (pokid ji ale bude chtit ) já ještě dávám do zeleniny trošku olivového oleje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
26.2.20 21:16

@Ilse22 Ano malý prave taky hroze tlačí, aj si říkám jestli ho to třeba nebolí :) ja jsem parkat dala řepkovy olej. Zítra zkusím cucnout čaje tak uvidim. Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
27.2.20 15:55
@iila píše:
@Bebeluska8 Proč radši ovocný čaj? 8o Ty jsou právě plné barviv, aromat atd. - zato v takovém fenyklovém je fakt jen fenykl.

A fenykl je absolutně nevhodný pro děti, kojící i těhotné ženy. Bylinky mohou mít velkou spoustu různých účinků, o kterých kolikrát nemáme ponětí, v určitém množství mohou být pozitivní, ale není dobré to přehánět. Já radši sáhnu po kvalitním ovocném čaji, samozřejmě si přečtu složení. Pro zajímavost https://bolavebrisko.cz/fenyklovy-caj/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
27.2.20 16:03
@Bebeluska8 píše:
A fenykl je absolutně nevhodný pro děti, kojící i těhotné ženy. Bylinky mohou mít velkou spoustu různých účinků, o kterých kolikrát nemáme ponětí, v určitém množství mohou být pozitivní, ale není dobré to přehánět. Já radši sáhnu po kvalitním ovocném čaji, samozřejmě si přečtu složení. Pro zajímavost https://bolavebrisko.cz/fenyklovy-caj/

A proto doporučují doktoři i lékárníci fenyklový čaj na bolavé bříško. :think: moje malá pije jenom bylinkový čaj nebo vodu. Nevěřím tomu že jsou pro děti nevhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1690
27.2.20 23:31
@Bebeluska8 píše:
A fenykl je absolutně nevhodný pro děti, kojící i těhotné ženy. Bylinky mohou mít velkou spoustu různých účinků, o kterých kolikrát nemáme ponětí, v určitém množství mohou být pozitivní, ale není dobré to přehánět. Já radši sáhnu po kvalitním ovocném čaji, samozřejmě si přečtu složení. Pro zajímavost https://bolavebrisko.cz/fenyklovy-caj/

Já jsem právě tak kvalitní ovocný čaj, aby v něm nebyla tajemná „aromata“, případně dextróza či maltodextrin (ony ovocné čaje jinak bývají kyselé, že) či jiné podezřelé přísady, ještě neviděla.
Ano, s bylinkami se to nemá přehánět, ale tak není jen fenykl. Dobře chutnají i řepík, heřmánek, máta, mateřídouška, lípa… a taky se to nemusí pít pořád.
A zbytky pesticidů se můžou najít v obou typech - na chuti to člověk nepozná. Takže nakonec si člověk stejně nemůže být jistý, že dělá dobře, ať pije to či to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
28.2.20 09:59
@iila píše:
Já jsem právě tak kvalitní ovocný čaj, aby v něm nebyla tajemná „aromata“, případně dextróza či maltodextrin (ony ovocné čaje jinak bývají kyselé, že) či jiné podezřelé přísady, ještě neviděla.
Ano, s bylinkami se to nemá přehánět, ale tak není jen fenykl. Dobře chutnají i řepík, heřmánek, máta, mateřídouška, lípa… a taky se to nemusí pít pořád.
A zbytky pesticidů se můžou najít v obou typech - na chuti to člověk nepozná. Takže nakonec si člověk stejně nemůže být jistý, že dělá dobře, ať pije to či to.

Ono záleží, kde člověk čaj kupuje, když hledáme kvalitu, tak tu těžko najít v běžném obchodě, v drogerii, já se už dávno naučila nespoléhat ani na lékárny. Ideálně sypaná směs ze speciální prodejny. Má to i další benefity, třeba redukci mikroplastů z čajového sáčku.

Já osobně dávám synovi stejně nejčastěji filtrovanou vodu (kohoutková u nás není moc dobrá), po čaji sáhnu občas pro zpestření. Ale celkem si stojím za tím, že bylinky zkrátka mají své různé účinky, a i když znám složení, nemusím znát množství bylinek. Fenykl (A další bylinky, které estragol obsahují taky) pominu, ale další mají třeba účinky jako sedativa, jiné naopak povzbuzují. U malého miminka je podle mě obojí nežádoucí :nevim: Ale tak zásadně to ublížit asi nemůže. Já spíš nechápu, proč děti prostě rovnou neučíme na holou vodu, moje máma i tchýně i moje babička by do malého lily čaj od rána do večera, jsem pro ně divná, že mu dávám nejčastěji vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
28.2.20 21:27

Zvláštní, je mi jasne ze s bylinkama se to nemá prehanet, odkaz jsem ještě nečetla někam jsem se k němu nedostala, ale nenapadlo ze by mohl byt fenykl zrovna nějak extrémně škodlivý, co takové fenyklove kapky, ty jsem malému dávala do 4 měsíců vpodstatě pořad :D snad teď nebudu odsuzována jako příšerná matka :D. Ovocný čaj se mi prave nechce dávat, nechce se mi ho hned krmit sladkým čajem tak jsem schvalne sáhla po bylinkách, možná ještě zkusím nabídnout obyc vodu, at si trochu cucne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama