Dát antibiotika 5 měsíčnímu dítěti?

1651
10.4.21 07:44

Dát antibitika 5 měsíčnímu dítěti?

Ahoj holky, sice mám zkušenosti s dětmi, ale teď fakt nevím. Malé se udělat pod rtem pusinky takový malinky pupínek s bílou tečkou. To jsme neřešili a mysleli si že to má s toho jak pořád cintá, tečou ji sliny, cumlá si prstíky. Během noci se to změnilo na velký podebraný zelený, nevím jak to nazvat asi beďar, a pořád i při lehounkém doteku ji s toho tekl zelený hnis, natekl ji ret, a na omak byl poměrně tvrdý. Doktorka ji dala framikoinovou mast a rekla že tam má zánět. Už 3 noc pořádně nespí a poplakává a dneska k ránu jsme zjistili že má to stejný i v pusince, mě bylo divné že u flašky brečí, tak ji manžel k ránu odvezl raději do dětské, kde ji to propíchli, a dali antibiotika ale s tím že je můžeme dát i nemusíme. Teď potřebuji poradit jestli je vhodné ji je nasadit nebo to nechat tak. Nechci ji zbytečně antibiotika dávat, ale zase ji nechci nechat trápit. Pokud někdo měl podobný problém nebo těmto věcem rozumí ráda si vyslechnu radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20914
10.4.21 08:02

Má zánět a na zánět jsou atb, já bych je dala. Neriskovala bych, že se jí nějaký sajrajt rozleze po puse a budou jí to chudince píchat. Někdy děti prostě potřebují léky, tak by je měly dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8521
10.4.21 08:04

@mamule42 Určitě bych jí je dala, vždyť se trápí už tři dny. Musí to být strašně nepříjemné a očividně se to horší. Jasně, že zobat atb jak lentilky není dobré, ale trápit miminko zhoršujícím se zánětem taky ne. Jednorázově jí atb opravdu neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6310
10.4.21 08:05

Dát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
10.4.21 08:07

Dala bych, zvlášť pokud ji z toho teče zelený hnis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1651
10.4.21 08:11

Mě spíš naštvalo že v nemocnici neřekli jasnýho slova. Kdyby to předepsali dávejte, tak to neřeším. Nechali to na nás že můžeme i nemusíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
10.4.21 08:13

Ja bych dala, protoze bych se bala pripadnych (ale velmi vzacnych) komplikaci, ne ze by se to bez antibiotik nemohlo zahojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
10.4.21 08:17

Já bych je taky dala. Antibiotika nejsou zlo, pokud je nemá třeba 8× do roka. Kup potom probioticke kapičky a bude dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34214
10.4.21 08:18

Dala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3610
10.4.21 08:20

Pokud se bojíš, co s takhle malým dítětem antibiotika udělají, tak tě můžu uklidnit. 2 z mých dětí se narodily se sepsí, jedno dokonce s oboustranným zápalem plic a antibiotika dostaly hned po narození. A teď mi tu běhají zdravé děti…

Někdy je to lepší, než nechat děti trápit a zjevně se malé ten zánět horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
633
10.4.21 08:20

Dala bych hned, než se to zase zhorší. Někdy mast nestačí, atb zaberou rychle. Vzhledem k tomu, že to má i v pusině, bála bych se zavlečení bakterie dál do těla. Některé jsou potvory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
10.4.21 08:30

Taky bych dala. Pokud je nebude mít na každou bolístku, xkrát do roka, tak se vůbec nic nestane. Toto zní ošklivě, neriskovala bych další zhoršení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1651
10.4.21 08:31

Holky dík určitě dám, jenom nevím jak ji teď pomoct od bolesti, nechápu co to je za svinstvo, jak se ji to mohlo udělat, nezdá se mi že by to způsobil dudlík, jak tvrdí doktorka, v nemocnici ji po propíchnutí vzali vzorky.Tak jsem zvědavá na co přijdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2158
10.4.21 08:42

Teda to by me taky vytocilo, ze to nechaji na vas. Co to jako je? To mi udelali jako prvorodicce v porodnici, ja mela poporodni blues, holka zloutenku, nepila rvala a oni mi dali na vyber ze muzeme jit domu nebo nemusime, ze zloutenka je hranicni, ze kdyz se ji to doma zhorsi, tak uz pujde pak normalne na detsky odd., ale spis me tlacili jit domu a uvolnit luzko. V tu chvili jsem byla z toho rozhodnuti rozsekana. A tohle tvoje mi prijde jeste horsi. Ty mas snad predvidat mozne komplikace? Je to mimino, je to oblicej. Ja bych to nasadila. Zas tak skodlivy to neni, urcite min jak zanet se zelenym hnisem. Atb se nasazuji uz nedonosencum treba kvuli sepsy rovnou dvoje naraz. Nekdy to musi byt. At je male lip!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8521
10.4.21 08:44

@mamule42 dudlík jako takový asi těžko, spíš nějaká bakterie, která na něm ulpěla. Ale stejně tak to mohlo být z čehokoliv, co si to miminko strčilo do pusy, v tomhle věku miminka dávají do pusy všechno. Ale to asi nemá moc smysl řešit. Věci, které strká co pusy často, bych sterilizovala, případně koupila nové (třeba ten dudlík, když stojí pár korun).

Příspěvek upraven 10.04.21 v 08:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat