Dát mu čajík?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zdenkkaa
Kecalka 145 příspěvků 11.02.12 10:58
Dát mu čajík?

Ahoja, potřebuju poradit..
Mám teprve 15 dnů „stareho“ syna Davídka a sestřenka mi poradila,že mu už mužu dát fenyklový čaj..Co si o tom myslíte? Můžu? A ještě jedna otázka, uškodí malýmu jedna sklenička vínka když ho kojím? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janinna23
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 11.02.12 11:01

Můžeš, čajík je už od 1 týdne ;) Jestli se chceš napít, tak bys měla nejspíš hned po kojení, aby to pak vyprchalo, záleží po jaké době kojíš. Můžeš zkusit odsát na celý den dopředu a dát do lednice a pak podat z flašky, stříkačkou, nebo lžičkou, pokud bys nechtěla riskovat, že mu něco „předáš“ :D

zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.12 11:01

Ahoja, my fenyklový čaj dávali od ukončeného prvního týdne,myslím od lerosu pytlíkový čaj po lžičkách.Ale malá trpěla hodně na prdíky a tohle pomáhalo.Jinak bych jí čaj nedávala, kojila jsem a přišlo mi to zbytečné.
A sklenička vínka na mléko podle dr. vliv nemá.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 11.02.12 11:02

Nedávala bych - proč taky, je plně kojený předpokládám, tak kojení pokryje jak výživu tak pitný režim - pokud teda kojíš podle toho, jak si dítě řekne a ne podle hodinek.
Fenyklový čaj mu neuškodí, ale schovala bych si ho jen na dobu, kdy by trápili malýho prdy.

A sklenka vína neuškodí, vem si, jak se to naředí v krvi, pokud bys byla nějak jo opatrná, tak bych dala skleničku hned po kojení a pořádně pak prokládala vodou a nemá se co stát ;)

fragola
Generální žvanilka 24829 příspěvků 11.02.12 11:02

Čaj bych nedávala. Ne, že bys uškodila, ale je to zbytečné, pokud to teda není myšleno tak, že malý hodně trpí na koliky… Deci vína bych se nebála. Dala bych si ji po nakojení :)

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 11.02.12 11:04
Janinna23 píše:
Můžeš zkusit odsát na celý den dopředu a dát do lednice a pak podat z flašky, stříkačkou, nebo lžičkou, pokud bys nechtěla riskovat, že mu něco „předáš“ :D

Na celý den dopředu kvůli dvěma deckám vína? 8o To bych si radši koupila rychlý špunty :mrgreen:

Zdenkkaa
Kecalka 145 příspěvků 11.02.12 11:05

děkuji :-) no malý na ty prdíky dost trpí ale od včerejška je jakysi hodný,furt spinka..:-) tak asi zabraly kapky Sab Simplex..Asi mu ten čajík udělám pro jistotu aby zas nezačal trpět :)

Janinna23
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 11.02.12 11:06
Gladys píše:
Janinna23 píše:
Můžeš zkusit odsát na celý den dopředu a dát do lednice a pak podat z flašky, stříkačkou, nebo lžičkou, pokud bys nechtěla riskovat, že mu něco „předáš“ :D
Na celý den dopředu kvůli dvěma deckám vína? 8o To bych si radši koupila rychlý špunty :mrgreen:

Heleď znám takový :D Jasně že by stačilo jednou, nebo vůbec, když si dá po kojení a mimi nepije co půl hodiny :D :)

Zdenkkaa
Kecalka 145 příspěvků 11.02.12 11:13

Jo amužu ten čaj osladit ? Asi nee že? Já jen, že pochybuju že mu bude chutnat :D

zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.12 11:15

Určitě nesladit.Dceři asi chutná,pije ho i teď v roce a pul :D

Janinna23
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 11.02.12 11:16

Nám fenyklový nejel. Máme od HIPPu od 2. měsíce mix bylinek, a ten mu šmakuje. Ale neslaď ;) Kdyžtak vydrž na jiné čajíky.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 11.02.12 11:18
Zdenkkaa píše:
Jo amužu ten čaj osladit ? Asi nee že? Já jen, že pochybuju že mu bude chutnat :D

Podle mě si přiděláváš starosti. Dítě spí, neprdí a ty řešíš čaj a ještě ho chceš sladit… Pokud mu tam frkneš klasický cukr, tak po něm ho bude bolet břicho stoprocentně. Když už, tak doslazovat hroznovým cukrem. Abys pak nelitovala, že si naučíš dítě na sladký čaj a budete se toho v pozdějším věku horkotěžko zbavovat.
Navíc, pokud by mu zachutnal a vypil víc, tak laktace se v průběhu šestineděli ještě ustaluje, bay ti pak nažbrundanej čajem nevynechal nějaká kojení - prsa zaregují podle poptávky-nabídky a budeš pak řešit málo mlíka :nevim:

chaarleene
Echt Kelišová 7932 příspěvků 11.02.12 11:19
Zdenkkaa píše:
děkuji :-) no malý na ty prdíky dost trpí ale od včerejška je jakysi hodný,furt spinka..:-) tak asi zabraly kapky Sab Simplex..Asi mu ten čajík udělám pro jistotu aby zas nezačal trpět :)

určitě ho neslaď ;) a pozor - říká se, že když se dítě nalívá fenyklovým čajem preventivně, tak pak to může mít efekt úplně opačný… zacházela bych s ním spíš jako s lékem než jako s prevencí :think: nebo můžeš zkusit fenykl pít ty a předávat mu to v mléce ;)

a trochu vína určitě neuškodí, když nebudeš na plech, tak klidně nakojit můžeš :)

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 11.02.12 11:21

Eli na koliky trpěla celé tři měsíce a čajíky jsem pila já, dr. říkala, že pro mimi jsou zbytečné pokud je plně kojeno. Takže jsem koupila fenykl, heřmánek atd. a pila jsem to já. Některým mimčům udělá čajík a mlíčko v bříšku pěkný maglajz. Do konce 6.měs. jsem čaje nedávala vůbec až pak a Eli se kojila do tří let.

Billi
Nadpozemská drbna 26080 příspěvků 11.02.12 11:30
Zdenkkaa píše:
Jo amužu ten čaj osladit ? Asi nee že? Já jen, že pochybuju že mu bude chutnat :D

Pozor některé čaje jsou slazené :roll:
Jinak co se slazení týká, tak obyčejný cukrem určitě ne. Nám doktorka doporučila mléčný cukr. Taky dáváme čaj na prdíky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama