Dát, či nedat dítě k adopci?

Anonymní
24.11.19 17:53

Dát či nedát dítě k adopci?

Dobrý den, potřebovala bych se někde anonymně zeptat na něčí názor, já už jsem z toho vážně na dně :,( je mi 20 a nyní jsem ve 30tt, když jsem to zjistila byla jsem 11+3 a na potrat už bylo pozdě (stejně bych nešla, řekla jsem si že bych to sama nějak zvládla). Přítele mám (3 roky), ale zůstali jsme spolu jen proto, že jsem mu řekla že jsem v těhu, žádná láska to už ale není (podvedl mě), není to jako dřív, nikam spolu nechodíme, nespíme spolu prostě nic. V té době kdy jsem zjistila že jsem těhu, jsem se kvůli jeho nevěře s ním chtěla rozejít, ale neudělala jsem to kvůli malému. Pořád mi říká jak se o nás postará, ale nevěřím mu (není schopný se postarat ani o svého psa (rotvíka - o toho se starám já), takže jak mu mám věřit, že se postará o dítě. Navíc se začal kamarádit s klukama, kteří z něho udělali alkoholika, takže každý den pije (pivo i tvrdé). Práci má i vlastní byt, ale už sním být nechci. A jen proto abych měla kde bydlet a necítit se tam dobře a jen se hádat, za to mi to nestojí. Teď jde ale o to že si myslím, že bych to sama nezvládla. Z rodičáku platit nějakou garsonku, výbavu pro malého, a jídlo jak pro nás, tak i pro dva velké psy (rotvík + zlaťák). Úspory žádné nemám, otěhotněla jsem hned po maturitě, a z brigád jsem si platila vyšetření, jídlo pro sebe a psy a nějakej základ pro mimi. Tak bych se chtěla zeptat jestli si myslíte že bych to zvládla nebo ne. Malého už teď miluji, neumím si představit, že bych to malé stvoření měla někam dát a vím že adopce bych navěky litovala, ale nevím zda bych to zvládla. Co by jste dělali na mém místě vy? :( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7934
24.11.19 17:58

To záleží na tom, jak to máš s rodiči.
Bez nich asi dost těžko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1991
24.11.19 17:59

V kazdem pripade je tam dite nebo psi navic. I kdyz nechapu, proc by ses chtela starat o jeho psa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6929
24.11.19 18:00

Než bych uvažovala o tom, že dám své dítě k adopci, tak bych zatla zuby, zůstala s partnerem, šetřila co to dá, abych měla na nějakou svou kauci a malé bydlení. Pak bych dala třeba ve dvou letech dítě do soukromé školky, pokryje ji rodičák a šla pracovat. Raději bych byla s chlapem, který je hrozný, dokud by mě netýral, klidně bych to vydržela 3 roky, než bude dítě velké a může jít do školky, než bych ho dala pryč. Rodiče ti nepomohou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
24.11.19 18:00

A co tvoje rodina? Ti pomoc nemůžou? Výbava se dá sehnat i z druhé ruky za pár peněz. Otázka je jestli by na dítě i tebe platil kdyby si odešla. To by se třeba zvládnout dalo, ale s miminem a takhle velkyma psama bych v jedné mistosti nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2207
24.11.19 18:01

Sama to nezvladnes. Pokud ti nepomohou rodiče, dej dítě k adopci. Nepostaras se ani o psy. Nic ve zlém, ale tvému dítěti bude jinde třeba lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
24.11.19 18:03

Nechci moralizovat, jen v dnesni dobe je dostupnych tolik antikoncepčních veci… Ze se divim, kdyz vam to tak neklapalo a partner chlasta, ze jste se nechranili.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4594
24.11.19 18:04

Ano, jak jsi na tom s rodiči? Podpoří Tě? Tady je každá rada drahá, bude to šíleně těžké, ale dát pryč dítě, které uz teď miluješ…to pro Tebe bude asi horší. Každopádně si neumim představit živit k tomu dva velké psy (a to jsem pejskařka, ktera tvrdí, že se člověk ma postarat o zvíře stůj co stůj)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10872
24.11.19 18:05

Když malého už teď miluješ, tak adopci nedáš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21961
24.11.19 18:05

Jsou i domy pro matky s dětmi, třeba od charity, bych to obvolala a časem se postavíš na vlastní nohy.

Zavolala bych tam hned zítra… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10872
24.11.19 18:06

Máš možnost pomoci od rodičů?
a ti psi jsou jeho, nebo máte každý jednoho?
a technická - kamaráddi z něho alkoholika fakt neudělali, alkoholika ze sebe udělá každý sám, příčetný člověk umí použít slovo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
950
24.11.19 18:09

Je někdo kdo ti pomůže? Rodiče? A asi bych považovala někomu pejsky svěřit. Nehledě na to, že drtivá většina pronajímateli bytů, pejsky nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1031
24.11.19 18:15
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych se někde anonymně zeptat na něčí názor, já už jsem z toho vážně na dně :,( je mi 20 a nyní jsem ve 30tt, když jsem to zjistila byla jsem 11+3 a na potrat už bylo pozdě (stejně bych nešla, řekla jsem si že bych to sama nějak zvládla). Přítele mám (3 roky), ale zůstali jsme spolu jen proto, že jsem mu řekla že jsem v těhu, žádná láska to už ale není (podvedl mě), není to jako dřív, nikam spolu nechodíme, nespíme spolu prostě nic. V té době kdy jsem zjistila že jsem těhu, jsem se kvůli jeho nevěře s ním chtěla rozejít, ale neudělala jsem to kvůli malému. Pořád mi říká jak se o nás postará, ale nevěřím mu (není schopný se postarat ani o svého psa (rotvíka - o toho se starám já), takže jak mu mám věřit, že se postará o dítě. Navíc se začal kamarádit s klukama, kteří z něho udělali alkoholika, takže každý den pije (pivo i tvrdé). Práci má i vlastní byt, ale už sním být nechci. A jen proto abych měla kde bydlet a necítit se tam dobře a jen se hádat, za to mi to nestojí. Teď jde ale o to že si myslím, že bych to sama nezvládla. Z rodičáku platit nějakou garsonku, výbavu pro malého, a jídlo jak pro nás, tak i pro dva velké psy (rotvík + zlaťák). Úspory žádné nemám, otěhotněla jsem hned po maturitě, a z brigád jsem si platila vyšetření, jídlo pro sebe a psy a nějakej základ pro mimi. Tak bych se chtěla zeptat jestli si myslíte že bych to zvládla nebo ne. Malého už teď miluji, neumím si představit, že bych to malé stvoření měla někam dát a vím že adopce bych navěky litovala, ale nevím zda bych to zvládla. Co by jste dělali na mém místě vy? :( :,(

Zvladnes to. Adopci nechces, takze do ni prosimte nechod. Zajdi na ospod a poptej se, co muzes delat!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
24.11.19 18:19

Já si myslím že to zvládneš i sama v pohodě, když budeš chtít. Máš SŠ, jsi dospělá, nevidím problém v tom mít dítě a starat se o něj. Můžeš z počátku bydlet v azylovém domě pro maminky s dětmi. K adopci dítě nedávej, neznám jediný případ, kde by toho matka nelitovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.19 18:22

Pokud to s přítelem není vysloveně zlé-velké hádky, psychicky nátlak apod.,rozhodně bych se teď nerozchazela. uvidis, jak se k rodičovství postavi-aby ses nedivila. Vztah to může klidne změnit k lepšímu. Zkus treba něco nasetrit, kdybys pak opravdu chtela odejít. pokud už mas ted k dítěti vztah, adopci neřeš. Když to dítě pak uvidis, bude to ještě větší síla. Jo a promysli, zda se nezbavit těch psů. Budeš mít co dělat s dítětem, kór když se rozhodnes ho vychovat sama. drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama